detsember 15, 2023

Skitouring ABC reis Itaalias tehtud

See oli täpselt aasta tagasi, kui Rain tegi oma esimesed skimo sõidud pikaajalise giidi ja võistluskogemusega Gian Luca juhendamisel Itaalia Dolomiidi Alpides. 

Nüüd, täna, 365 päeva hiljem … oleme siin ja teinud teoks ühe unistustest, mis meil selle olümpiaprojektiga seotud oli. Tutvustada seda ala ja seda meeletut vabaduse tunnet, mis mägedes tekib, ka teistele inimestele. Raini juhtimisel sai koostöös Gian Lucaga teoks esimene “Skitouring ABC reis”. 

“Tean ju ise täpselt, mis tunne see oli, kui nullist alustada. Mis tunne on kehas, mis lihased nii tõusul kui laskumisel rohkem tunda annavad ja kui kirjeldamatu on see emotsioon, mida mäed pakuvad,” meenutas Rain ja lisas, et tänu sellele värskele kogemusele on ka temal palju lihtsam teisi uusi huvilisi mõista ja toetada. 

Merli sai sellest reisist nii hea hoo sisse, et tuleb juba paari kuu pärast meiega ka aprilli alguses Põhja-Norras toimuvale skitouring seiklusele. Ta jagas oma reisi muljeid järgnevalt: “Skitouring on lahe kombo mägedes matkamisest ja suusatamisest. Jäin reisiga väga rahule. Järgmisel skitouring reisil näeme!”

Suur aitäh kõigile esimese korra osalistele, teiega koos oli rohkem kui äge!

Skitouring ABC reis toimub uuesti samas kohas 8.-15. veebruaril 2025. Pane ennast varakult kirja SIIN.

Skitouring on tõesti lahe kombinatsioon, mis ühendab endas ülesmäge matkamise ja allamäge sõidu. Vastupidavusalade esindajad naudivad enamasti rohkem ülesminekut ja suurema mäesuusatamise kogemusega osalised just allamineku osa. Avastamisrõõmu ja täiesti kirjeldamatu emotsiooniga mägede vaateid jagub kõigile!

TAGASI videopäevikusse.