October 8, 2021

Marcialonga suusamaraton

 • Kuupäevad: 27.-30. jaanuar 2023
 • Asukoht: Val di Fassa, Itaalia
 • Maraton: 45 km / 70 km klassika
 • Erakordne elamus: Marcialonga 50. juubel
 • REGISTREERU >>>

Marcialonga maratonirada kulgeb mööda Val di Fiemme ja Val di Fassa orgusid, kus toimuvad ka 2026. aastal taliolümpiamängud.  

On väga tõenäoline, et suure spordisõbrana oled sealse piirkonna vaateid ka telekast näinud – seal toimub palju erinevate spordialade suurvõistlusi. Näiteks jalgarattatuuri Giro d’Italia etapid ja murdamaasuusatamise MK-etapid. 

Suusamaratonist

Sel korral on tegemist eriti uhke suusapeoga, nimelt tähistab Marcialonga 2023. aastal oma 50. juubelit! 

Tegemist on ühe meeleolukaima suusamaratoniga Worldloppeti sarjas. Majesteetlikud Alpide vaated, külast külla kulgev suusarada ja kohalike kirglik kaasaelamine muudavad selle omamoodi itaaliapäraseks suusapeoks! 

Maraton toimus esimest korda 1971. aastal, mil korraldajad lootsid saada starti ligi 100 osalejat. Finišijoone ületas aga kõigi üllatuseks lausa 1157 suusatajat. Selles populaarsuse hoos on osalejate arv tänaseks kasvanud ligi 8000ni. 

Nii rajal kui raja kõrval kohtab tihti ka kohalikke tippsuusatajaid. Näiteks eelmisel aastal jagas olümpiavõitja ja mitmekordne medalist Gabriela Paruzzi raja ääres kõigile spordijooki ja ergutavaid sõnu. 

Marcialonga suusamaratonil on valikus kaks distantsi, 45 km ja 70 km klassikalises tehnikas. Mõlemad suusasõidud lähevad ka Worldloppeti arvestusse ja saad kanda need uhkustundega oma Worldloppeti suusapassi. See on Sinu võimalus hoida end kohe mitmeteks aastateks suusarindel inspireerituna ja koguda sinna erinevate välismaratonide külastusi. 

Marcialonga üritustesarja kuuluvad ka kevadine maanteerattasõit (80 km, 135 km) ja septembri alguses toimuv maastikujooks (26 km). Kui Sa läbid kõik kolm üritust 1 kuni 3 aasta jooksul, siis on Sul võimalus kuuluda Marcialonga Superstaaride klubisse. Lisaks tunnustusele kaasnevad klubiliikmetele spordiüritustel mitmed soodustused ja lisavõimalused.

Raja kirjeldus

Maratonirada kulgeb ca 1200 m kõrgusel merepinnast mööda Avisio jõe kallast. Igal sammul saadavad Sind orgu ümbritsevad UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad Dolomiidi Alpid, Itaalia suurim mäestik oma kunstiliste kivimassiividega. 

Marcialonga põhidistants 70 km kulgeb Moena külast Cavalezesse, Marcialonga Light 45 km distantsi algusosa on sama, kuid finiš Predazzos (vt allolevalt rajaprofiililt). Esimesed 20 km on laugelt ülesmäge, sealt edasi tuleb ka rohkem laskumisi. Rajal on üksikuid järske tõuse ja kurve, valdavalt sirged lausiku osad. Kõige magusam tõus aga tuleb põhidistantsi lõpuosas, kui 3 km on veel finišini jäänud. Kui see kurikuulus lõputõus on ületatud, siis saadki võidukalt finišisirgel käed püsti tõsta!  

Suusalaager Raul Ollega

Kui tahad pikemaks ajaks Alpide ilu nautima tulla, siis 23.-30. jaanuaril toimub samas kohas ettevalmistuslaager koos Sparta suusatreeneri ja 2000. aasta Vasaloppeti võitja Raul Ollega. Rohkem infot leiad SIIT

Lisaks murdmaaradadele on Val di Fassa orus ka laialdaste võimalustega mäesuusakeskused, kus saab kokku suusatada kuni 210 km ulatuses erinevate tasemetega nõlvadel. Suusalaagriga samaaegselt tervitame ka mäesuusahuvilisi. Rohkem infot leiad SIIT

JUUBELIMÄNG: eri-stardikoha loosimine

Marcialonga suurejoonelise juubeli puhul stardib 2023. aasta maratonil 50 suusatajat, kes kõik on sel päeval ka 50-aastased, tund aega enne ametlikku starti. See on erakordne võimalus olla esimeste seas rajal ja kirjutada uhke tundega see juubelimaraton ajalukku! 

Loosime kaks juubeli stardikohta (üks naine, üks mees) välja kõigi 50-aastaste Marcialonga põhidistantsile registreerunute vahel, kes on ennast reisile kirja pannud enne 10. oktoobrit 2022.  

Majutus

Carni Bucaneve külalistemaja asub Vigo di Fassa keskuse vahetus lähedus, maratoni stardipaika on ca 10 min autosõitu, finišist tagasi 35 min. Murdmaasuusarajale saad hüpata kohe maja tagant! Majutus on korraldatud kahestes tubades, kus enamus tube on värskelt 2019. aastal renoveeritud, mõned toad veel värskendamisel. Tubade jaotus toimub registreerimise järjekorra alusel. 

Perenaine Fransesca pakub itaaliapärast hommikusööki ja tervitab Sind alati sooja naeratusega. Õhtusöögid on korraldatud naaberhotellis Locanda Marias, mis on meie majutuspaigast 100 m kaugusel.

PAKETT sisaldab:

 • Lennukipiletid edasi-tagasi
 • Lennujaama transfeer
 • Suuskade transport lennukiga
 • Maratoni stardi- ja finiši transport
 • Majutus 3 ööd kahekohalises toas
 • Hommiku- ja õhtusöögid
 • Maratoni osalustasu
 • Reisijuhi korraldusteenus

Paketi hind on 995 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 15. septembrit 2022 (sh) on paketi hind 945 eurot.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine toimub 30 päeva enne reisi algust.  

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi on rõõmsameelne ja innustav reisikaaslane, kes on Sulle igal võimalusel abiks. Ta on korraldanud reise ja treeninglaagreid juba mitu aastat ja löönud ka ise nii mõnelgi jooksu-, ujumise- ja suusavõistlusel kaasa. Lisaks aktiivse eluviisi viljelemisele on Kädi-Liis omandanud Tallinna Ülikoolis ka tervisejuhtimise eriala ja kirjutanud oma lastest inspireerituna raamatu “Tervislikud vahepalad lastele.” 

Kohtumiseni Marcialonga 50. juubelipeol!