märts 26, 2023

Stardipunkt

"Võimatu võimalikuks" sünnilugu: OSA 2

Koostöö sai alguse 2. novembri 2022 telefonikõnest Raini ja Kristeli vahel. Allpool saad lugeda mõlema poole vaadet ja stardipauku olümpiaprojektile “Võimatu võimalikuks”. 

Kristel Laurson on SportTraveli üks partneritest, olles aktiivselt tegelenud murdmaasuusa spordiga ja võistelnud nooruspõlves ka ratsutamises. Tema tugevuseks on arendusprojektide, uute energiate ja mõtteviiside käivitamine. Ühtlasi reisib ta palju ringi, vedades eest matkaseiklusi põnevates paikades üle maailma. 

Minu lugu ulatub ajas tagasi 2013. aastasse, mil puutusin esmakordselt kokku mindset-coachinguga. Töötasin aastaid Kairi Luhaäärega, kes aitas mul mõtestada lahti piire, mis olin endale seadnud ja tegelikult kui aus olla … ma õppisin alles siis unistama. Kohe päriselt. 

Komistan-kukun-tõusen ja proovin uuesti meetodil õppisin neid mõtteid ka päriselus realiseerima. Nii tahan aidata ka teistel näha, et piirid meie peas on kõigest treenitud mõtteharjumused, mida saab igal ajal ümber treenida. Pikk jutt lühidalt – rohkem ongi võimalik. 

Minu sees elab nii selge nägemus, et läbi olümpiateekonna saame äratada Sinus, minus ja paljudes teistes just selle teadmise ja kogemuse. Mängida rohkem ja julgemalt piiridega, mis Sa seni oled arvanud, et on võimalik. See on osa, mis mind inspireerib.

Olen kunagi hakanud seda nägemust reaalsuseks looma murdmaasuusatamise valdkonnas ja saanud justkui juba teha seda, mis on „Olümpiaprojekti“ nime all minu peakaustas omajagu aega eksisteerinud. Toona see ei õnnestunud – nüüd, olles täna siin … olen nii rõõmus ja tänulik, et elu tõi mu teele uue ja veel parema võimaluse.

Ma ei osanud seda alguses seostada skitouringuga, need tükid jooksid lõpuks kokku Rainiga vesteldes. Skimo kui põnev liikumisviis sai minu tähelepanu kui nägin paar aastat tagasi täiesti erakordsete vaadetega videosid Norras Lofoteni saarel. See tundus mulle lihtsalt nii äge ja mõtlesin korduvalt, et oh kui väga tahaksin, et see oleks meil ka SportTravelis mõne reisiga esindatud. Küll aga olin üsna teadlik, et mul endal ei ole seda aega – saatsin soovi õhku, et leiaksin inimese, kellele see korda läheks ja kes teeks seda suure kirega. 

Nii saigi 2. novembril 2022 teoks stardipaugu telefonikõne. See sündis tegelikkuses ainult tänu sellele, et Rain valis astuda nii julge ja teadliku sammu endale lähemale. Valides teha asju, mis talle nii väga meeldivad – koerad, lumi ja ekstreemsused. Fjällraveni kuuepäevane, 300 km pikkune kelgukoerte ekspeditsioon polaaraladel justkui ühendas endas need kõik. 

See mugavustsoonist väljas samm, mis hõlmas avalikku kandideerimist ja enda mõttemaailma avatud jagamist, et pääseda kümnete tuhandete soovijate seast maailmas vaid 12 hulka. Selle taga oli julguse ja aususe energia, mis mind kõnetas. Rohkem mõelda polnud vaja, juba haarasin telefonitoru ja edasine oli kõik juba loomulik asjade kulg. 

SportTraveli teised partnerid Kädi ja Jüri on alati olnud julged otsustajad ja tegutsejad – eriti siis kui tunne sees on õige. Nüüd siis juba kõik üheskoos tegudele ja avastama, mis see üliäge teekond meile pakub!

Loe Raini lugu SIIT.

Ps. Mul jääb vist elu lõpuni meelde Raini lause, mis ta täiesti tõsimeeli ütles, kui skitouringust rääkisime: “Seal mäe tipus on ju ilus oksendada!” 

Kes see ütleb nii … või isegi üldse mõtleb nii?

Ma usun, et see on inimene, kes suudab seda kogemust ka kogeda ja selliste piiride nihutamiseni iseennast viia.