november 4, 2023

Fossavatnsgangan ski marathon

Väidetavalt on Island viimane paik maailmas, kus inimesed end sisse seadsid. Viikingid avastasid selle omapärase saareriigi rohkem kui 1100 aastat tagasi. 

Nüüdseks kuulub Island nende riikide hulka, mida aasta jooksul külastab enam välisturiste kui riigis on elanikke. Selle keskmes loodus, mis kutsub oma eheduses ja suursugususes. Just selle poolest on eriline ka Islandi suusamaraton!

Suusamaratonist

Fossavatnsgangan suusamaraton on üks noorimaid liikmeid Worldloppeti suusasarjas (alates 2014). Maraton toimus esmakordselt 1935. aastal, mil stardis oli kõigest seitse kanget suusatajat. Toona läbisid nad 18 km pikkuse distantsi, nüüd on Sul võimalus valida 25 km ja 50 km maratonide vahel.  

Saabume Islandile teisipäeval ja avastame kaks päeva maailma kõige põhjapoolsemat pealinna Reykjaviki. Kindlasti külastame kuumaveeallikaid ja Sinise Laguuni spaad, soovi korral saad käia isegi päikseloojanguga vaalatuuril. Kusjuures väidetavalt on Reykjavik ka üks puhtama õhuga linnu maailmas – tasub igal sammul suurem sõõm haarata!

Neljapäeva hommikul hakkame liikuma Isafjörduri suunas, et huvilised saaksid õhtul osaleda 25 km vabatehnika maratonil. Reedese päeva sõidame ringi ja tutvume lähipiirkonna vaatamisväärsuste ja teiste looduskaunite kohtadega. 

Põhidistantside maratonipäev on laupäev, 20. aprill. Igal aastal koguneb maratonile ligi 450 suusatajat, senine rekord püsib 2016. aastast, mil stardis oli kokku 499 osalejat. Maratonirada on keset loodust mägede vahel, taamal paistmas ka ookeanivaated ja Fossavatni järv. 

Aprillis on ilmad ka juba mõnusalt kevadised ja loodus hakkab tasapidi õitsele puhkema. Nimelt tähistavad kohalikud 25. aprillil juba esimese suvepäeva püha, mis sümboliseerib vana Islandi kalendri järgi suve algust. See püha on iga-aastaselt liikuv, pidustusi peetakse alati esimesel neljapäeval pärast 18. aprilli.  

Maratoniraja kirjeldus

Mõlemad maratonid läbitakse ühe täispika ringina. Põhidistantsi 50 km raja esimene osa kulgeb sujuvalt ülesmäge, nii tasapidi tõustes ca 15 km. Seejärel saad 10 km nautida kergemat allamäge lõiku kuni tagasipöörde punktini, kus rada hakkab taas tõusma. Võikski öelda, et 8 km saad liikuda tõusvas joones kuni maratoniraja kõrgeima punktini (614 m) ja tasakaaluks jälle 8 km mõnusalt allamäge hoogu nautida. Lõpu maiuspalaks on raja kuulsaim tõus Miðfellsháls ja viimane 6 km libised hooga finišijooneni! 

Rajaprofiilidega saad täpsemalt tutvuda SIIN. Kindel on see, et rajal leidub selliseid kohti, kus tahaks telefonikaamera välja võtta ja paar ilusat pilti mälestuseks klõpsida!

Mõlemad suusasõidud lähevad ka Worldloppeti sarja arvestusse ja saad need kanda oma Worldloppeti suusapassi. See on Sinu võimalus hoida end kohe mitmeteks aastateks suusarindel inspireerituna ja koguda sinna erinevate välismaratonide külastusi.

** Kasutatud fotod ja videod on maratonikorraldaja ametlik pildimaterjal. 

Majutus ja toitlustus

Reykjavikis ööbime Norðurey hotellis, mis asub linna ääres ja ookeanivaatest vaid 400 m kaugusel. Isafjorduri majutus on korraldatud linna keskuses asuvas Hotel Horn hotellis, maratoni stardipaigast ca 6 km kaugusel. EXPO ja võistluskeskus on kõigest 600 m meie hotellist. 

Hotellides on majutus kahekohalistes tubades koos hommikusöögiga, lõuna- ja õhtusöögi paigad leiame üheskoos.

Miks olla kohal?

Imetabane loodus

Islandi suurimaid vaatamisväärsusi ongi sealne loodus: kuumaveeallikad, mägine maastik, kosed, ookeani avarus.

Mugav korraldus

Nii kaugele suusamaratonile on kindlasti grupiga koos lihtsam minna ja kogu organisatoorne pool on korraldatud.

Koos on lõbusam!

Innustav seltskond ja ühised muljetamised! Spordireisidel oleme kohanud vaid elurõõmsaid, elavaid inimesi.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1385 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. detsember 2023 (sh) on paketi hind 1275 eurot.

Maratonide osalustasud lisanduvad Sinu paketihinnale, oma osalussoovid saad märkida registreerimisvormis. Lisakulud: lõuna- ja õhtusöögid, isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (500 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120+ välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Talviste elamusteni Islandil!