oktoober 8, 2021

Marcialonga suusamaraton

Marcialonga maratonirada kulgeb mööda Val di Fiemme ja Val di Fassa orgusid, kus toimuvad ka 2026. aastal taliolümpiamängud.  

On väga tõenäoline, et suure spordisõbrana oled selle piirkonna vaateid ka telekast näinud – seal toimub palju erinevate spordialade suurvõistlusi. Näiteks jalgarattatuuri Giro d’Italia etapid ja murdamaasuusatamise MK-etapid. 

Suusamaratonist

Marcialonga maratoni peetakse üheks meeleolukamaks suusamaratoniks Worldloppeti sarjas. Majesteetlikud Alpide vaated, külast külla kulgev suusarada ja kohalike kirglik kaasaelamine muudavad selle omamoodi itaaliapäraseks suusapeoks! 

Maraton toimus esimest korda 1971. aastal, mil korraldajad lootsid saada starti ligi 100 osalejat. Finišijoone ületas aga kõigi üllatuseks lausa 1157 suusatajat. Selle populaarsuse tähe all on osalejate arv tänaseks kasvanud ligi 8000ni. 

Nii rajal kui raja kõrval kohtab tihti ka kohalikke tippsuusatajaid. Näiteks ühel aastal jagas olümpiavõitja ja mitmekordne medalist Gabriela Paruzzi raja ääres kõigile spordijooki ja ergutavaid sõnu. 

Marcialonga suusamaratonil on valikus kaks distantsi, 45 km ja 70 km klassikalises tehnikas. Mõlemad suusasõidud lähevad ka Worldloppeti arvestusse ja saad kanda need oma Worldloppeti suusapassi. See on Sinu võimalus hoida end kohe mitmeks aastaks suusarindel hoos ja koguda sinna erinevate välismaratonide külastusi. 

Raja kirjeldus

Maratonirada kulgeb umbes 1200 m kõrgusel merepinnast mööda Avisio jõe kallast. Igal sammul saadavad Sind orgu ümbritsevad UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad Dolomiidi Alpid, Itaalia suurim mäestik oma kunstiliste kivimassiividega. 

Marcialonga põhidistants, 70 km, kulgeb Moena külast Cavalezesse, Marcialonga Light 45 km distantsi algusosa on sama, kuid finiš Predazzos. Esimesed 20 km on laugelt ülesmäge, sealt edasi tuleb ka rohkem laskumisi. Rajal on üksikuid järske tõuse ja kurve, valdavalt sirged lausiku osad. Kõige magusam tõus aga tuleb põhidistantsi lõpuosas, kui 3 km on veel finišini jäänud. Kui see kurikuulus lõputõus on ületatud, siis saadki võidukalt finišisirgel käed püsti tõsta!  

“Marcialonga kogemus paneb Sind natuke rohkem proovile kui kodune Tartu maraton – ainult 7 km rohkem! Ole valmis viimaseks magustoiduks, väike tõus Cavaleze linna. Esmakordne oli alustada stardis -8 kraadiga ja lõpetada pluss kraadidega. See on elamus omaette!” 

 Silver 2023

Suusalaager Raul Ollega

Kui tahad pikemaks ajaks mägede ilu nautima tulla, siis vahetult enne maratoni, 17.-24. jaanuaril toimub siit umbes 150 km kaugusel Austrias, Obertillachis, suusalaager koos Sparta suusatreeneri ja 2000. aasta Vasaloppeti võitja Raul Ollega. 

Saad lihvida oma suusatehnikat kogenud treeneri käe all ja anda suusasammule uut hoogu. Rohkem infot leiad SIIT. 

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud Carni Bucaneve või Millenniumi perehotellis, mis asuvad üksteise kõrval ja Vigo di Fassa keskuse vahetus lähedus. Marcialonga stardipaika on umbes 10 minutit autosõitu, finišist tagasi 35 minutit. Maratonirada asub hotelli taga, nii et suusad kätte ja minek! 

Osalejad on paigutatud kahekohalistesse tubadesse, kus enamus tube on hiljuti renoveeritud, mõned toad veel värskendamisel. Tubade jaotus toimub registreerimise järjekorra alusel. Hommikusöögid toimuvad mõnusalt hotellis, õhtusöögile jalutame üheskoos 100 m kaugusel asuvasse pererestorani.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 1495 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. oktoober 2024 (sh) on paketi hind 1425 eurot. Kaasaelaja paketi hind on 1295 eur.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (300 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 140 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Jüri on Marcialonga suusamaratoni sõitnud juba mitmel korral ja teab täpselt, mis iga kurvi taga ees ootab!

Kohtumiseni Itaalia suusapeol!