märts 2, 2022

La Transjurassienne

La Transjurassienne on südamega suusamaraton, kuhu on kaasatud ümberkaudsete külade elanikud, nii suured kui väikesed. Kui kohalikud ei ole just parasjagu võistluste korraldamisega seotud, siis on nad kindlasti raja ääres kaasa elamas! 

Räägitakse isegi “Transju vaimust!” (“Transju spirit”), sellest elevusest ja entusiasmist, mida kaasaelajad terve raja ulatuses osalejatele jagavad.

Suusamaratonist

La Transju Nordic on Prantsusmaa suurim suusaüritus, mis toob kokku suusasõpru üle maailma. See on väga suurejooneline kogukonna loodud spordiüritus, kuhu panustavad nii lähimate külade elanikud kui ettevõtted.

Maratoni muudab eriliseks imekaunis Jura rahvuspargi loodus, mis pakub nii silmailu kui põnevat maastikku.

Esimene Transjurassienne suusamaraton toimus 1980. aastal, mil vabatehnika distants oli kogupikkuses 76 km. Tänaseks on distants 6 km võrra lühenenud, kuid siiski on see kõige pikem vabatehnika maraton Worldloppeti suusasarjas. 

Suusamaratone on võimalik sõita nii klassika kui vabatehnikas. Laupäeval, 11. veebruaril toimuvad klassikasõidud 25 km ja 50 km. Pühapäev, 12. veebruar on pühendatud vabatehnikale, kus valikus on 25 km, 50 km ja 70 km pikkune suusamaraton. 

La Transju Nordic on osa ürituste sarjast, kuhu kuuluvad ka juunikuus toimuvad maastikujooksud La Transju Trail (valikus 5-80 km distantsid) ja sügisesed maanteeratta sõidud La Trasnju Cyclo (65-255 km).

See piirkond on veel tuntud puuvilja farmide ning juustu- ja veinitööstuse poolest, nii et head ja paremat kõhutäidet kohalikel jagub!

Spordimaastikul on sealse piirkonna rajad olnud osa ka rattatuuri Tour de France’i etappidest, viimati 2022. aastal. Eriti äge on see, et Transjurassienne maratonide stardis kohtab tihti ka endiseid ja praeguseid Prantsusmaa tippsuusatajaid. Tule ja pane ennast koos nendega proovile! 

** Kasutatud fotod on maratonikorraldaja pildimaterjal ja avalikult kättesaadavad fotod. 

Maratonirajast

Maratoni stardipunkt on vastavalt distantsi pikkustele erinevatest küladest, kust sõitjad jõuavad ühte ja samasse finišikeskusesse Mouthes. Rada on sama nii klassika kui vabatehnika päevadel. 

Vabatehnika 70 km põhidistantsi stardipauk antakse Lamourast, lühemad distansid algavad finišile lähemal, aga kattuvad kõige pikema maratonirajaga. 50 km suusasõit algab des Rousses’ist ja 25 km maraton Chapelle des Boisist. Rada on üles-alla looklev, on nii korralikke tõuse kui laskumisi. Suusaelamust saadavad piltilusad vaated Jura rahvuspargis ja tee peale jäävad linnakesed, kus kohalikud kogu hingest kaasa elavad. Rohkem infot suusamaratoni kohta leiad SIIT.

Kõik suusafestivali sõidud lähevad Worldloppeti arvestusse ja saad kanda need uhkustundega oma Worldloppeti suusapassi. See on Sinu võimalus hoida end kohe mitmeteks aastateks suusarindel inspireerituna ja koguda sinna erinevate välismaratonide külastusi!

Majutus

Majutus on korraldatud Jura Le Panoramic hotellis kahekohalistes tubades. Hotell asub Saint Claude linna ääres, restorani aknast avaneb imeline vaade lumistele mäetippudele ja linnale. 

Rikkalik hommiku- ja õhtusöök on tagatud hotelli restoranis. Lõunasöögi saad valida vastavalt oma soovidele lähedal asuvatest söögikohtadest. Rohkem infot hotelli kohta leiad SIIT.

Hotellis on olemas ka eraldi suusaruum. Majutus asub finišist ca 50 km kaugusel ja sõltuvalt Sinu maratoni distantsivalikule stardipaigast 15-35 km kaugusel. 

Üritus rahva südamest

Suurejooneline suusapidu toob igal aastal kohalikud oma kodudest välja. Panustades korraldusse või hõisates kaasa raja ääres!

Jura rahvuspark

Väga ilusa loodusega rajad, mille taimestik on ühtlasi ka looduskatise all ja suusaradadest kõrvale kalduda ei ole lubatud.

Valikut igale maitsele

Erinevas pikkuses distantse jagub igale suusasõbrale. Soovi korral saad lausa sõita mõlemal päeval.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1025 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 6. detsembrit 2022 (sh) on paketi hind 945 eurot.

Hinnale lisandub maratoni osalustasu vastavalt Sinu valitud distantsile või distantsidele. Oma valiku saad märkida registreerimisvormis. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (250 eur/inimene), mille tasumine kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine on 50 päeva enne reisi algust.  

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Kohtumiseni Jura mägedes!