november 30, 2022

Birkebeinerlöpet maastikujooksud

Birkebeinerlöpeti maastikujooksu stardi- ja finišipaik asub Lillehammeris. See on tuntud spordikeskus, kus toimusid 1994. aastal taliolümpiamängud. 

Oslo lennujaam jääb nii stardi- kui finišipaigast ca 2-tunnise autosõidu kaugusele. 

Birkebeinerlöpet on üks väheseid jooksuvõistlusi, kus laskumismeetreid on rohkem kui tõusumeetrid. Sellist võimalust ära lase käest! 

Maastikujooksudest

Birkebeinerlöpet on üks Norra kuulsamaid jooksuvõistlusi, kus on võimalus osaleda 21 km, 42 km ja 60 km distantsidel. Jooksud toimuvad laupäeval, 10. juunil. 

Neist põhidistants 21 km on osa ka Birkebeineri kolmiküritusest, kuhu kuulub ka veel 54 km suusamaraton ja 86 km maastikurattamaraton. Jooksu rada kulgeb enamikus ajast metsas Lillehammeri lähistel. Start antakse Birkebeineri suusastaadionilt, mis on tuntud ka kui Lillehammeri olümpiastaadion. Stardid antakse lainetena vahemikus kell 12:00 kuni 13:25. 

Esimesed 6 km kulgeb rada mööda 1994. aasta taliolümpia suusaradu. Teele jääb kruusaseid lõike, metsaradu ja ette tuleb ka murul jooksmist. Siit edasi kattub rada osaliselt ka augustis toimuva maastikuratta maratoni rajaga. Raja teine pool kulgeb valdavalt allamäge Lillehammeri suunas. Finišijoone saad uhke tundega ületada Hakan Halli juures. Rajal on kokku 337 tõusumeetrit ja 569 meetrit laskumist.

Rohkem infot maastikujooksude kohta leiad SIIT.

Põhidistants 21 km kuulub ka Birkebeinerrenneti kolmikürituse sarja, kus on lisaks maastikujooksule vaja läbida märtsis 54 km suusamaraton ja augustis 86 km maastikuratta maraton. Innustavad eesmärgid terveks aastaks olemas!

Kolmiküritusel saavad osaleda kõik huvilised alates 17ndast eluaastast. Kõik kolm etappi ühe aasta jooksul läbinud spordisõbrad saavad auhinnaks Birkebeineri meenetaldriku kohalikult klaasitootjalt, Hadeland Glassverkilt.

 ** Kasutatud fotod on maratonikorraldaja ametlik pildimaterjal.  

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud mugavates 4-6 kohalistes majades, kus on olemas eraldi vooditega kahe- kuni kolmekohalised toad. Majas on ka täisvarustuses köök ja ühine elutuba koos kaminaga. Toidud valmistame ühiselt. Majad asuvad Sjusjøeni keskuses, pikemate distantside (42 km, 60 km) stardipaik jääb mõneminutiliise jalutuskäigu kaugusele. 

Birke kolmiküritus

Maastikujooksu 21 km distants on osa ka Birkebbeineri kolmiküritusest.

Põnev rajaprofiil

Üks väheseid jooksuvõistlusi, kus laskumismeetreid on rohkem kui tõusumeetrid. Sellist võimalust ära lase käest!

Norra loodus

Põhjamaa loodus ja mitmekesine maastik. Raja kõrgematest tippudest avanevad loodusmaali vaated.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 685 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 15. märts 2023 (sh) on paketi hind 635 eurot.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (250 eur/inimene), mille tasumine kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine on 50 päeva enne reisi algust.  

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Birke suusamaratonil on Jüri osalenud juba 5 korda – nii, et isiklikke kogemusi on tal Sinu toetuseks jagada omajagu!

Kohtumiseni Norras!