november 25, 2022

Havanna jooksureis

Reis Kuubale on justkui rännak ajas tagasi. Seda Ladina-Ameerika riiki iseloomustavad imekaunid liivarannad, omapärane koloniaalne arhitektuur, huvitav ajalugu, rumm ja sigarid. Kõige tipuks ka sõbralikud ja avatud inimesed!

See on väga tavapärane, et jalutad tänaval ja märkad naabrimehi omavahel doominosid mängimas. Nad võivad seal istuda lausa tundide viisi ja vahel toimuvad ka naabritevahelised võistlused. Selline suhtlus ja sotsiaalne kultuur on nende jaoks loomulik elu osa.

Havanna jooksumaratonist

Kuuba asub Kariibi mere piirkonnas ja seal on aastaringselt soe ja päikseline kliima. Täpselt see, millest Sa ilmselt selle vihmase ja pimeda Eestimaa sügise ajal puudust tunned. Väga sageli on seal ka õhu- ja veetemperatuurid sarnased, et polegi vahet, kas jalutada linnas või sulistada vees. 

Meie reisi tippsündmuseks on MARABANA-Maratón de La Habana jooksumaraton, kus on lisaks 42.2 km põhidistantsile valikus ka lühemaid jookse: 21.1 km ja 10 km. Maraton toimus esmakordselt 1987. aastal ja tänaseks osaleb jooksudel ligi 5000 inimest 66st erinevast riigist. 

Suurejooneline pidupäev on pühapäev, 19. november 2023. Havanna maraton toimub igal aastal novembri kolmandal pühapäeval, sest see on Kuuba spordis väga oluline päev – Kuuba rahvuslik kehakultuuri- ja spordipäev. Salsa rütmide saatel antakse stardipauk võimalikult vara kell 6.30, et ennast kuuma päikese säästa. Novembrikuus on meid ootamas päevasel ajal 25-30 soojakraadi. Oh kui mõnus vaheldus sügise kargusele!

Maratoniraja kirjeldus

Maratoni põhidistants joostakse kahel 21.1 km ringil. Rada on lauge ja läbib olulisemaid Havanna linna vaatamisväärsusi. Jooksudistanside stardi- ja finišipaik on Havanna vanalinnas, kus paljud ajaloolised hooned on UNESCO maailmapärandi kaitse all. 

Rohkem infot maratoni kohta leiad SIIT. 

** Kasutatud fotod on maratonikorraldaja ametlik pildimaterjal. 

Tegevused Kuubas

Kui me juba nii kaugele eksootikasse sõidame, siis tahame sealseid iseloomulikumaid ja ehedaid kogemusi ka Sulle jagada! Meil jääb tervelt nädal aega seal ringi uudistada ja avastada.

Koostöös kohaliku giidiga teeme Havanna linnaekskursiooni ja saame rohkem teada ajaloost. Huvilistel on võimalus lisatasu eest sõita ka sealsete tänavate vahel vanade Ameerika autodega, külastada rummi muuseumi ja sigari tehast. Palju ootust ja elevust tekitab päev, mil kogeme sealset päris elu – avastame koos giidiga kohtasid, mida tavaturist ei näe. Muidugi saad maitsta häid ja paremaid kohalikke roogasid ja nautida pealinna tänavate melu.

Looduskaunite kohtade külastamiseks on korraldatud eraldi transport, avastame Vinalesi orgu koos sealsete tubakafarmidega, Sierra del Rosario mäeahelikku ja ajaloolise tähendusega Bay of Pigs lahte. Proovime ära ka selle mõnusalt sooja vee, ujuda saad nii San Juani jões kui Kariibimeres. Viimases on võimalus käia ka snorgeldamas. 

Ja et kõige tipuks ikka see päris Kuuba tunne kätte saada, siis jõuame kindlasti ka mõnda baari, kus on kõlamas salsa rütmid ja kohalikel härrasmeestel on sigarid suus. Ole mureta, Sul jääb ka piisavalt aega omaette ringi uudistada ja niisama olla. Pärast maratoni ootab ees ka üks lõõgastav rannapäev Santa Maria rannas!

Kui me novembrikuus sinna lähme, siis on jõuluootus juba põues. Aga Kuubal on jõuludega omapärane lugu, nimelt pani revolutsionäär Fidel Castro 1969. aastal riigis jõulude tähistamisele keelu peale. Seda perioodi nimetati “Vaikseteks jõuludeks” (Las Navidades Silenciadas) ja nii on tänase päevani jõuludeaegsed päevad tavapärased tööpäevad.

Majutus

Majutus on korraldatud kahekohalistes tubades Hotel Havana Frankfurt Rooms apartementides, mis asub Havanna keskusest 900 m kaugusel. Rikkalik hommikusöögi valmistame korteris, lõuna- ja õhtusöögi paiga valime vastavalt selle, kus me parasjagu seiklemas oleme. Maratoni stardi- ja finišipaik asub hotellist ca 6 km kaugusel. 

Miks olla kohal?

Päikesepomm sügises

Kogume värsket energiat ja avastame kuubalaste eluolu koos inimesega, kes on ise kohalik ja oskab juurde jagada ka päriselu lugusid.

Mugav korraldus

Kõik vajalik on korraldatud, Sina pead olema vaid õigel ajal õiges kohas ja saad täielikult keskenduda oma jooksuelamuse nautimisele!

Koos on lõbusam!

Innustav seltskond ja ühised muljetamised! Spordireisidel oleme kohanud vaid elurõõmsaid, elavaid inimesi.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 2550 eur.

Kaasaelaja reisipaketi hind 2425 eurot. Lisakulud: lõuna- ja õhtusöögid, vaatamisväärsuste sissepääsupiletid ja isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (500 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 50 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 100 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 50 päeva enne reisi algust. 

 

 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Jooksuelamusteni Kariibidel!