March 7, 2020

Vätternrundan Gran Fondo

 • Kuupäevad: 16.-20. juuni 2022
 • Asukoht: Motala, Rootsi
 • Distants: 315 km
 • Grupi suurus: kuni 25 inimest
 • REGISTREERU >>>

Motala ehk Vätternrundani stardi- ja finišipaik asub Rootsi keskosas, 300 km kaugusel Stockholmist. Looduslikult kaunis koht keset põhjamaiseid metsi ja järvesid. 

Maailma suurima osavõtjate arvuga maanteerattasõit, Vätternrundan Gran Fondo teeb tiiru ümber Vätterni järve. Teele jääb veel mitmeid populaarseid vaatamisväärsusi, nt Göta kanal.  

Vätternrundani maanteesõidust

Esimene Vätternrundan Gran Fondo rattavõistlus leidis aset 1966. aastal ja seal osales 300 ratturit. Tänaseks on see kasvanud maailma suurimaks ja populaarseimaks maanteeratta võistluseks, kuhu stardikohta saada pole mitte niisama lihtne. 

Huvitav skandinaaviapärane maastik järvede keskel ja tipptasemel korraldatud rattavõistlus toob igal aastal kokku pea 20 000 rattasõpra. Kes kord seal juba käinud . . . seda kutsub ikka ja jälle tagasi.

Rada kulgeb ümber Vätterni järve ja läbi Rootsi linnakeste, kus saab palju näha ja tutvuda kohaliku olustikuga. Teele jääb ka populaarseid vaatamisväärsusi nagu nt Göta kanal, mille üle rootslased väga uhked on. See on lausa 190 km pikkune laevatee, mis ühendab Läänemerd Rootsi suuremate järvedega ja on ka ühtlasi tänaseni Rootsi kõige suurem ehitusprojekt (alates valmimisest 1832. a). Selle rajamisel osales ligi 58 000 sõdurit ja ehitus kestis kokku 22 aastat. Kindlasti võid seda sõitu nimetada ka Rootsiga tutvumise rattatuuriks. 

Me korraldame mugavalt kogu Sinu reisi. Viime kohale nii rattad kui ratturid ja leiame Sulle parima võimaliku stardiaja. Juba iga-aastase osalejana oskame Sulle jagada ka kasulikke soovitusi, mida võistlusrajal jälgida ja kus kavalalt aega võita. 

Vätternrundani rattasõit kuulub SvenskKlassikeri sarja. See on üks osavõistlus neljast, lisaks kuulub sarja veel Vasaloppet (suusatamine 90 km), Vansbrosimnigen (ujumine 3000 m) ja Lidingöloppet (jooksmine 30 km). 

Kellele?

Vätternrundan Gran Fondo põhisõit 315 km eeldab vastavat ettevalmistust. Distants on pikk, see nõuab head vastupidavust ja samuti maanteeratta sõidukultuuri tundmist. 

Majutus

Vätternrundani ajal majutume kolmel ööl skandinaavialikus hotellikompleksis Nordic Camp bungalo tüüpi majakestes. Nordic Camp asub stardist/finišist u 40 km kaugusel. 

Rohkem infot majutuse kohta leiad siit

Miks olla kohal?

Saad osa maailma suurimast rattapeost ja samaaegselt avastada Põhjamaa looduse ilu. Tipptasemel võistlus, mis on mõnus väljakutse igale maanteeratturile!

PAKETT sisaldab:

 • Laevapiletid (B4 kajut) Rootsi ja tagasi
 • Stardikoht Vätternrundanil (315 km)
 • Majutus 2 ööd bungalo-tüüpi majas kahekohalises toas
 • Hommikusöök laeva buffet-restoranis
 • Õhtusöök laeva buffet-restoranis
 • Transport Rootsi ja tagasi, (sh varustus)
 • Reisijuhi korraldusteenus

Paketi hind 650 eurot.

VARAJASE liituja hind 620 eurot kehtib kuni 31. märtsini 2022, alates 1. aprill 2022 on paketi hind 650 eurot.

*Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused.

 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Jüri on Vätternrundanit sõitnud kolm korda ja teab täpselt, mis iga kurvi taga ees ootab!

Kohtume Vätternrundani rattapeol!