aprill 24, 2021

Cykelvasa maastikurattasõit

Cykelvasa maastikurattasõit kulgeb mööda maailma vanima suusamaratoni Vasaloppeti rada. Rattamaratoni põhidistantsi 94 km start antakse Sälenist ja lõpujoone saad ületada Moras kuulsa võidukaare all. 

Finišikaarel seisab juba alates 1986. aastast Vasaloppeti moto: “Tulevikuvõitude nimel meie esiisade jälgedes” (In our fathers’ tracks for future victories).  

Cykelvasa maastikurattasõidust

See on erakordne võimalus läbida maailma vanima ja suurima suusamaratoni Vasaloppeti rada rattaga. Milline uhke tunne on neid kuningliku ajalooga radu avastada!

Cykelvasa on üks Põhjamaade suurimaid maastikuratta maratone, kus on üle 23 000 osaleja (2019). Cykelvasa põhidistants on 94 km, 87,1 km kulgeb mööda kruusa- ja metsateid, 6,9 km on asfaltteedel. See rada sobib suurepäraselt ka Gravel bike´idele, nende rataste osakaal on Cykelvasa osalejate seas aasta aastalt märgatavalt kasvanud.

Kuninglik ajalugu, põhjamaiselt mitmekesine loodus ja maitsev mustikasupp, mida joogipunktides nii lahkelt jagatakse, muudavad rahvusvahelise maratoni omamoodi eritabaseksIga lõpetanud osaleja saab koos sisemise rahulolutundega finišijoonel kaela ka uhke medali. 

Cykelvasa kasvuteekond esimesest rattamaratonist 2009. aastal kuni tänaseni on olnud hoogne. Osavõtjate arv on aastatega aina kasvanud ja selleks ürituseks tuleb üle maailma kokku rattureid rohkem kui 35st eri riigist. Kõige enam välisriikide osalejaid on olnud naaberriikidest Soomest ja Norrast. 

Vasaloppeti kolmiküritus

Cykelvasa on osa Vasaloppeti kolmiküritusest nimega Vasaloppstrippeln, kus ühe aasta jooksul tuleb läbida Vasaloppeti rada kolmel erineval viisil: joostes, rattaga ja suuskadel. Saad ise valida, kas võtad ette iga ürituse 30 km, 45 km või 90 km distantsid. Maastikurattamaratonil on pikim distants lausa 94 km. 

Kõigi kolme ürituse läbimine ühe aasta jooksul on omaette suur saavutus, sest ajaloo jooksul on kõige aktiivsema osalusega aastal selle teoks teinud 297 inimest maailmas. 

Kui Sa tahad meiega ühises kambavaimus need kolm üritust kaasa teha, siis anna meile sellest varakult teada aadressil juri@sporttravel.ee. 

Majutus

Majutus on korraldatud kahekorruselistes puitmajades, mis asuvad maratoni stardipaigast Sälenist 7,5 km ja finišist ca 95 km kaugusel. Stockholmist on majutuspaika umbes 5 h bussisõitu. Lähim asula koos poodide ja toitlustuskohtadega ongi Sälen. 

Majadesse mahub 6-8 inimest, kus on valikus nii narivoodiga kui laia kaheinimese voodiga tube. Majas on olemas ka saun. Ülevaate tubadest leiad pildigaleriist.

Toidukordadeks tutvustame Sulle lähedal asuvaid söögikohti, kust saad endale meelepärase valida. Majades on ka olemas täisvarustuses köök, et saaksid iseseisvalt või koos oma majarahvaga endale maitsva söögi valmistada.

Põhjmaade suurim rattasõit

Osalejaid rohkem kui 35st riigist, koguarvus ligi 23 000.

Vaheldusrikas maastik

Põhjamaine loodus ja erinevad maastikud: kruusateed, metsarajad, rabajärvede vaated ja kaunid männimetsad.

Kuninglik rada

Vasaloppeti sünnilugu on inspireeritud Rootsi kuningas Gustav Vasast. Tähenduslik lugu kogu Rootsi rahvale.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 785 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. mai 2024 (sh), on paketi hind 735 eurot. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi. 

Kohtumiseni Vasaloppeti radadel!