March 7, 2020

Vätternrundani maanteerattasõit

 • Kuupäevad: 2.-6. september 2021
 • Asukoht: Motala, Rootsi
 • Distants: 315 km
 • Grupi suurus: kuni 25 inimest

Motala asub Rootsi keskosas, 300 km kaugusel Stockholmist. Looduslikult kaunis koht keset põhjamaiseid metsi ja järvesid. 

Vätternrundan teeb tiiru ümber Rootsi suuruselt teise järve nimega Vättern. 

Vätternrundani maratonist

Esimene Vätternrundani rattavõistlus leidis aset 1966. aastal ja seal osales 300 ratturit. Tänaseks on see kasvanud maailma suurimaks ja populaarseimaks maanteeratta võistluseks, kuhu stardikohta saada pole mitte niisama lihtne. 

Huvitav skandinaaviapärane maastik järvede keskel ja tipptasemel korraldatud rattavõistlus toob igal aastal kokku pea 20 000 rattasõpra. Kes kord seal juba käinud . . . seda kutsub ikka ja jälle tagasi.

Sel aastal saad kogeda rattasõitu täiesti uues kuues ja juba vaikselt tärkavates sügisvärvides. Tavapäraselt suvel toimuv võistlus toimub tänavu 4. septembril. Põnev on see, et korraldajate sõnul saad sel aastal kogeda ka üht täiesti uut rajalõiku!

Me korraldame mugavalt kogu Sinu reisi. Viime kohale nii rattad kui ratturid. Kiirematele registreerujatele on stardiaeg KELL 3:50. 

Vätternrundani rattasõit kuulub SvenskKlassikeri sarja. See on üks osavõistlus neljast, lisaks kuulub sarja veel Vasaloppet (suusatamine 90 km), Vansbrosimnigen (ujumine 3000 m) ja Lidingöloppet (jooksmine 30 km). 

Kellele?

Vätternrundani põhisõit 315 km eeldab vastavat ettevalmistust. Distants on pikk, see nõuab head vastupidavust ja samuti maanteeratta sõidukultuuri tundmist. 

Majutus

Vätternrundani ajal majutume kolmel ööl skandinaavialikus hotellikompleksis Nordic Camp bungalo tüüpi majakestes. Nordic Camp asub stardist/finišist u 40 km kaugusel. 

Rohkem infot majutuse kohta leiad siit

Miks olla kohal?

Saad osa maailma suurimast rattapeost ja samaaegselt avastada põhjamaa looduse ilu. Tipptasemel võistlus, mis on mõnus väljakutse igale maanteeratturile!

PAKETT sisaldab:

 • Laevapiletid Rootsi ja tagasi
 • Stardikoht Vätternrundanil (315 km)
 • Majutus Rootsis 2 ööd bungalo-tüüpi majas kahekohalises toas
 • Hommikusöök laeva buffet-restoranis
 • Õhtusöök laeva buffet-restoranis
 • Transport Rootsi ja tagasi
 • Varustuse transport Tallinnast Rootsi ja kohapeal
 • Reisijuhi korraldusteenus

Paketi hind 640 eurot.

Varajase liituja hind: registreerudes enne 31. mai 2021 (sh), on paketi hind on 595 eurot.

Registreerimise viimane tähtaeg on 10. juuni 2021.

Registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. 

** Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused.

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Jüri on Vätternrundanit sõitnud kaks korda ja teab täpselt, mis iga kurvi taga ees ootab!

Kohtume Vätternrundani rattapeol!