september 28, 2021

König Ludvig Lauf

König Ludvig Laufi suusamaraton kulgeb ringiga Ettalist Oberammergausse, mis asuvad autoteid mööda üksteisest vaid 5 km kaugusel. Meie majutuspaik asub stardipaigas Ettalis. See Saksamaa piirkond on eripärane oma romantiliste losside, lummavate mäetippude ja keskaegsete linnakestega. 

Ettal asub kõigest 20 minuti bussisõidu kaugusel Austria piirist ja 1,5 tunni sõidu kaugusel Müncheni lennujaamast. 

Suusamaratonist

nig Ludwig Laufi suusamaraton kulgeb ajaloolises piirkonnas Baieri Alpides. Maraton toimus esmakordselt 1968. aastal kuningas Ludwigi auks piirkonnas, kus asusid kuninga maavaldused ja lossid. Üks kuulsamaid ja kauneimaid, millest möödub ka suusarada, on Linderhofi loss.

Maratoni esialgne idee oli kanda maailma pikima suusamaratoni tiitlit. 1968. aastal oli Vasaloppet 89 km ja nii tehtigi esimene König Ludvig Laufi suusamaraton 90 km pikkune. Sama distants püsis kuni 1980ndateni, mil korraldajad olid lumepuuduse tõttu sunnitud maratoni lühendama 50 km peale. Nii püsib see tänaseni. 

Maratoni distantsidest on König Ludwig Laufil võimalik osaleda nii klassika kui vabatehnika sõitudel 10 km, 21 km ja 50 km. Laupäeval, 4. veebruaril toimuvad vabatehnika sõidud ja pühapäeval, 5. veebruaril on klassikalises tehnikas suusatamine. 

Igal aastal toimuvad samaaegselt suusamaratonidega ka Arstide ja Farmatseutide maailmameistrivõistlused. Distantsid on samad, kuid arvestust peetakse eraldiseisvalt. Osaleda võivad erinevate valdkondade esindajad: arstid, apteekrid, füsioterapeudid, veterinaar- ja hambaarstid jt. Saad tulemuse MM-il kirja ka siis, kui oled täna alles vastavaid ameteid õppimas. Tervisetöötajate MM toimub juba 24. korda.

König Ludvig Laufi maratoni korraldatakse ajalooliselt juba alates 1968. aastast Ammergau rahvuspargi organisatsioonide ja ligi 400 vabatahtliku koostöös. See on midagi, mille üle maratoni eestvedajad väga uhked on. Aastast aastasse leidub inimesi, kes tahavad panustada ja need muinasjutulised talvehetked üheskoos luua! 

Maratonirajast

Stardipauk 50 km maratonil osalejatele antakse Ettali nimelisest linnakesest, sealt edasi kulgeb rada mööda Graswangi orgu imekauni Linderhofi lossini ja kerge kaarega tagasi Oberammergausse. See on muinasjutuline Baierimaa linnake, kus majadel on palju erinevaid joonistusi, nt Hansust ja Gretest, kurjast hundist ja pöialpoistest. Igal liugleval suusasammul saadavad Sind Alpide lumised ja avarad mägedevaated. Rada on mängleva profiiliga ja sobivas tempos jõukohane igale harrastajatele.

Lühemad distantsid algavad samuti Ettalist ja liiguvad otsemat rada pidi Oberammergausse. Maratonirada on sama nii klassika kui uisutehnika päevadel. Rohkem infot suusamaratoni kohta leiad siit. 

Kõik suusafestivali sõidud lähevad Worldloppeti arvestusse ja saad kanda need uhkustundega oma Worldloppeti suusapassi. See on Sinu võimalus hoida end kohe mitmeteks aastateks suusarindel inspireerituna ja koguda sinna erinevate välismaratonide külastusi!

Pere ja sõbrad kaasa!

Suusafestivali avapäeval on eraldi sõidud ka pisematele suusasõpradele, 4 km ja 6 km. Kusjuures 2019. aastal oli üks autasustajatest kohalik suusakangelane ja mitmekordne olümpiamängude medaliomanik Tobias Angerer. Eranditult käisid poodiumil ja said suusamehe kätt suruda kõik lastesõitude osalejad.  

Reisile on kaasa oodatud ka pereliikmed ja kaasaelajad, kes saavad soovi korral avastada ka Garmich Partenkircheni suusakeskust. Tipptasemel keskuses on korraldatud kahel korral ka mäesuusatamise maailmameistrivõistlusi ja liuglemiseks jagub seal ligi 60 km ulatuses nõlvasid. Keskus asub meie majutuspaigast ca 15 km kaugusel. 

Huvilistel on võimalus külastada ja lõõgastuda ka kohalikus veekeskuses Wellenberg, kus on laias valikus erinevaid saunasid, sise- ja välibasseinid.

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud Alphotel Ettalis. Majutus asub stardist ca 1 km ja finišipaigast 6 km kaugusel. Peatume asulas, kus vahetus läheduses on soovi korral olemas ka pood. 

Rikkalik hommikusöök on tagatud hotelli restoranis. Lõuna- ja õhtusöögi saad valida vastavalt oma soovidele hotelli restorani menüüst või lähedal asuvatest söögikohtadest, mida Sulle eelnevalt tutvustame. Hotellis on olemas ka saunakeskus kolme erineva saunaga.

Linna nimi “Ettal” tähendab tõlkes lubatuste ja tõotuste orgu (“Valley of pledge and promise”), mida seostatakse kuningas Ludvig II lubadusega rajada linnakesse klooster. Ettali mungaklooster on kindlasti külastamist väärt paik – seal toodetakse juba üle 400 aasta kohalikku Ettali kloostri õlut ja valmistatakse ka juuste. Hooned on ajaloolised, aga tehnoloogiad uuenduslikud.

Muinasjutuline rada

Suusarada läheb pika distantsi poole peal läbi ajaloolisest Linderhofi lossiaiast. Kogu rada on saatmas kaunid loodusvaated ja lumised mäetipud.

Tervisetöötajate MM

Suusamaratonidel peetakse igal aastal eraldi arvestust tervishoiu valdkonna esindajate vahel. 2023. aastal juba 25. korda.

Kogu perega rajale!

Lühemad distantsid ja lastesõidud kutsuvad rajale ka Sinu pere nooremaid. Tule kogu perega liikumist nautima!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 875 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 31. oktoobrit 2022 (sh) on paketi hind 795 eurot.

Lapse paketi hind lisavoodiga alla 11-aastasele (sh) on 590 eurot, alates 12 a vanusele on hind 650 eurot. Hind kehtib vaid lisavoodiga kohtadele, kus kahekohalises toas on kaks täiskasvanut. 

Hinnale lisandub maratoni osalustasu (50-85 eur) vastavalt Sinu valitud distantsile või distantsidele. Oma valiku saad märkida registreerimisvormis. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mille tasumine kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine on 50 päeva enne reisi algust.  

Reisijuht Elina Ahtiäinen

Elina omab korralikku kogemustepagasit ürituste korraldamisel: rattaretkedest ja kruiisireisidest kuni Eesti suurimate ettevõtete eraüritusteni välja. Talle meeldib avastada uusi kogemusi ja tundmatuid paiku. Ahjaa! Lisaks on ta Tallinnas suusatreener olnud nii suurtele kui väikestele – nii et kindlasti on tal jagada mõni hea nipp, mis Sulle suusarajal hoogu juurde annab! 

Kohtumiseni talvemuinasjutus!