Maailma pikim suusamaraton Ringvaates

Hannes Hermaküla muljed 200 km suusamaratonilt

Hannes Hermaküla osales koos meiega maailma pikimal suusamaratonil Nordenskiöldsloppetil. Polaarmaraton oli sel aastal ilmastikuolude tõttu lühendatud kujul: 220 km asemel sõideti 200 km mööda Põhja-Rootsi jõgesid, järvesid ja kauneid metsaradu. 

Hannes jagas oma muljeid ka Ringvaate saates, mis annab kogu kogemusest väga elulise ja innustava ülevaate. Saadet saad vaadata SIIT

Suur osa inimesi arvab, et see maraton on hulludele või lihtsalt enesepiinajatele. Tegelikult osalesid meiega koos juba 4ndat aastat järjest täiesti tavalised Eesti mehed ja naised. Küll aga teeb neid eriliseks see julgus uskuda, et midagi seni kogenematut on nende jaoks võimalik. Selle taga on põhjalik ettevalmistus ja usk iseendasse. 

Maratonil osales kokku ligi 650 suusasõpra, kellest 21 olid eestlased. Võitja aeg 200 km läbimiseks oli 10 tundi ja 36 minutit, kiireim eestlaste aeg 11 tundi ja 54 minutit. Kõige pikemalt kulus meie tiimist raja läbimiseks aega veidi rohekm kui 23 tundi. Nii nagu enamus osalejad ütlesid: “See ei ole võistlus aja ega koha peale, see on enese proovilepanek ja põnev polaar-ekspeditsioon.” 

 Maratoni lõpuprotokolli saad vaadata SIIT ja 2023. aasta maratonreisiga tutvuda SIIN.