september 28, 2021

König Ludvig Lauf suusamaraton

König Ludvig Laufi suusamaraton kulgeb ringiga Ettalist Oberammergausse, mis asuvad autoteid mööda üksteisest vaid 5 km kaugusel. Meie majutuspaik asub finiši lähedal Oberammergaus. See Saksamaa piirkond on eripärane oma romantiliste losside, lummavate mäetippude ja keskaegsete linnakestega. 

Oberammergau asub kõigest 1,5 tunni sõidu kaugusel Müncheni lennujaamast. 

Suusamaratonist

nig Ludwig Laufi suusamaraton kulgeb ajaloolises piirkonnas Baieri Alpides. Maraton toimus esmakordselt 1968. aastal kuningas Ludwigi auks piirkonnas, kus asusid kuninga maavaldused ja lossid. Üks kuulsamaid ja kauneimaid, millest möödub ka suusarada, on Linderhofi loss.

Maratoni esialgne idee oli kanda maailma pikima suusamaratoni tiitlit. 1968. aastal oli Vasaloppet 89 km ja nii tehtigi esimene König Ludvig Laufi suusamaraton 90 km pikkune. Sama distants püsis kuni 1980ndateni, mil korraldajad olid lumepuuduse tõttu sunnitud maratoni lühendama 50 km peale. Nii on see ka senimaani püsinud. 

Maratoni distantsidest on König Ludwig Laufil võimalik osaleda nii klassika kui vabatehnika sõitudel 10 km, 21 km ja 45 km. Laupäeval, 1. veebruaril toimuvad vabatehnika sõidud ja pühapäeval, 2. veebruaril on klassikalises tehnikas suusatamine. 

Igal aastal toimuvad samaaegselt suusamaratonidega ka Arstide ja Farmatseutide maailmameistrivõistlused. Distantsid on samad, kuid arvestust peetakse eraldiseisvalt. Osaleda võivad erinevate valdkondade esindajad: arstid, apteekrid, füsioterapeudid, veterinaar- ja hambaarstid jt. Saad tulemuse MM-il kirja ka siis, kui oled täna alles vastavaid ameteid õppimas. Tervisetöötajate MM toimub juba 26. korda.

König Ludvig Laufi maratoni korraldatakse ajalooliselt juba alates 1968. aastast Ammergau rahvuspargi organisatsioonide ja ligi 400 vabatahtliku koostöös. See on midagi, mille üle maratoni eestvedajad väga uhked on. Aastast aastasse leidub inimesi, kes tahavad panustada ja need muinasjutulised talvehetked üheskoos luua! 

Maratonirajast

Stardipauk 45 km maratonil osalejatele antakse Ettali nimelisest linnakesest – sealt edasi kulgeb rada mööda Graswangi orgu imekauni Linderhofi lossini ja kerge kaarega tagasi Oberammergausse. See on muinasjutuline Baierimaa linnake, kus majadel on palju erinevaid joonistusi, nt Hansust ja Gretest, kurjast hundist ja pöialpoistest. Igal liugleval suusasammul saadavad Sind Alpide lumised ja avarad mägedevaated. Rada on mängleva profiiliga ja sobivas tempos jõukohane igale harrastajatele.

Lühemad distantsid algavad samuti Ettalist ja liiguvad otsemat rada pidi Oberammergausse. Maratonirada on sama nii klassika kui uisutehnika päevadel. 

Kõik suusafestivali sõidud lähevad Worldloppeti arvestusse ja saad kanda need uhkustundega oma Worldloppeti suusapassi. See on Sinu võimalus hoida end kohe mitmeks aastaks suusarindel hoos ja koguda sinna erinevate välismaratonide külastusi!

Pere ja sõbrad kaasa!

Suusafestivali avapäeval on eraldi sõidud ka pisematele suusasõpradele, 4 km ja 6 km. Kusjuures 2019. aastal oli üks autasustajatest kohalik suusakangelane ja mitmekordne olümpiamängude medaliomanik Tobias Angerer. Eranditult käisid poodiumil ja said suusamehe kätt suruda kõik lastesõitude osalejad.  

Reisile on kaasa oodatud ka pereliikmed ja kaasaelajad, kes saavad soovi korral avastada ka Garmich Partenkircheni suusakeskust. Tipptasemel keskuses on korraldatud kahel korral ka mäesuusatamise maailmameistrivõistlusi ja liuglemiseks jagub seal ligi 60 km ulatuses nõlvasid. Keskus asub meie majutuspaigast umbes 15 km kaugusel. 

Huvilistel on võimalus külastada ja lõõgastuda ka kohalikus veekeskuses Wellenberg, kus on laias valikus erinevaid saunasid, sise- ja välibasseinid.

Majutus ja toitlustus

Majutume väikeses Oberammergau nime kandvas linnas, Einzianhofi külalistemajas, mis asub suusamaratoni finišist kõigest 200 m kaugusel. Vahetus läheduses on olemas ka pood. 

Rikkalik hommikusöök on tagatud hotelli restoranis. Lõuna- ja õhtusöögid saad valida vastavalt oma soovidele hotelli restorani menüüst või lähedal asuvatest söögikohtadest, mida Sulle eelnevalt tutvustame. 

Oberammergau asub Ammeri jõe orus. See ainulaadne ja maagiline koht on tuntud oma puidutöökodade poolest. Suur osa linnaelanikke on seotud just puidust nikerdamisega. Linnas ringi jalutades tunned end nagu kunstimuuseumis, sest paljusid maju ehivad käsitsi maalitud freskod. Tee proovi ja vaata, kas leiad üles majaseinale maalitud Punamütsikese loo või Hansu ja Grete? 

Oberammergau lähistel asub Louis II ehitatud Linderhofi palee, mille loomisel on inspiratsiooni saadud kuulsast Versaille’i paleest. 

Muinasjutuline rada

Suusarada läheb pika distantsi poole peal läbi ajaloolisest Linderhofi lossiaiast. Kogu rada on saatmas kaunid loodusvaated ja lumised mäetipud.

Tervisetöötajate MM

Suusamaratonidel peetakse igal aastal eraldi arvestust tervishoiu valdkonna esindajate vahel. 2025. aastal juba 26. korda.

Kogu perega rajale!

Lühemad distantsid ja lastesõidud kutsuvad rajale ka Sinu pere nooremaid. Tule kogu perega liikumist nautima!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1385 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. oktoober 2024 (sh) on paketi hind 1285 eurot.

Kui Sa soovid maratonil osaleda kahel päeval, siis lisandub paketile osalustasu (25-90 eur). Oma valiku saad märkida registreerimisvormis. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 140 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi. 

Kohtumiseni talvemuinasjutus!