veebruar 29, 2024

Bieg Piastow suusamaraton

Maraton toimub Jizera mägedes Poola edela osas, Tšehhi piiri lähedal. 

Võistluskeskus koos stardi- ja finišialaga asub väikelinnas nimega Jakuszyce, mis on maailmas tuntud murdmaasuusakeskus. Seal on peetud 2012. aastal ka murdmaasuusatamise MK-etapp. Kohalik suusakuninganna Justyna Kowalczyk on paaril korral käinud ka maratonirajal kaasa elamas. 

Lähim suurlinn Wroclaw jääb 150 km kaugusele.

Suusamaratonist

Bieg Piastow suusamaraton on Poolas üks populaarsemaid talispordisündmusi, nii nagu meie jaoks on Tartu Maraton. Distantsidest on seal võimalik osaleda reedel 30 km vabatehnika maratonil ja laupäeval 50 km pikkusel klassikasõidul.

Esimest korda toimus Bieg Piastow 1976. aastal, mil maratonist võttis osa 518 suusatajat, kuid vaid pooled neist jõudsid finišisse. Suusamaratoni idee sündis inspireerituna Rootsi ja Saksamaa massiüritustest – soovist luua nende eeskujul Poola “oma” armastatud rahvaspordisündmus. 

Tol ajal ei olnud Poola elanikel võimalik isegi vabalt reisida ja selle ürituse ellukutsumine tundus 70ndatel kui püüdmatu unistus. Tänaseks on see reaalsus ja pakub rõõmu mitte ainult Poola suusasõpradele, vaid inimestele üle kogu maailma. Näiteks 2019. aastal oli osalejaid juba 31 erinevast riigist (ligi 1600 lõpetajat 50 km põhidistantsil).  

Maraton pakub laialdaselt võimalusi nii aktiivsetele maratonihuntidele kui ka alles esimest korda avastajatele.  

Esimest korda 2025. aastal toimub Bieg Piastow uutel kuupäevadel, et suusasõpradel oleks võimalik osaleda nii Rootsi suurimal suusapeol Vasaloppetil ja jõuda peale seda ka Poola võistlema.  

Rohkem infot suusamaratoni kohta leiad SIIT

Maratonirajast

Maraton toimub Jizera mäestikus, raja kõrgeim koht on 903 meetri kõrgusel merepinnast. Räägitakse, et selge ilmaga on seal väga kaunid vaated!

Maratonirada kulgeb valdavalt metsas, kohati meenutab oma reljeefilt Kõrvemaad. Tõusud ja laskumised on lauged ja pikad. Sobib hästi suusatajatele, kes armastavad vahelduvas tehnikas klassika suusatamist. Tavaliselt on seal piirkonnas head lumeolud ka siis, kui mujal Poolas lund napib. 

Kes on käinud läheduses korraldataval Tšehhi Jizerska Padesatka suusamaratonil, siis võrreldes sellega on Poolas toimuva maratoni rajaprofiil tunduvalt lihtsam. 

Kõik sõidud lähevad ka Worldloppeti arvestusse ja saad kanda need uhkusega oma Worldloppeti suusapassi. See on Sinu võimalus hoida end kohe mitmeks aastaks suusarindel hoos ja koguda sinna erinevate välismaratonide külastusi.

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud kahekohalistes tubades hotellis LAS, mis asub maratoni stardist ja finišist umbes 10 km kaugusel. Hotell on mõnusalt hubane ja puhas, toad on avarad ja valgusküllased. Lisaks on võimalik kasutada hotelli lõõgastavat sauna ja nautida väikest spaad. 

Hommikusööki pakutakse hotelli restoranis. Lõuna- ja õhtusöögid saad vastavalt oma soovidele valida lähedal asuvates söögikohtadest.

Poola imeline loodus!

Äge võimalus avastada suuskadel Poola loodust ja tutvuda ühtlasi kohaliku kultuuriga!

Fookuses suusanauding

Reisijuhi eestvedamisel toimuval maratonireisil ei pea Sa mõtlema millelegi muule kui oma heale suusavormile.

Worldloppeti meistriks

Hea võimalus saada Worldloppeti Master passi kirja üks maraton!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 995 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. detsember 2024 (sh) on paketi hind 925 eurot. 

Maratoni osalustasud lisanduvad Sinu paketihinnale, saad oma soovid märkida registreerimisvormis.  

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 140 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Nii võid olla kindel, et igalt Worldloppeti maratonilt on tal oma nippe ja kasulikke soovitusi jagada!

Kohtumiseni Poola suusapeol!