detsember 30, 2020

Dolomitenlaufi suusamaraton

Obertilliach asub 1450 meetri kõrgusel merepinnast, Lesachtali orus keset imelisi Tirooli Alpe. Oru kõige kõrgemal asuva alpiküla ajalugu ulatub tagasi rohkem kui 750 aastat. 

Tänapäeval on alpiküla hinnatud suusakeskus, kus korraldatakse mitmeid suurvõistlusi nii laske- kui murdmaasuusatamises. Mäesuusahuvilisi rõõmustab Golzentipp suusakeskus (2317 m), mille tipus on 2015. aastal filmitud ka talvised kaadrid James Bondi filmist.

Suusamaratonist

Dolomitenlauf on Austria suurim suusaüritus, mille keskmes on juba esimesest maratonist alates tunnuslause: “Igaühes meis on võitja!”

See on mitmepäevane suusafestival, kus põhidistantsid sõidetakse laupäeval ja pühapäeval. Kõigepealt on plaanis vabatehnikasõidud 20 km ja 42 km distantsidel ja pühapäeval läbitakse samad distantsid klassika tehnikas. Sõidud toimuvad eri päevadel, seega saavad suuremad suusafännid kaasa teha lausa mõlemal päeval.

Dolomitenlaufi mõlemad rajad on sobilikud ka neile, kes ei ole varem pikki distantse ja suusamaratone läbinud.  

Alates 2023. aastast on suusafestivalil ka eraldi 5 km suusasõit, kuhu on oodatud osalema nii pisikesed kui täiskasvanud – igati jõukohane ka alles suusamaitse suhu saanud liikumissõbrale! Sõita saab mõlemas suusatehnikas ja kuni 15-aastastele on minimaraton ka täiesti tasuta, preemiaks uhke medal ja diplom!

Kõik suusasõidud (nii pikemad kui lühemad distantsid) lähevad ka Worldloppeti sarja arvestusse ja saad need kanda oma Worldloppeti suusapassi. See on Sinu võimalus hoida end kohe mitmeteks aastateks suusarindel inspireerituna ja koguda sinna erinevate välismaratonide külastusi.

Ela kaasa laskesuusatippudele!

Huvilistel on võimalus külastada reedel ühiselt ka laskesuusatamise maailmakarika etappi Anterselvas ja elada kaasa nii meie oma Eesti sõitjatele kui maailma tippudele! 

Reedel, 19. jaanuaril toimub naiste sprindivõistlus. Rajapiletid ja transport võistluspaika ca 70 km kaugusele on korraldatud meie poolt. Saad oma MK-etapi külastussoovi märkida registreerimisvormis. Ühepäevase külastuse hind koos transpordiga on 75 eurot. 

Kui soovid võistlust külastada mõnel muul päeval, siis on see erikokkuleppel ja piisava arvu huviliste olemasolul.

Imetabane alpiküla

Obertilliachisse reisivad peamiselt spordiarmastajad ja tippsportlased, kuivõrd sealsed võimalused on treenimiseks ideaalsed aastaringselt. Lisaks murdmaasuusaradadele asub meie majutuspaiga vahetus läheduses, kõigest 500 m kaugusel ka Golzentippi mäesuusakeskus: 16 km ulatuses erineval tasemel laskumisi ja imelisi vaateid 2300 m kõrguselt. Kui plaanid tulla koos lastega, siis neile on loodud ka omaette seikluspark, kus saab arendada suuskade juhtimise oskusi erinevatel hüpetel ja trikiradadel. 

Obertilliachis pööratakse väga teadlikult tähelepanu loodushoiule ja jätkusuutlikule turismile, hoides endiselt au sees loomade kasvatamist, puhast toitu ja alpiküla pikka 750-aastast ajalugu. Euroopa ajakirjanikud on seda piirkonda, Lesachtali orgu nimetanud lausa tiitliga “Enviromentally friendliest valley in Europe.” 

Selles idüllilises paigas jalutades tunnetad isegi seda kohalikku rahu, vaikust ja romantikat

Lisavõimalused

Juhul kui Sa tahad Alpide talvistest oludest maksimumi võtta, siis Sul on võimalik Obertilliachist sõita ka otse koos meiega ca 150 km kaugusel asuvasse Itaalia alpikülla Vigo di Fassase ja ühineda sealse suusalaagriga. Nädalapikkune laager toimub koos Sparta treeneri ja endise tippsuusataja Raul Ollega, kes aitab lihvida Sinu suusatehnikat ja saavutada suuskadel uutmoodi mineku! 

Suusanädala raames on võimalus osaleda ka kahel erineval klassikatehnika maratonil: Lavazzeloppeti 22 km ja Marcialonga 45 või 70 km. Vaata rohkem infot SIIT.

Majutus ja toitlustus

Mõnus hubane perehotell Oswalderhof asub Obertilliachi keskuses ja otse suusaradade ääres. Hotelli veab eest Obererlacheri pere, kes on ka ise aktiivsed looduses liikujad ja soovivad luua igale külastajale koduse tunde, tutvustades ja kandes edasi ka kohalikke traditsioone. 

Hotell on värskelt renoveeritud ja väga hea asukohaga keset küla. Murdmaarajad ja mäesuusakeskus asuvad vahetus läheduses, justkui võtad suusad kätte ja astud rajale!  Majutus on korraldatud kahestes tubades ja hotellis on tagatud ka hommiku- ja õhtusöögid. Suusavarustuse hoiustamiseks on olemas eraldi ruum.

Valikut igaühele

Erinevad distantsid ja suusatehnikad - leia endale meelepärane. Üks Worldloppeti sarja lihtsaima profiiliga maratone.

Lihtne ja mugav

Toetame Sind korralduslikult ja ettevalmistusel. Sul pole vaja muretseda kus-mis asub, saad keskenduda oma parimale suusasõidule.

Imetabane alpiküla

Obertilliach on oma pika ajalooga tõeline Alpide pärl! Vaikne, idülliline ja traditsioone hindav. Isegi James Bond on seal ära käinud!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 1445 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. oktoober 2023 (sh) on paketi hind 1345 eurot. Kaasaelajale on pakett hinnaga 1245 eur. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Soovi korral saad lisatasuga osaleda ka teisel maratonipäeval ja külastada Anterselva MK-etappi. Vastavad soovid saad märkida registreerimisvormis. 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120+ välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Nii võid olla kindel, et igalt Worldloppeti maratonilt on tal oma nippe ja kasulikke soovitusi jagada!

Kohtumiseni Dolomiteni radadel!