February 5, 2020

Rattalaager Austria Alpides

 • Kuupäevad: 7.-14. juuli 2021
 • Asukoht: Saalbach-Hinterglemm, Austria
 • Grupi suurus: kuni 8 inimest
 • Kaasatud treener: Reini Woisetschläger

Saalbachi mägiküla, kus me end nädalaks sisse seame, on talvisel ajal Austria üks suurimaid mäesuusakeskusi. Suvel valitseb seal õnnis rahu ja loodus on õites. Keskus on eelkõige tuntud downhill-ratturite paradiisina, kuid ka mägiratta radasid on seal erinevates raskusastmes küllaga:  lausa 400 km ulatuses.

Rattalaagri kirjeldus

Harrastad aktiivselt mägirattasõitu ja tahaksid viia oma tänased oskused uuele tasemele? Eriti põnev tundub teha seda kõike koos treeneriga ääretult inspireerivas keskkonnas Alpide keskel? 

Rattalaagri esimesed päevad keskendume koos kohaliku treeneriga mägirattasõidu oskuste arendamisele nii kergematel downhilli-radadel kui tõusudel. Treener Reini Woisetschlägerit peetakse lausa kohalikuks kangelaseks, kuna ta on võitnud medaleid mitmetelt rahvusvahelistelt rattavõistlustelt ja kannab oma kirge edasi teisi õpetades. Tema kogemustepagas ja oskused, mida meiega jagada, on rikkalik!

Sõltumata Sinu tänasest stardipunktist, tunned end nende päevade järgselt rattal oluliselt julgemana ja oskad hakkama saada väga erinevates oludes: künklik või liivane pinnas, auklik või hüppeline, looklevad või järsud kurvid, erineva nurga all laskumised ja tõusud. Tänavu suvel avatakse Saalbachis ka täiesti uus rattapark, mis pakub meile mitmekülgseid võimalusi harjutamiseks.

Kui see kindlustunne on käes, siis ülejäänud päevadel naudime ja avastame üheskoos Saalbachi mägirattaradasid juba iseseisvalt. Valikus on erinevas raskusastmes ja pikkuses radasid, küll aga on neil kõigil midagi ühist – ükskõik, kuhu Sa ka ei vaataks, ümberkaudsed vaated on imelised! 

 

Ühel puhkepäevadest külastame Austria vanimat alpiteed ja käime matkamas Austria kõrgeima mäe GrossGlockneri (3797 m) jalamil. Ilusa päikselise ilmaga kohtab seal tihti ka kohalikke uruloomi – marmoteid, keda kutsutakse ka alpi ümisejateks.

Kindlasti jääb Sul ka aega veidi omaette ringi uudistada ja õhtuti nautida hotelli saunakeskust. Reisi täpne programm selgub kohapeal – tegutseme vastavalt ilmale ja grupiliikmete soovidele.

Rohkem infot Saalbachi keskuse kohta leiad siit

Kellele?

Armastad ja harrastad mägirattasõitu ning oled füüsiliselt aktiivne? See on kõik, mis Sul reisil osalemiseks vaja on. Ühtlasi on see suurepärane võimalus anda oma rattavormile veel lisahoogu, kui oled kaasa löömas Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sarjas. 

Raskusastmeid ja liikumistempot reguleerime kohapeal vastavalt vajadustele ja soovidele, sest radade võrgustik on lai ja mänguruumi jagub. Downhill-sõitude varasem kogemus ei ole vajalik – lähmegi sinna selleks, et üheskoos midagi uut õppida ja avastada!

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Jürile aadressil juri@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse. 

Majutus eestlaste hotellis Mulk

Hotelli sisenedes saadab Sind mõnus kodune tunne, sest omanike juured pärinevad otsaga Mulgimaalt. Nii on kasutatud ka hotelli kujunduses värvikaid Mulgi mustreid ja looduslähedasi puitlahendusi. Hotell ehitati 2018. aastal täielikult ümber, seega ootab reisikodu Sind omas värskuses! 

Majutus on korraldatud kahestes tubades. Hommiku- ja õhtusöögid on hotellis, lõunasööki naudime mägikohvikutes või haarame iseseisvalt midagi poest kaasa. Rohkem infot majutuse kohta leiad siit

Boonusvõimaluseks PERESEIKLUS!

Kui tahad veeta puhkuse kogu oma perega Alpide keskel nii, et igaüks teist saab teha täpselt seda, mida hing ihkab, siis samadel kuupäevadel leiab Mulk hotellis aset ka meie poolt korraldatud Pereseiklus. 

See on aktiivne puhkus, kus lastel (alates 5ndast eluaastast) on oma tegevusjuht ja vanematel jalgsi matkadeks oma mängukaaslane. Samuti on planeeritud põnevaid ühistegemisi! Rohkem infot leiad siit

Ohtralt rattaradu

Erineva raskusastmega rattaradu on 400 km ulatuses. Avastamisrõõmu igale maitsele!

Oskused uuele tasemele

Kaheks päevaks kaasatud kohalik treener, kes aitab Sul leida endas uutmoodi kindluse ja avastada uusi oskusi.

Kodutunne Alpides

Lähed küll välismaale, aga eestlastest hotellipere suudab ikka imeliste vaadete keskel luua koduse tunde.

PAKETT hinnaga 1275 EUR sisaldab:

 • Lennukipiletid edasi-tagasi Tallinnast
 • Lennujaama transfeer ja kohalikud sõidud
 • Ratta transport Tallinnast Austriasse ja tagasi
 • Majutus kahekohalises toas 4* hotellis
 • Hommiku- ja õhtusöögid
 • Hotelli saunakeskuse kasutus
 • Mägitõstukite pilet reisiperioodiks*
 • GrossGlockneri alpitee pilet
 • Kaks treeningpäeva Reini Woisetschlägeriga
 • Reisijuhi korraldusteenus

Lisakulud, millega arvestada: lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid. 

Paketi hind 1275 eurot kuni 5. maini 2021, alates 6. mai 2021 on paketi hind 1375 eurot. 

Paindlik tasumineregistreerimise järgselt edastame Sulle broneeringuarve (100 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda summa tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust või kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 45 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 15 päeva enne reisi algust. 

Koroonainfo: hetkeseisuga plaanib Austria avada turismivõimalused Saalbachis alates 21. maist 2021. Muutuste korral värskendame infot ka siin lehel. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused

Treener Reini Woisetschlähger

Kahel reisipäeval on meid juhendamas kohalik rattalegend ja maastikusõidu instruktor Reini. Tema kirg on tema igapäevane töö ja sealsed rajad talle kodused. Tema kogemustepagasisse kuulub ka mitmeid esikolmikukohti erinevatelt rahvusvahelistelt rattavõistlustelt ja alati kui Saalbachis on toimumas “World Games of Mountainbiking”, on ka Reini kohal! Sportliku edu kõrval on teinud ta teoks ka oma teised unistused: juhib perehotelli Hinterglemmis ja talvisel ajal koolitab mäesuusatajaid.

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120  välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, kuid Alpid ja Põhjamaadest Rootsi on jäänud tema vaieldamatuteks lemmikuteks. 

Kohtumiseni mägedes!