March 7, 2020

Vätternrundani maanteerattasõit

 • Kuupäevad: 17.-21. juuni 2020
 • Asukoht: Motala, Rootsi
 • Distants: 315 km
 • Grupi suurus: 25 inimest

Motala asub Rootsi keskosas, 300 km kaugusel Stockholmist. Looduslikult kaunis koht keset põhjamaiseid metsi ja järvesid. 

Vätternrundan teeb tiiru ümber Rootsi suuruselt teise järve nimega Vättern. 

Vätternrundani maratonist ja reisist

Esimene Vätternrundani rattavõistlus leidis aset 1966. aastal ja seal osales 300 ratturit. Tänaseks on see kasvanud maailma suurimaks ja populaarseimaks maanteeratta võistluseks, kuhu stardikohta saada pole mitte niisama lihtne. 

Huvitav skandinaaviapärane maastik järvede keskel ja tipptasemel korraldatud rattavõistlus toob igal aastal kokku pea 20 000 rattasõpra. Kes kord seal juba käinud . . . seda kutsub ikka ja jälle tagasi.

Lisaks põhisõidule, 315 km, on Vätternrundanil võimalik osaleda ka lühematel distantsidel, 100 ja 150 km pikkustel sõitudel. 

Me korraldame mugavalt kogu Sinu reisi. Viime kohale nii rattad kui ratturid! Kiirematele registreerujatele on stardiaeg KELL 5.54! Ära kaua maga, kui Sa ei taha just reede õhtul kell 8 või siis hommikul kell 3 starti minna! 

Vätternrundani rattasõit kuulub SvenskKlassikeri sarja. See on üks osavõistlus neljast, lisaks kuulub sarja veel Vasaloppet (suusatamine 90 km), Vansbrosimnigen (ujumine 3000 m) ja Lidingöloppet (jooksmine 30 km). 

Kellele?

Vätternrundani põhisõit 315 km eeldab vastavat ettevalmistust. Distants on pikk, see nõuab head vastupidavust ja samuti maanteeratta sõidukultuuri tundmist. 

Tagasihoidlikuma ettevalmistusega rattasõpradel on võimalik osaleda 100 või 150 km pikkustel rattasõitudel. 

Ettevalmistus Vätternrundaniks

Juba aprillikuus on Sul suurepärane võimalus osaleda rattalaagris ja arendada oma vastupidavust koostöös TriSmile klubi treeneri Eike Sildiga. Maanteeratta laager toimub 17.-27. aprillil Rootsis, Leksandis. Eike on koos Sinuga igapäevaselt rajal ja plaanib sel aastal teha ka oma esmadebüüdi Vätternrundanil!  

Vaata rohkem infot laagrit SIIT

Majutus

Vätternrundani ajal majutume kolmel ööl skandinaavialikus hotellikompleksis Nordic Camp bungalo tüüpi majakestes. Nordic Camp asub stardist/finišist u 40 km kaugusel.

Miks olla kohal?

Saad osa maailma suurimast rattapeost ja samaaegselt avastada põhjamaa looduse ilu. Tipptasemel võistlus, mis on mõnus väljakutse igale maanteeratturile!

PAKETT hinnaga 595 EUR sisaldab:

 • Laevapiletid Rootsi ja tagasi
 • Stardikoht Vätternrundanil (315 km)
 • Majutus Rootsis 3 ööd bungalo-tüüpi majas kahekohalises toas
 • Hommikusöök laeva buffet-restoranis
 • Õhtusöök laeva buffet-restoranis
 • Transport Rootsi ja tagasi
 • Varustuse transport Tallinnast Rootsi Motolasse ja kohapeal
 • Reisijuhi korraldusteenus

Paketi hind on 595 eurot kuni 5. mai 2021. Alates 6. mai 2021 on paketi hind 640 eurot.

Registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (100 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. 

** Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused.

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Jüri on Vätternrundanit sõitnud kaks korda ja teab täpselt, mis iga kurvi taga ees ootab!

Kohtume Vätternrundani rattapeol!