oktoober 8, 2021

Marcialonga suusamaraton

Marcialonga maratonirada kulgeb mööda Val di Fiemme ja Val di Fassa orgusid, kus toimuvad ka 2026. aastal taliolümpiamängud.  

On väga tõenäoline, et suure spordisõbrana oled sealse piirkonna vaateid ka telekast näinud – seal toimub palju erinevate spordialade suurvõistlusi. Näiteks jalgarattatuuri Giro d’Italia etapid ja murdamaasuusatamise MK-etapid. 

Suusamaratonist

Marcialonga maratoni peetakse üheks meeleolukamaks suusamaratoniks Worldloppeti sarjas. Majesteetlikud Alpide vaated, külast külla kulgev suusarada ja kohalike kirglik kaasaelamine muudavad selle omamoodi itaaliapäraseks suusapeoks! 

Maraton toimus esimest korda 1971. aastal, mil korraldajad lootsid saada starti ligi 100 osalejat. Finišijoone ületas aga kõigi üllatuseks lausa 1157 suusatajat. Selle populaarsuse tähe all on osalejate arv tänaseks kasvanud ligi 8000ni. 

Nii rajal kui raja kõrval kohtab tihti ka kohalikke tippsuusatajaid. Näiteks ühel aastal jagas olümpiavõitja ja mitmekordne medalist Gabriela Paruzzi raja ääres kõigile spordijooki ja ergutavaid sõnu. 

Marcialonga suusamaratonil on valikus kaks distantsi, 45 km ja 70 km klassikalises tehnikas. Mõlemad suusasõidud lähevad ka Worldloppeti arvestusse ja saad kanda need oma Worldloppeti suusapassi. See on Sinu võimalus hoida end kohe mitmeteks aastateks suusarindel inspireerituna ja koguda sinna erinevate välismaratonide külastusi. 

Raja kirjeldus

Maratonirada kulgeb ca 1200 m kõrgusel merepinnast mööda Avisio jõe kallast. Igal sammul saadavad Sind orgu ümbritsevad UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad Dolomiidi Alpid, Itaalia suurim mäestik oma kunstiliste kivimassiividega. 

Marcialonga põhidistants 70 km kulgeb Moena külast Cavalezesse, Marcialonga Light 45 km distantsi algusosa on sama, kuid finiš Predazzos (vt allolevalt rajaprofiililt). Esimesed 20 km on laugelt ülesmäge, sealt edasi tuleb ka rohkem laskumisi. Rajal on üksikuid järske tõuse ja kurve, valdavalt sirged lausiku osad. Kõige magusam tõus aga tuleb põhidistantsi lõpuosas, kui 3 km on veel finišini jäänud. Kui see kurikuulus lõputõus on ületatud, siis saadki võidukalt finišisirgel käed püsti tõsta!  

“Marcialonga kogemus paneb Sind natuke rohkem proovile kui kodune Tartu maraton – ainult 7 km rohkem! Ole valmis viimaseks magustoiduks, väike tõus Cavaleze linna. Esmakordne oli alustada stardis -8 kraadiga ja lõpetada pluss kraadidega. See on elamus omaette!” 

 Silver 2023

Suusalaager Raul Ollega

Kui tahad pikemaks ajaks mägede ilu nautima tulla, siis 22.-29. jaanuaril toimub samas kohas laager koos Sparta suusatreeneri ja 2000. aasta Vasaloppeti võitja Raul Ollega. Rohkem infot leiad SIIT. 

Lisaks murdmaaradadele on Val di Fassa orus ka laialdaste võimalustega mäesuusakeskused, kus saab kokku suusatada kuni 210 km ulatuses erinevate tasemetega nõlvadel. Suusalaagriga samaaegselt tervitame ka mäesuusahuvilisi ja neid uudishimulikke, keda huvitab “Skitouring ABC” seiklusreis.

*Fotod on Worldloppeti ja ametliku maratonikorraldaja pildimaterjal. 

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud Carni Bucaneve või Millenniumi perehotellis, mis asuvad üksteise kõrval ja Vigo di Fassa keskuse vahetus lähedus. Marcialonga stardipaika on ca 10 min autosõitu, finišist tagasi 35 min. Maratonirada asub täpselt maja taga, nii et suusad kätte ja minek! 

Osalised on paigutatud kahekohalistesse tubadesse, kus enamus tube on hiljuti renoveeritud, mõned toad veel värskendamisel. Tubade jaotus toimub registreerimise järjekorra alusel. Hommikusöögid on mõnusalt hotellis, õhtusöögile jalutame üheskoos 100 m kaugusele pererestorani.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 1275 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. oktoober 2023 (sh) on paketi hind 1175 eurot. KAASAELAJA paketi hind on 1050 eur.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120+ välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Jüri on Marcialonga suusamaratoni sõitnud juba mitmel korral ja teab täpselt, mis iga kurvi taga ees ootab!

Kohtumiseni Itaalia suusapeol!