detsember 12, 2021

Marcialonga Craft maanteesõit

Maanteeratta sõit toimub kuulsa rattatuuri Giro d’Italia radadel, läbides Val di Fassa ja Val di Fiemme orgusid. Sind ümbritsemas UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad Dolomiidi Alpid. 

Talvisel ajal on see piirkond üks populaarsemaid Itaalia suusakeskusi, suvel aga tõeline matkajate, ratturite ja jooksusõprade paradiis, kus jagub radasid igale maitsele ja erinevas raskusastmes.

Marcialonga Craft maanteesõit

Suurepärane võimalus avastada 2026. aasta taliolümpia võistluspaikasid ja nautida rattal imelisi Dolomiidi Alpide vaateid. Oleme reisipaketi koostanud nii, et Sul jääks lisaks rattasõidule aega ka kohaliku piirkonnaga tutvumiseks.

Val di Fassa ja Val Di Fiemme org on rahvusvaheliselt tuntud piirkond, mida võid ka tihti telekast näha, kui jälgid erinevate spordialade suurvõistlusi. Näiteks toimuvad seal jalgratta suurtuuri Giro d’Italia etapid, murdmaasuusatamise MM ja MK-etapid, samuti rahvaspordiüritustest Marcialonga suusamaraton ja Sella Rondo ski touring.

Marcialonga Gran Fondo sõidud toimuvad pühapäeval, 29. mail 2022. Sul on võimalus valida kahe distantsi vahel: 80 km (2488 tõusumeetrit) või 135 km (3900 tõusumeetrit). Sa saad ka sõidu kestel otsustada, kumma raja Sa läbida tahad, sest esimesed 80 km on rada mõlemal sõidul sama. Starti lubatakse osalejad alates 16ndast eluaastast.

Marcialonga üritustesarja kuuluvad ka septembri alguses toimuv maastikujooks (26 km) ja üks maailma meeleolukamaid klassika tehnika suusamaratone (45 km, 70 km). Kui Sa läbid kõik kolm üritust 1 kuni 3 aasta jooksul, siis on Sul võimalus kuuluda Marcialonga Superstaaride klubisse. Lisaks tunnustusele kaasnevad klubiliikmetele spordiüritustel mitmed soodustused ja lisavõimalused.

Raja kirjeldus

Maratonikeskus asub Predazzo linnas, kus antakse stardipauk ja saad ületada uhkelt ka finišijoone. Ühtlasi on samas linnas ka võistluseelne mess ehk EXPO ja muud üritusega seotud meelelahutuslikud sündmused. 

Rajale jääb imeilus Carezza järv ja neli suuremat tõusu, mida imeliste vaadete saatel ületada. Lühemal, 80 km distantsil on tõuse kaks. Gran Fondo sõitude rada algab ja lõpeb 1000 m kõrgusel merepinnast ning raja kõrgeim punkt on 2030 m kõrgune Passo Valles tipp.

Esimene tõusudest on Costalunga Pass, kuhu rada ronib kurvitades mööda imeilusast Carezza mägijärvest ja läbides traditsioonilisi väikseid alpikülasid. Teine tõus Pampeago Pass on rajaosa, mida sõidavad ka tippratturid Giro d’Italia etapil ja teistel ratturite suurvõistlustel. Seejärel laskub rada tagasi Predazzo keskusesse, kus on lühema distantsi finiš ja 80 km saab läbitud. 

Pikem, 135 km ring jätkub järgmise suurema tõusuga, mis on samuti osa Giro d’Italia etapist ja paljude ratturite lemmik treeninglõik – San Pellegrino. Lõpu maiuspalaks jääb raja kõrgeim tipp Passo Valles (2030 m). Laskumisel tagasi võistluskeskusesse läbib rada looduskaunist Paneveggio rahvusparki. 

Täpsemat ülevaadet tõusu pikkuste ja raja kohta leiad SIIT. 

**Kasutatud fotod on ametliku võistluskorraldaja pildimaterjal.

Majutus

Majutus on korraldatud täpselt Predazzo keskuses paiknevas Active Hotel Rosatis kahekohalistes tubades.  Hotelli nimi pärineb suguvõsast, Rosat oli praeguste eestvedajate vanaisa, kes avas sama hotelli 1868. aastal nimega Hotell Rosa. Nii kannavad lapselapsed edasi suguvõsa pärandit, spordivaimu ja itaaliapärast külalislahkust. 

Hotellis on tagatud hommiku- ja õhtusöögid, samuti värskelt 2022. aastal avatud saunakeskuse kasutus. Hotell asub kesklinnas ja võistluskeskuse vahetus läheduses. Vaata rohkem SIIT. 

Miks olla kohal?

Imelised Dolomiidid

Gran Fondo rada lummavate vaadete ja pika ajalooga Dolomiitide keskel!

Tippvõistluste rada

Saad kogeda samu rajaosasid ja tõuse, mida läbivad tippratturid Giro d'Italia etapil.

Innustav tiim

Üheskoos on lõbusam! Inspireeritud ja hoitud tunne enne starti, ühised muljetamised pärast võidukat finišit.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1050 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 20. märts 2022 (sh) on paketi hind 990 eurot.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 40 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (sihtriigi sulgemine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused.

 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Veeremisteni Itaalia mägedes!