oktoober 12, 2021

Suusalaager Alpides

Obertilliach asub 1450 meetri kõrgusel merepinnast, Lesachtali orus keset imelisi Tirooli Alpe. Oru kõige kõrgemal asuva alpiküla ajalugu ulatub tagasi rohkem kui 750 aastat. 

Tänapäeval on alpiküla hinnatud suusakeskus, kus korraldatakse mitmeid suurvõistlusi nii laske- kui murdmaasuusatamises. Mäesuusahuvilisi rõõmustab Golzentipp suusakeskus (2317 m), mille tipus on 2015. aastal filmitud ka talvised kaadrid James Bondi filmist.

Reisi kirjeldus

See on suurepärane võimalus koguda suusakilomeetreid väga hea tasemega radadel ja lüüa soovi korral kaasa ka laagri alguses toimuval Dolomitenlaufi suusamaratonil! 

Treeningud on üles ehitatud vastavalt osalejate tasemetele nii, et iga suusasõber leiaks suuskadel uutmoodi kindluse ja suurema naudingutunde. Seda nii laskumistel kui tõusudel, sirgetel ja kurvides. Kindlasti jagab Raul ka maratonihuvilistele soovitusi ja kogemusi oma edukast maratonikarjäärist. Täpsem laagriplaan selgub kohapeal vastavalt lumeoludele ja osaliste oskustele/soovidele.

Suusatada saab mööda Lesachtali orgu kulgevaid radasid, kus on tagatud nii klassika kui vabatehnika võimalused.

Kohe reisi alguses 18.-19. jaanuaril toimub samas paigas Dolomitenlaufi suusafestival, kus saad soovi korral osaleda 5 km, 21 km ja 42 km maratonidel. Laupäeval on vabatehnika sõidud ja pühapäeval klassikadistantsid.

Dolomitenlaufi klassikamaraton on Worldloppeti suusamaratonidest kõige lihtsama profiiliga – sujuvalt langevas joones, lausa liugled selle läbi! Uisumaratoni rada kuulub samuti lihtsamate hulka, maailmas kergema rajaga uisumaraton on vaid Engadin Šveitsis. Seega on mõlemad rajad sobilikud ka neile, kes ei ole varem pikki distantse ja suusamaratone läbinud.  

Väga heal talvel kulgevad klassikasõidud Heinfelsi linnast Lienzi, vabatehnika maraton toimub Obertilliachi alpiküla ümber tiirutades, kus läbida tuleb sõltuvalt distantsivalikust 1-2 ringi. Kui talv peaks olema lumevaesem, siis korraldatakse mõlemad maratonid stardi ja finišiga Obertilliachi kurikuulsal laskesuusastaadionil.  

Meie majutuspaiga vahetus läheduses, kõigest 500 m kaugusel asub ka Golzentippi mäesuusakeskus: 16 km ulatuses erineval tasemel laskumisi ja imelisi vaateid 2300 m kõrguselt. 

Obertilliachis pööratakse väga teadlikult tähelepanu loodushoiule ja jätkusuutlikule turismile, hoides endiselt au sees loomade kasvatamist, puhast toitu ja alpiküla pikka ajalugu. Euroopa ajakirjanikud, on seda piirkonda, Lesachtali orgu, asunud kutsuma uhke tiitliga – “Enviromentally friendliest valley in Europe.” 

Selles idüllilises paigas jalutades tunnetad isegi seda kohalikku rahu, vaikust ja romantikat. Obertilliachisse reisivad peamiselt spordiarmastajad ja tippsportlased, kuivõrd sealsed võimalused on treenimiseks ideaalsed aastaringselt.

Lisavõimalused

Kui Sa tahad oma suusalaagrile veel võimsaid spordiemotsioone lisada, siis saad liituda Anterselva laskesuusa MK-etapi külastusreisiga ja nii omadele kui tippudele kaasa elada! Laskesuusastaadion jääb kõigest 70 km kaugusele. Sul on võimalus osaleda lausa kolmel võistluspäeval 24. jaanuari lõunast kuni 27. jaanuarini. Lisapaketi hind on 575 eurot, milles sisaldub kolme öö majutus koos hommiku- ja õhtusöökidega, 3 päeva võistluspiletid.

Kui aga oled veel ise suusatamise hoos, siis saad oma Alpide elamusi pikendada Marcialonga suusamaratoniga, mis toimub 24.-27. jaanuar umbes 150 km kaugusel asuvas Itaalia alpikülas Vigo di Fassas. Lisapaketi hind on 485 eurot, milles sisaldub kolme öö majutus koos hommiku- ja õhtusöökidega, ühtlasi Marcialonga maratoni osalustasu.

Mõlemas lisapaketi hinnas sisaldub ka transport esialgsest hotellist uude sihtpaika ja 27. jaanuaril lennukiga koju tagasi. Oma lisasoovid saad märkida registreerimisvormis. 

Majutus ja toitlustus

Mõnus hubane perehotell Oswalderhof on pärjatud kolme tärniga. Hotelli veab eest Obererlacheri pere, kes on ka ise aktiivsed looduses liikujad ja soovivad luua igale külastajale koduse tunde, tutvustades ja kandes edasi ka kohalikke traditsioone.  

Hotell on värskelt renoveeritud ja väga hea asukohaga keset küla. Murdmaarajad ja mäesuusakeskus asuvad vahetus läheduses, justkui võtad suusad kätte ja astud rajale!  Majutus on korraldatud kahestes tubades ja hotellis on tagatud ka hommiku-ja õhtusöögid. Suusavarustuse hoiustamiseks on olemas eraldi ruum. 

Vägev suusanädal Alpides

Ideaalne nädalane puhkus Alpide lummavate vaadete keskel. Sportimisvõimalusi ja talviseid tegemisi jagub igaühele!

Lihtne ja mugav

Sul on vabadus teha igas päevas seda, mis hing ihkab! Tutvustame Sulle kohapealseid võimalusi ja muudame otsustamise lihtsaks.

Imetabane alpiküla

Obertilliach on oma pika ajalooga tõeline Alpide pärl! Vaikne, idülliline ja traditsioone hindav. Isegi James Bond on seal ära käinud!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 1950 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. oktoober 2024 (sh) on paketi hind 1885 eurot.

Paketi hinnale lisandub soovi korral maratoni osalustasu (30-85 eur vastavalt distantsile) ja lisapaketid Anterselva MK-etapi külastusreisil või Marcialonga suusamaratonil. Oma lisasoovid saad märkida registreerimisvormis. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

 

Treener Raul Olle

Raul on rahulik ja motiveeriv treener. Ta oskab rõõmu tunda algajate edusammudest ja innustab neid edasi tegutsema. Raul on aastaid treeninud nii tippe kui harrastajaid. Lisaks Vasaloppeti meistri tiitlile ja tulisele suusaarmastusele on Raul ka super rattavormis. Ta on aastaid tegutsenud ka rattatreenerina! 

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi on rõõmsameelne ja innustav reisikaaslane, kes on Sulle igal võimalusel abiks. Ta on korraldanud reise ja treeninglaagreid juba mitu aastat ja löönud ka ise nii mõnelgi jooksu-, ujumise- ja suusavõistlusel kaasa. Lisaks aktiivse eluviisi viljelemisele on Kädi-Liis omandanud Tallinna Ülikoolis ka tervisejuhtimise eriala ja kirjutanud oma lastest inspireerituna raamatu “Tervislikud vahepalad lastele.” 

Võida reis kahele!

Registreeru reisile enne 30. aprill 2024 ja osaled reisipaketi “Aastavahetuse suusapuhkus Norras” loosis. 

Võitja kuulutame välja 7. mail ja saad teha üllatuse ka oma kaaslasele või sõbrale, sest auhinnareis on kahele. Meeldejääv ja aktiivselt tähistatud aastavahetus!

Kohtumiseni suusalaagris!