December 30, 2020

Dolomitenlaufi suusamaraton

 • Kuupäevad: 19.-23. jaanuar 2023
 • Asukoht: Obertilliach, Austria
 • Vabatehnika distantsid: 20 km ja 42 km
 • Klassika distantsid: 30 km ja 45 km
 • REGISTREERU >>>

Obertilliach asub 1450 meetri kõrgusel merepinnast, Lesachtali orus keset imelisi Tirooli Alpe. Oru kõige kõrgemal asuva alpiküla ajalugu ulatub tagasi rohkem kui 750 aastat. 

Tänapäeval on alpiküla hinnatud suusakeskus, kus korraldatakse mitmeid suurvõistlusi nii laske- kui murdmaasuusatamises. Mäesuusahuvilisi rõõmustab Golzentipp suusakeskus (2317 m), mille tipus on 2015. aastal filmitud ka talvised kaadrid James Bondi filmist.

Suusamaratonist

Austria suurim suusaüritus, Dolomitenlaufi maraton toimub sel aastal juba 52. korda. Dolomitenlaufi looja Robert Steiner on tänaseni üritusega tihedalt seotud ja kannab juba esimesest maratonist alates edasi tunnuslauset: “Igaühes meis on võitja!”

Dolomitenlaufi maraton on mitmepäevane suusafestival, kus põhidistantsid sõidetakse laupäeval ja pühapäeval. Kõigepealt on plaanis vabatehnikasõidud 20 km ja 42 km distantsidel ja pühapäeval toimuvad klassikamaratonid 30 km ja 45 km. Sõidud toimuvad eri päevadel, seega saavad suuremad fännid kaasa teha lausa mõlemal päeval.

Väga heal talvel kulgevad klassikasõidud Heinfelsi linnast Lienzi. Vabatehnika maraton toimub Obertilliachi alpiküla ümber tiirutades, kus läbida tuleb sõltuvalt distantsi valikust 1-2 ringi. Kui talv peaks olema lumevaesem, siis korraldatakse mõlemad maratonid stardi ja finišiga Obertilliachi kurikuulsal laskesuusastaadionil. 

Dolomitenlaufi klassikamaraton on Worldloppeti suusamaratonidest kõige lihtsama profiiliga – sujuvalt langevas joones, lausa liugled selle läbi! Uisumaratoni rada kuulub samuti lihtsamate hulka, maailmas kergema rajaga uisumaraton on vaid Engadin Šveitsis. Seega on mõlemad rajad sobilikud ka neile, kes ei ole varem pikki distantse ja suusamaratone läbinud.  

Kõik suusasõidud (nii pikemad kui lühemad distantsid) lähevad ka Worldloppeti sarja arvestusse ja saad need kanda uhkustundega oma Worldloppeti suusapassi. See on Sinu võimalus hoida end kohe mitmeteks aastateks suusarindel inspireerituna ja koguda sinna erinevate välismaratonide külastusi.

Imetabane alpiküla

Obertilliachisse reisivad peamiselt spordiarmastajad ja tippsportlased, kuivõrd sealsed võimalused on treenimiseks ideaalsed aastaringselt. Lisaks murdmaasuusaradadele asub meie majutuspaiga vahetus läheduses, kõigest 500 m kaugusel ka Golzentippi mäesuusakeskus: 16 km ulatuses erineval tasemel laskumisi ja imelisi vaateid 2300 m kõrguselt. Kui plaanid tulla koos lastega, siis sel aastal avatakse esmakordselt ka talvine laste seikluspark, kus saab arendada oma suuskade juhtimise oskust erinevatel hüpetel ja trikiradadel. 

Obertilliachis pööratakse väga teadlikult tähelepanu loodushoiule ja jätkusuutlikule turismile, hoides endiselt au sees loomade kasvatamist, puhast toitu ja alpiküla pikka 750-aastast ajalugu. Euroopa ajakirjanikud on seda piirkonda, Lesachtali orgu nimetanud lausa tiitliga “Enviromentally friendliest valley in Europe.” 

Selles idüllilises paigas jalutades tunnetad isegi seda kohalikku rahu, vaikust ja romantikat

Lisavõimalused

Juhul kui Sa tahad Alpide talvistest oludest maksimumi võtta, siis on võimalik Obertilliachist ka sõita otse ca 150 km kaugusel asuvasse Itaalia alpikülla Vigo di Fassase ja ühineda sealse suusalaagriga. Nädalapikkune laager toimub koos endise tippsuusataja ja tänase Sparta treeneri Raul Ollega, kes aitab lihvida Sinu suusatehnikat ja saavutada suuskadel uutmoodi minek! 

Mõnus suusanädal lõpeb pühapäeval toimuva Marcialonga klassikatehnikas suusamaratoniga. 

Majutus hotellis Oswalderhof

Mõnus hubane perehotell, mis on pärjatud kolme tärniga. Hotelli veab eest Obererlacheri pere, kes on ka ise aktiivsed looduses liikujad ja soovivad luua igale külastajale koduse tunde, tutvustades ja kandes edasi ka kohalikke traditsioone. 

Hotell on värskelt renoveeritud ja väga hea asukohaga keset küla. Murdmaarajad ja mäesuusakeskus asuvad vahetus läheduses, justkui võtad suusad kätte ja astud rajale!  Majutus on korraldatud kahestes tubades ja hotellis on tagatud ka hommiku-ja õhtusöögid. Suusavarustuse hoiustamiseks on olemas eraldi ruum. Rohkem infot hotelli kohta leiad SIIT

Valikut igaühele

Erinevad distantsid ja suusatehnikad - leia endale meelepärane. Üks Worldloppeti sarja lihtsaima profiiliga maratone.

Lihtne ja mugav

Toetame Sind korralduslikult ja ettevalmistusel. Sul pole vaja muretseda kus-mis asub, saad keskenduda oma parimale suusasõidule.

Imetabane alpiküla

Obertilliach on oma pika ajalooga tõeline Alpide pärl! Vaikne, idülliline ja traditsioone hindav. Isegi James Bond on seal ära käinud!

PAKETT sisaldab:

 • Lennukipiletid edasi-tagasi
 • Lennujaama transfeer
 • Majutus 3 ööd kahekohalises toas
 • Hommiku- ja õhtusöögid
 • Stardikoht Dolomitenlaufi suusamaratonil (ühel distantsil)
 • Reisijuhi korraldusteenus

Paketi hind on 985 eurot.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine toimub 30 päeva enne reisi algust. 

Paketi hinnale lisandub: suuskade transport 25 eur/suund SportTraveli bussiga või 40 eur/suund lennukiga. 

Soovi korral saad osaleda ka teisel maratonipäeval. Oma soovi saad märkida registreerimisvormis. 

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi on rõõmsameelne ja innustav reisikaaslane, kes on Sulle igal võimalusel abiks. Ta on korraldanud reise ja treeninglaagreid juba mitu aastat ja löönud ka ise nii mõnelgi jooksu-, ujumise- ja suusavõistlusel kaasa. Lisaks aktiivse eluviisi viljelemisele on Kädi-Liis omandanud Tallinna Ülikoolis ka tervisejuhtimise eriala ja kirjutanud raamatu “Tervislikud vahepalad lastele.”

Hetkeseisuga on grupis kõik kohad täitunud!

Saad registreerida ennast järjekorda ja anname Sulle koheselt teada, kui mõni koht vabaneb. 

Kohtumiseni Dolomiteni radadel!