november 25, 2022

Reykjaviki jooksureis

Väidetavalt on Island viimane paik maailmas, kus inimesed end sisse seadsid. Viikingid avastasid selle omapärase saareriigi rohkem kui 1100 aastat tagasi. 

Nüüdseks kuulub Island nende riikide hulka, mida aasta jooksul külastab enam välisturiste kui riigis on elanikke. Nii jääb ka Sul maratonielamuse kõrval aega kogeda sealse looduse vägevust ja kokkuhoidva rahva olemust.  Ligi 60% Islandi elanikest paikneb pealinnas Reykjavikis, nii et kaasaelajad Sulle jooksurajal jagub!  

Reykjaviki jooksumaratonist

Islandsbanki Reykjavik Marathon on kohalike jaoks suur sündmus ja kuna samaaegselt toimub ka rahvuslik Kultuuriöö üritus, siis korraldajate sõnul võib sel aastal raja äärde oodata ligi kolmandikku Islandil elavatest inimestest.

Maraton toimus esmakordselt 1984. aastal, mil 42.2 km stardis oli 56 jooksjat. Nüüdseks osaleb täispikal maratonil igal aastal ligi 1500 jooksusõpra ja poolmaratonil umbes 3000. 

Maratonipäev on laupäev, 19. august. Igal aastal toimub maraton 18. augustile järgneval laupäeval, sest just seda kuupäeva peetakse Reykjaviki asutamise aastapäevaks (1786 a). 

Augustis on Islandil ka juba mõnusalt varasügisene jooksuilm, mis meile eestlastena kõige loomulikum tundub. Päevasel ajal on keskmiselt 8-13 soojakraadi ja kerge tuuleiil hoogu juurde lükkamas! Island on oma tuuliste ilmade poolest tuntud ja teatud, kusjuures neil on oma unikaalses keeles tuule kohta lausa rohkem kui 100 sõna. Hämmastav! 

Saabume Reykjaviki neljapäeval, nii et meil jääb enne maratonipäeva piisavalt aega kohalike looduspärlitega tutvumiseks ja maratoni messi ehk EXPO külastamiseks. Tagasi kodu poole stardime esmaspäeval. 

Islandi üks suurimaid vaatamisväärsusi ongi sealne loodus ja selle suursugusus. Kindlasti külastame kuumaveeallikaid ja Sinise Laguuni spaad. Sul jääb aega ka maailma kõige põhjapoolsemas linnas Reykjavikis ringi uudistada ja soovi korral avastada teisi loodusimesid või käia isegi päikseloojanguga vaalatuuril. Kusjuures väidetavalt on Reykjavik ka üks puhtama õhuga linnu maailmas – tasub igal jooksusammul suurem sõõm haarata!

Maratoniraja kirjeldus

Maratonirada on valdavalt tasane ja kõik distantsid joostakse ühe ringina. 

Põhiosa rajast kulgeb läbi elamurajoonide, kus kohalikud on tulnud taaskord kodudest välja tänavate äärde ergutama. Enamuse ajast saadavad Sind ka rannikuäärsed vaated ookeanile ja mägedele. Kõigi distantside osalised saavad finišijoone uhkustundega ületada kesklinnas Tjörnini tiigi juures. Maratoniraja läbimise ajalimiit on 6,5 tundi.

Kaasa on oodatud ka pere nooremad esindajad: 10 km distantsil saab osaleda alates 12ndast eluaastast, poolmaratonil alates 15ndast ja maratoni põhidistantsil alates 18ndast. Maratoni kohta leiad rohkem infot SIIT.   

** Kasutatud fotod ja videod on maratonikorraldaja ametlik pildimaterjal. 

Majutus

Majutus on korraldatud kahekohalistes tubades hotellis 22 Hill Hotel, mis asub Reykjavíki kesklinnas. Hotelli juurest väljuvad bussid, mis viivad muuhulgas ka lennujaama, Sinise laguuni ja Kuldse Ringi juurde.

Rikkalik hommikusöök on tagatud hotelli restoranis, soovi korral on Sul võimalus süüa seal ka lõuna- ja õhtusööki värsketest kohalikest saadustest. Maratoni stardi- ja finišipaik asub hotellist ca 2 km kaugusel, kuhu on lihtne liikuda nii jalgsi kui ühistranspordiga. Rohkem infot hotelli kohta leiad SIIT.

Miks olla kohal?

Avasta looduse väge

Islandi suurimaid vaatamisväärsusi ongi sealne loodus: kuumaveeallikad, mägine maastik, kosed, ookeani avarus.

Mugav korraldus

Kõik vajalik on korraldatud, Sina pead olema vaid õigel ajal õiges kohas ja saad täielikult keskenduda oma jooksuelamuse nautimisele!

Koos on lõbusam!

Innustav seltskond ja ühised muljetamised! Spordireisidel oleme kohanud vaid elurõõmsaid, elavaid inimesi.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1275 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 5. aprill 2023 (sh) on paketi hind 1225 eurot.

 

Kaasaelaja reisipaketi hind 1125 eurot. Lisakulud: lõuna- ja õhtusöögid, isiklikud ostusoovid.

**Jooksu osalustasu sisaldab ka tasuta pääset Reykjaviki ujulatesse ja geotermilisse spaasse maratoni päeval või järgneval päeval.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (250 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 45 päeva enne reisi algust.  

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Jooksuelamusteni Islandil!