märts 7, 2020

Vätternrundan Gran Fondo

Motala ehk Vätternrundani stardi- ja finišipaik asub Rootsi keskosas, 270 km kaugusel Stockholmist. Looduslikult kaunis koht keset põhjamaiseid metsi ja järvesid. 

Maailma suurima osavõtjate arvuga maanteerattasõit, Vätternrundan Gran Fondo teeb tiiru ümber Vätterni järve. Teele jääb veel mitmeid populaarseid vaatamisväärsusi, nt Göta kanal.  

Vätternrundani maanteesõidust

Esimene Vätternrundan Gran Fondo rattavõistlus leidis aset 1966. aastal ja seal osales 300 ratturit. Tänaseks on see kasvanud maailma suurimaks ja populaarseimaks maanteeratta võistluseks, kuhu stardikohta saada pole mitte niisama lihtne. 

Huvitav skandinaaviapärane maastik järvede keskel ja tipptasemel korraldatud rattavõistlus toob igal aastal kokku pea 20 000 rattasõpra. Kes kord seal juba käinud . . . seda kutsub ikka ja jälle tagasi.

Rada kulgeb ümber Vätterni järve ja läbi Rootsi linnakeste, kus saab palju näha ja tutvuda kohaliku olustikuga. Teele jääb ka populaarseid vaatamisväärsusi nagu nt Göta kanal, mille üle rootslased väga uhked on. See on lausa 190 km pikkune laevatee, mis ühendab Läänemerd Rootsi suuremate järvedega ja on ka ühtlasi tänaseni Rootsi kõige suurem ehitusprojekt (alates valmimisest 1832. a). Selle rajamisel osales ligi 58 000 sõdurit ja ehitus kestis kokku 22 aastat. Kindlasti võid seda sõitu nimetada ka Rootsiga tutvumise rattatuuriks. 

Me korraldame mugavalt kogu Sinu reisi. Viime kohale nii rattad kui ratturid ja leiame Sulle parima võimaliku stardiaja. Juba iga-aastase osalejana oskame Sulle jagada ka kasulikke soovitusi, mida võistlusrajal jälgida ja kus kavalalt aega võita. 

Vätternrundani rattasõit kuulub Svensk Klassikeri sarja. See on üks neljast osavõistlusest, kuhu kuuluvad veel ka Vasaloppeti suusamaraton (90 km), Vansbrosimnigeni avavee ujumisvõistlus (3000 m) ja Lidingöloppeti maastikujooks (30 km). 

Üks kõigi, kõik ühe eest!

Tiimiga koos on alati toredam: üksteise toetamine, kaasa elamine ja pärast sõitu ühised muljetamised. Oodatud on kõik maanteeratturid, kellel on vastav ettevalmistus. Vätternrundan Gran Fondo 315 km nõuab head vastupidavust ja samuti maanteeratta sõidukultuuri tundmist. 

Väga sagedane on Vätternrundanil kohata osalejate seas perekondi, sõprade ja töökaaslaste punte!

Majutus

Majutus on korraldatud kahekohalistes apartementides ApartDirect Linköping Arena hotellis. Igas korteris on olemas täisvarustuses köök, kus saad endale soovi korral toitu valmistada. Linköpingu keskus on vaid 2 km kaugusel, kus leidub ka piisavas valikus toidupoode ja lõunatamispaiku. 

Apartement hotell asub stardi- ja finišipaigast 50 km kaugusel. 

Ettevalmistus

Oled väga oodatud meiega kaasa lööma ka aprillikuus 10-päevases rattalaagris Hispaanias. Laagrit juhib Sparta spordiklubi vastupidavuse alade juht ja endine tippsuusataja Raul Olle. See on suurepärane võimalus kvaliteetseks ettevalmistuseks – vaata rohkem SIIT. 

Miks olla kohal?

Tipptasemel võistlus

Saad osa maailma suurimast rattapeost, kus paljud kohalikud osalevad aastast aastasse!

Terviklik korraldus

Sul pole vaja millelegi pärast muretseda, saad keskenduda iseendale ja oma heale enesetundele!

Kaasaelajad

Üheskoos on lõbusam! Inspireeritud ja toetatud tunne enne starti, ühised muljetamised pärast võidukat finišit.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 765 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. märts 2024 (sh) on paketi hind 715 eurot.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 30 päeva enne reisi algust.  

 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Jüri on Vätternrundanit sõitnud viis korda ja teab täpselt, mis iga kurvi taga ees ootab!

Kohtume Vätternrundani rattapeol!