veebruar 7, 2022

Viini jooksureis

Austria pealinn Viin,  kus elab täna ca 1,8  miljonit inimest on olnud pidevalt asustatud juba 2500 aastat. Viini tänavatel saad nautida nii linna kuninglikku ajalugu kui ka suurejoonelisest arhitektuuri. 

Viini jooksumaraton on vaieldamatult Austria suurim spordisündmus, kuhu koguneb igal aastal ligi mitukümmend tuhat jooksusõpra. 2010 .a osales maratonil rekordiliselt 32 940 jooksjat.

Viini maratonist

Mõtle kui äge, pakid kokku jooksutossud ja oma kõige pidulikumad riided, astud lennukisse ja sõidad nädalavahetuseks kuninglikku Viini! Muidugi selleks, et avastada jooksusammul seda uhket linna ja eriti ägeda boonusena külastada maailmakuulsat ooperiteatrit. 

Esimene Viini maraton toimus 1984. aastal, kus osales ca 700 jooksjat. Tavaliselt tuleb tänapäeval igal aastal Viini maratonile jooksma üle kogu maailma mitukümmend tuhat jooksusõpra. Sel aastal lubatakse starti 9000 osalejat.

Viini jooksumaratoni rada on üks kiireimaid maratoniradasid, küllaltki lauge profiiliga. Kusjuures esimest korda ajaloos joosti maraton alla 2 tunni just Viini maratonil. 

Sel kevadel toimub Viini maraton juba 39. korda. Maratonipäev on pühapäev, 24. aprill 2022Distantsidest on võimalik osaleda nii 21 km kui 42 km jooksudel. 

Maratonijärgselt läheme hotellist läbi, saad end puhtaks pesta ja riided vahetada. Seejärel sõidame tagasi Eestisse ja öösel puhkad juba kodus oma voodis.

Laupäeval jääb piisavalt aega kevadise Viiniga tutvumiseks, võimalus on külastada ka maratonikeskust ehk EXPO’d ja osaleda Mozarti Sümfooniaorkestri kontserdil. Muusikaline etteaste toimub Viini ooperiteatri Musicverein kuldses saalis, kus näidatakse ka igal uusaasta esimesel päeval üle maailma ülekannet Viini Filharmoonikute kontserdist. 

Teatejooks

Kutsu oma sõbrad, pereliikmed või kolleegid kaasa ja läbige 42.2 km pikkune maratonidistants neljaliikmelise tiimiga. Esimene vahetus jookseb 15,5 km, teine 4,9 km, kolmas 10,4 km ja uhkele lõpetajale jääb 11,4 km. 

Osaleda võivad jooksusõbrad alates 14ndast eluaastast. Tiim võib koosneda nii naistest, meestest kui segateatest. Starti pääseb kuni 3500 tiimi – kas üks neist on Sinu innukate sõprade punt?

Maratoniraja kirjeldus

Maratoni start antakse ÜRO peakontori juures asuvate kaasaegsete pilvelõhkujate vahelt, seejärel kulgeb jooks üle 864 meetri pikkuse kuningliku silla, mis ületab Doonau jõge. 

Rada möödub paljudest ajaloolistest ja kuninglikest vaatamisväärustest, teele jääb kuulus Viini Ooperiteater, Raekoda ja Viini Ülikool. Jooksurajale jääb ka tuntud Schönbrunni loss, mis on olnud pikki aastaid kuningliku perekonna suveresidents. Maratonirada läbib linna suurimat roheala, milleks on Prateri park – see lõik olla osalejate sõnul eriti kiire.

Täispika maratoni läbimise maksimaalne ajalimiit on 6 tundi. Rohkem infot maratoni kohta leiad SIIT. 

Parimad palad Viinist!

Sul on võimalus oma jooksuelamust rikastada Viinile iseloomuliku kultuurikogemusega ja külastada Mozarti Sümfooniaorkestri kontserti. 

See on justkui 90-minutiline rännak ajalukku, mida ilmestavad suursugune saal ja 18. sajandi kombekohaselt riietatud orkestri liikmed. Esitamisele tulevad Mozarti paremad palad, mida mängivad erinevatel instrumentidel 30 muusikut. 

Majutus

Majutus on korraldatud HPA hotellis Andreas kahekohalistes tubades. Pereettevõttena tegutsev hotell peab väga tähtsaks traditsioone ja külalislahkust. Hotelli siseruumides on kasutatud palju Viinile omapärast arhitektuuri ja ajaloolisi detaili. 

Viini kuulsad vaatamisväärsused, nagu raekoda, Hofburgi loss, Burgtheater rahvuslik teater, Volksgarteni park ja palju muud, on hotellist vaid mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel. Maratoni start asub 7,5 km kaugusel, kuhu on mugav liikuda ühistranspordiga. Paikneme finišipaiga läheduses, kõigest 1 km hotelli jalutamist. Rohkem infot hotelli kohta leiad SIIT. 

Miks olla kohal?

Kiire rada

Viini maratonirajal joosti esimest korda ajaloos maraton alla 2 tunni, ajaga 1:59:40.

Kuninglik linn

Selles linnas lihtsalt käid ringi ja unustad ennast imetlema neid kuninglikke ja luksuslikke ehitisi.

Mozarti muusika

Lisavõimaluseks võimas muusikaline elamus maailmakuulsas Ooperiteatris.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 880 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 6. märtsi 2022 (sh) on paketi hind 835 eurot. 

Kaasaelaja paketi hind on 750 eurot. Lisavõimalusena saad osaleda Mozarti sümfooniakontserdil, oma soovi saad märkida registreerimisvormis.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 45 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (sihtriigi sulgemine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused.

 

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi-Liis on lõbus ja abivalmis reisikaaslane. Ta on korraldanud aktiivseid reise mitu aastat ja löönud ka ise kaasa mitmetel jooksu,- suusa ja ujumisvõistlustel. Nii sportlase kui kaasaelaja rollis.

Sama palju, kui looduses liikumist, armastab ta ka klassikalist muusikat. “Viin ja klassikaline muusika lihtsalt kuuluvad omavahel kokku!”

Kohtume kevadises Viinis!