veebruar 29, 2024

Vasaloppet China maratonreis

Vasaloppet China toimus esmakordselt 2003. aastal ja suusafestivali on peetud enam kui 20 korda. Tegemist on ühe vanima ja suurima suusasündmusega Hiinas, kus elab 1,3 miljardit inimest.

Peale maratoni külastame Hiina pealinna Pekingit, kus elab 2023. aasta andmetel umbes 22 miljonit inimest. Ja kui juba Hiinas olla, siis tuleb kindlasti ära käia ka Hiina müüril ja Taevatemplis. Muidugi maitsta ka Pekingi parti!

Vasaloppet China

Reisi kirjeldus

Meie avastused Hiinas saavad alguse Pekingist, kuhu jõuame 2. jaanuaril. Sealt sõidame kohe öörongiga maratoni toimumispaika Changchuni, kuhu saabume järgmisel hommikul. Kolme põneva päeva sisse Changchunis mahuvad nii maratonielamused, lumefestivali külastus kui mitmed ekskursioonid.

Changchun on meie mõistes väga suur linn, kus elab umbes 8 miljonit inimest. Linn on kuulus oma filmi- ja  autotööstuste poolest, mitmes erinevas tehases toodetakse tuntud marke nagu Audi, Volkswagen ja Toyota. Changchunis asuvas filmitööstuses on vändatud linateos “Viimane keiser” (The Last Emperor), mis võitis 1988. aastal lausa üheksa Oskarit.

Sealt edasi liigume pärast maratonielamusi tagasi Pekingisse, mis on rikkaliku kultuuri kõrval teada-tuntud ka spordimaailmas, olles võõrustanud nii suve- kui taliolümpiamänge ja korraldab 2027. aastal ka kergejõustiku maailmameistrivõistlusi. 2022. aasta taliolümpiamängudelt on ka meil eestlastel eredaid mälestusi – meie oma Kelly Sildaru võitis just Pekingis pargisõidus pronksmedali. 

Pekingis ootavad meid ees mitmed eksursioonid – külastame nii Hiina müüri, Keelatud linna, Taevase rahu väljakut kui Quiameni tänavat ja Taevatemplit. Ühel õhtusöögil maitseme kindlasti ära ka Hiina tuntud roa – Pekingi pardi. 

Suusamaratonist

Vasaloppet China sünnilugu on alguse saanud kuninglikust Rootsis toimuvast 90 km Vasaloppetist. Rootsist külla tulnud orienteerujad pidasid Hiina loodust ja maastikku sarnaseks Põhja-Euroopaga ja leidsid, et see on suurepärane koht suusavõistluste korraldamiseks. Nii saigi Rootsi Vasaloppeti korraldustiimi ja Hiina Suusaliidu koostöös teoks iga-aastane Vasaloppet China traditsioon. 

Maratonipäev on 4. jaanuaril, mil sõidetakse klassikalises stiilis 25 km ja 50 km suusasõidud. Kui esimesel Vasaloppet China suusamaratonile oli registreerunud 750 sõitjat, siis kõige enam pikema distantsi lõpetajaid on seni olnud 2015. aastal. Sel aastal anname meiegi hoogu, et suusasõpru oleks Hiinas veelgi rohkem! 

Suusasõidud lähevad ka Worldloppeti arvestusse ja saad kanda need oma Worldloppeti suusapassi. See on Sinu võimalus hoida end kohe mitu aastat suusarindel hoos ja koguda sinna erinevate välismaratonide külastusi. 

 

Vasaloppet China maraton toimub Hiina kirdeosas, Changchungi äärelinnas. Maratonirada asub Jingyuetani riiklikus metsapargis, mille kogupindala on umbes 100 ruutkilomeetrit. 

Maratoni muudavad eritabaseks suusarada ääristavad tohutud lumeskulptuurid, mis on osa Changchungi talvefestivalist. Ilmaolud piirkonnas on talvel stabiilsed ja külma jagub piisavalt. Kuigi alati ei õnnestu maratoni pidada loodusliku lume peal, siis esimeste külmade saabudes alustatakse juba novembrikuus usinasti kuntslume tootmist ja 25 km pikkuse suusaraja ette valmistamist. Just sel põhjusel annab maratoni korraldaja alati ka nö lumegarantii!

Läbi aastate on Vasaloppet China’l osalenud mitmed maailma tippklassi pikamaasuusatajad, näiteks nagu Oskar Svärd, Jörgen Aukland ja Stanislav Rezak. Kolm korda on võistluse võitnud Rootsi pikamaasuusataja Anders Högberg. 2024. aastal sai selle kõige tugevama tiitli endale Tšehhi suusataja Fabian Stocek. 

Majutus ja toitlustus

Changchunis peatume kaks ööd viie tärni hotellis, mis on maratoni korraldajate poolt organiseeritud mugavas asukohas. Pekingis veedame kokku kolm ööd, samuti viie tärni hotellis, kust on lihtne kõigi vaatamisväärsuste juurde liikuda.

Majutume kahekohalistes tubades ja hommikusöögid on korraldatud hotellides. Ka lõuna- ja õhtusöögid sisalduvad paketihinnas (va lõunasöögid 3. ja 4. jaanuaril). Vasaloppet China maratonile järgneb pidulik õhtusöök-vastuvõtt hotellis. 

 

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 2755 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. oktoober 2024 (sh) on paketi hind 2655 eurot. Kaasaelaja paketi hind on 2655 eur.

Lisakulud: Hiina viisa ja maratoni osalustasu. Oma maratonil osalemise soovi saad märkida registreerimisvormis. Viisadokumentide kohta saadame täpsema info osalejatele, kui reisiaeg on lähemal. Palun arvesta, et Hiinasse reisides peab Sinu pass kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppemist.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (550 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 140 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Jüri on Worldloppeti suusamaratone palju sõitnud ja oskab kasulikke soovitusi kaasa anda!

Võida reis kahele!

Registreeru reisile enne 30. aprill 2024 ja osaled reisipaketi “Aastavahetuse suusapuhkus Norras” loosis. 

Võitja kuulutame välja 7. mail ja saad teha üllatuse ka oma kaaslasele või sõbrale, sest auhinnareis on kahele. Meeldejääv ja aktiivselt tähistatud aastavahetus!

Kohtumiseni kaugel Hiinas!