märts 31, 2021

Rattalaager Otepääl

Lõuna-Eesti kuppelmaastikud pakuvad mitmekülgseid rattasõidu võimalusi nii oma radade valiku kui üles-alla mängleva maastikuga.

Otepää spordimeka ja kohalikud olud lausa kutsuvad tegudele – sealsesse energiasse on justkui liikumine ja sellest rõõmu tundmine lausa sisse kirjutatud! Anname üheskoos värsket hoogu Sinu rattavormile!

Rattalaagri kirjeldus

Milline võit see on, kui oskad päriselt grupis sõita ja tead täpselt, mis on Sinu roll, et kõigil oleks turvaline. Grupis sõites on väsimusaste ja tuuletakistus tõepoolest väiksem, kui Sul on olemas selleks vajalikud oskused ja teadmised, et seal targalt ja teisi arvestavalt sõita. 

Treeningutel keskendume just praktiliselt grupisõidu oskuste arendamisele – nt kuidas jälgida kust poolt tuul puhub, kui lähedal tuleb sõita, mida tähendavad eessõitja käemärgid jne. Öeldakse lausa, et eessõitja käed on Sinu silmad – nii, et nalja ei ole! On väga oluline teada, mida grupis jälgida ja kuidas tegutseda. 

See on suurepärane võimalus arendada kogenud juhendaja käe all oma grupisõiduoskusi ja koguda vastupidavuseks rattakilomeetreid. Olgu selleks kaugemaks sihiks siis 30. mail 2021 toimuv Rattaralli, mõni muu Sind innustav eesmärk või lihtsalt suurem nauding rattasõidust.

Saabumine: ootame Sind laagrisse neljapäeval, 6. mail alates kella 12st. Teeme kerge lõunasöögi ja seejärel hüppame juba ratta selga! Järgnevad päevad veedame enamuse päevast rattasadulas, avastades üheskoos Lõuna-Eesti kauneid vaateid ja üles-alla looklevaid teid. Oleme valinud võimalikud mitmekesised rajad, et igas päevas oleks midagi uut ja põnevat!

Sõidutempo valime üheskoos kohapeal vastavalt grupiliikmete tasemetele ja vajadusel loome kaks tempogruppi.  Päevane treeningaeg on ca 4-5 tundi ja igal treeningul saadab meid saatebuss. Ühise rattalaagri ja kogemused võtame kokku pühapäeval varajase õhtusöögiga kella 15-16 vahel. 

Ühiste veeremisteni Otepääl!

Kellele?

Laagrisse on eelkõige oodatud need rattasõbrad, kellel on olnud treeningutega paus ja kes tahaksid nüüd innukalt uue hooga alustada. Või oled olnud senimaani üksiku hundina treenija ja tahaksid grupisõidu kogemust ja teadmisi, millega seal arvestada. 

Kui Sul on juba varasem maanteesõidu kogemus olemas ja tahaksid lihtsalt koguda rattakilomeetreid lõbusas seltskonnas, siis oled samuti oodatud! Vastavalt vajadusele moodustame kohapeal kaks erineva kiirusega sõidugruppi. 

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Jürile aadressil juri@sporttravel.ee. 

Majutus Tehvandi hotellis

Tehvandi hotell (rahvakeeli Pentagon) on oma hobuseraua kuju ja murukatusega Eestis unikaalne. Hotell asub mugavalt spordiradade kõrval ja on juba aastakümneid võõrustanud maailmatasemel sportlasi, kes on tulnud osalema Otepääl toimuvatele suurvõistlustele. 

Majutus on korraldatud kahekohalistes tubades. Igas toas on olemas vannituba, kuivatuskapp, televiisor ja rõdu. Hommiku- ja õhtusöögid on tagatud hotelli restorani poolt (sõltuvalt koroona olukorrast toimub toitlustus kas tubades või ühiselt söögisaalis). Kuna veedame suurema osa päevast värske õhus rattal liikudes, siis lõunaaegsed vahepalad ja võileivad tasub Sul ise kaasa varuda. 

Laagri perioodil on Sul võimalus kasutada ka soovitud aegadel Tehvandi jõusaali, kus on olemas tavapärased jõumasinad ja ka suusamekast tulenevalt erialaseid tasakaalu ja jõudu arendavad masinad. 

Rohkem infot hotelli kohta leiad siit

Lisateenused

Lisateenustena on võimalik transporditeenus Tallinnast Otepääle ja tagasi (40 eur/inimene). Väljasõit neljapäeva 6. mai hommikul ja tagasi Tallinnas pühapäeval, 9. mai õhtul kella 21 paiku. Transporditeenus sisaldab ka ratta transporti.

Kui need saabumisajad Sulle ei sobi, siis päeva jooksul sõidab mitu rongi ka Tallinn-Palupera-Tallinn liinil. Täpsemaid rongiaegu saad vaadata Elroni lehelt. Palupera rongijaamast transport Otepääle ja tagasi maksab 10 eur/inimene. 

Õhtusteks aegadeks on võimalik tellida Tehvandi hotellis spordimassaaž või vesi-vaakummassaaž (30 min, 30 eurot). Kui oled huviline, siis märgi kindlasti enda soov registreerimisvormis, et saaksime Sulle juba aja ette broneerida ja selle olemasolu tagada. Rohkem infot massaažide kohta siin

Lisateenuste soovid saad märkida registreerimisvormis. 

Mänglev maastik

Rattalaagrisse on valitud erinevad sõiduringid, et iga päev tooks uut ja põnevat avastamist!

Oskused uuele tasemele

Eike jagab oma teadmisi ja aitab Sul leida endas ratturina uutmoodi kindluse.

Uued innustavad sõbrad

Kokku saavad aktiivsed ja elurõõmsad, keda kõiki ühendab armastus liikumise ja rattaspordi vastu! Põnev!

PAKETT hinnaga 295 EUR sisaldab:

Kui Sa soovid majutuda kahekohalises toas üksinda, siis lisandub paketihinnale 25 eurot. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse tingimused) oleme sunnitud laagri ära jätma, siis tagastame tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused

Juhendaja Eike Sild

Eike on ise aktiivne rattasportlane, kes juhendab juba teist aastat Tallinnas ka harrastusrattureid. Seda on kaugelt näha, et ta armastab seda, mida ta teeb – isegi kui akna taga on kõrged lumehanged, on Eike ikka ratta seljas. Nii on ta rattaga läbi sõitnud pea terve Euroopa. Aastas väntab ca 10 000 km ja jõuab ka Sinuga Otepääle, et anda üheskoos hooajale vägev stardipauk!

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120  välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, kuid Alpid ja Põhjamaadest Rootsi on jäänud tema vaieldamatuteks lemmikuteks. 

Ühiste veeremisteni Otepää teedel!