oktoober 8, 2021

Mäesuusareis Itaalia Alpides

Suusanädal toimub Põhja-Itaalias, Pozza di Fassa külas, mis asub 1200 m kõrgusel merepinnast. Val di Fassa orgu ümbritsevad UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad Dolomiidi Alpid, Itaalia suurim mäestik oma kunstiliste kivimassiividega.

Val di Fassa orus asub 7 erinevat mäesuusapiirkonda, mis on omavahel ühendatud. Nii on võimalus teha päris pikki suusaringe, maksimaalselt 210 km.  

Reisi kirjeldus

Saad juba varakult suusanõlvad ja murdmaarajad üle vaadata, sest just selles samas piirkonnas toimub ka 2026. aastal taliolümpia – nii on hiljem telekast jälgides ja kaasa elades juba tuttav tunne! 

Sind ootavad Alpide lummavad vaated, itaallaste soojus ja avatus … ja muidu rohkete võimalustega suusapiirkond Val di Fassa orus, Itaalia suurimas mäestikus. Seitse erinevat mäesuusakeskust on omavahel ühendatud nii mäetõstukite kui suusabussi transpordiga. Sinu käsutuses on 150 erinevat mäesuusanõlva, 8 lumeparki ja laskumisrõõmu 210 km ulatuses. Piirkonna kõrgeim punkt, kuhu tõstukiga pääseb on 2950 m Passo Pordoi koos piiritute vaadete ja mäetipu kohvikuga.

Tänu nii laialdasele võrgustikule on seal tähistatud ka pikemad mäesuusaringid, mida saad ühest keskusest teise ette võtta. Neist tuntuim Sella Ronda, kus tõstukite sõidule kulub umbes 2 tundi ja suuskadel saad liuelda ligi 26 km. Selliseid põnevaid ringikesi annab seal leiutada veelgi! 

Mäesuusareis on suures plaanis Sinu enda vabakava, tutvustame Sulle kohapealseid võimalusi ja saad iga päev ise valida, mida Sa kõige rohkem teha tahaksid. Hotelli saunas mõnuledes ja õhtusöögi ajal saame taas kokku, et emotsioone ja muljeid jagada! 

Juhul kui Sa tunned, et tahaksid ka esimesel päeval mäesuusatreeneri nõu ja näpunäiteid, et kindel tunne kohe sisse saada, siis märgi oma soov registreerimisvormis.

Rohkem infot keskuse kohta leiad SIIT. 

Lisavõimalus: skitouring

Kui tahad mõnel päeval vahelduseks mäenõlvadele midagi muud teha, siis samaaegselt toimub ka “Skitouring ABC” seiklusreis.

Kindlasti jääb Sul mäesuusaringide vahel aega ka niisama olemiseks ja kohaliku piirkonnaga tutvumiseks. Näiteks asub hotelli läheduses vägev spaa-keskus QC Terme Dolomiti, kus basseinidesse voolab vesi otse mägedest, mineraaliderikkast Alloch allikast. Saad lõõgastuda auravates väli-  ja sisebasseinides, nautida erinevaid saunasid ja lõõgastusruume. 

Kuna lisavõimalusi oma reisi meeldejäävaks sisustamiseks on mitmeid, siis oleme jätnud ka mäesuusa pileti ostuvaliku Sulle. Saad nii vaadata, mitu päeva soovid olla mäel, mitu päeva midagi muud kogeda.

Majutus ja toitlustus

Meie peatuspaigaks on Valacia hotell, kus majutume kahekohalistes tubades. Valikus on nii eraldi vooditega kui ühe suure voodiga toad. Toad on avarad ja alpipärase puitsisustusega. Hommiku- ja õhtusöögid on tagatud hotelli restoranis. Lõunapakid võtame retkele kaasa või einestame mõnes teele jäävas mägikohvikus. 

Õhtuti saad mõnuleda ka hotelli saunakeskuses, kus on olemas nii Soome saun kui tervendav infrapunasaun. Hotell asub Pozza di Fassa küla külje all, 500 m kaugusel mägitõstukist ja poodidest, kohvikutest. Üks laskumine tuleb täpselt hotelli ette, nii et saad mäenõlvadelt mugavalt hotelli liuelda.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 1875 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. oktoober 2024 (sh) on paketi hind 1795 eurot.

Lisakulud: mäepiletid, lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid. Täpsemaid mäepiletite hindu vaata SIIT. 

Kohapeal on soovi korral võimalus rentida ka mäesuusavarustust. Palun märgi oma soov kindlasti registreerimisvormis, saame hinna välja uurida ja varustuse varakult Sulle ära broneerida. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (375 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Rain Seepõld

Rain on heatujuline ja innustav reisikaaslane, keda köidavad tihti just need asjad, mis esialgu võimatuna näivad. Talle meeldib proovida uusi asju ja avastada uusi paiku. Uudishimu ja põnevus on just need omadused, mis ta aitab ka Sinus taas ellu äratada! Rain on aktiivselt tegelenud ka ultraspordiga, aga eelkõige meeldib talle lihsalt liikuda ja inspireerida läbi oma tegude ka teisi inimesi!

Ühiste elamusteni Alpides!