märts 30, 2021

Rattalaager Rootsis

Meie peatuspaigaks on Leksand Strand Resort, mis asub Kesk-Rootsis Dalarna maakonnas, otse Siljani järve kaldal. Sealse kauni looduse keskel käiakse aastaringselt puhkamas ja sportimas. 

See asub Stockholmist ca 265 km kaugusel, mis tähendab umbes 3,5 tundi bussisõitu. Võimalus on tulla ka lennuki ja rongiga või oma transpordiga. 

Rattalaagri kirjeldus

Tegemist on maanteeratta hooaja avalaagriga! See on superhea võimalus pakkuda endale vaheldust, teha kambavaimus trenni ja lükata rattahooajale vägev hoog sisse!

Leksandi piirkond on armastatud treeningpaik ka paljudele kohalikele rattasportlastele, kuna sealt kulgeb mööda mitu pikemat ja ametlikult tähistatud rattaringi. Neist pikim nt 310 km pikkune Siljasledeni rattarada.

Sealne maastik on vahelduv ja oma profiililt üles-alla looklev. Radade valik ja teeolud on sobivad selleks, et saaksime laagri jooksul avastada võimalikult palju erinevaid ringe.

Treeninguid juhendab Eike Sild, kes jagab kohapeal ka personaalselt nõu nii grupisõidu oskuste arendamise kui hooaja ettevalmistuse osas.

Laagrisse mahub viis treeningpäeva, mille täpsema sisu otsustame kohapeal vastavalt ilmastikuoludele ja grupiliikmete soovidele. Üks arendav treeningtsükkel näeb välja järgnev: kolm päeva teeme tõusvas raskusastmes treeninguid, millele järgneb üks päev puhkust ja lõbusat ümbruskonna avastamist. Laagri eesmärk on koguda vajalikke sõidukilomeetreid ja luua üheskoos tugev vundament Sinu superheale rattavormile!

Sõidutempo valime kohapeal koos. Sõltuvalt grupiliikmete tasemest, oleme arvestanud, et vastavalt vajadusele moodustame kohapeal kaks erineva kiirusega sõidugruppi.

Kellele?

Ootame laagrisse eelkõige neid, kellel on juba varasemast mõningane maanteeratta sõidukogemus ja grupisõiduoskus. Treeningpäevade pikkus varieerub, orienteeruvalt tuleks arvestada 70-130 km pikkuste distantsidega. 

Kui need tunduvad Sinu jaoks veel täna liiga pikad otsad, siis on Sul võimalus valida igapäevaselt lühemaid ringe ja arendada oma vastupidavust lähtuvalt oma tänasest stardipunktist. Kui soovid midagi siinkohal veel üle täpsustada, siis kirjuta reisijuhile juri@sporttravel.ee. 

Asukoht

Leksandi linn on rahvusvaheliselt tuntud Leksand IF jäähoki tiimi poolest, kes on võitnud Rootsi meistritiitli juba neljal korral. Linnas elab ligi 6000 elanikku ja rootslased hindavad seda kanti mõnusa suvepuhkuse paigana. Samuti teatakse linna ka Leksands näkileibade tootja järgi, kes on pereettevõttena tegutsenud juba 1800ndast aastast ja nende puhtast toorainest näkileivad on leitavad ka Eesti poelettidel.

Leksandi lähedal asuvad sellised tuntud spordilinnad nagu Mora (Vasaloppeti suusamaratoni finišipaik) ja Falun (mitmekordne suusaalade MMi korraldaja ja tuntud ka kui Rootsile omapärase punase värvi kodu, Falu Röd). 

Majutus Leksand Strand Resortis

Majutuspaik asub imekauni Siljani järve kalda ja on linnakeskusest ca 15 min jalutuskäigu kaugusel. 

Meie majutus on korraldatud skandinaavialikes kahekorruselistes majades, kuhu mahub kuni 6 inimest. Majas on 3 kahekohalist tuba, saun ja mõlemal korrusel eraldi vannituba. Valgusküllased ja hubased ruumid koos kõigi vajalike mugavustega – rohkem infot majutuse kohta leiad siit

Toitlustus

See inimene, kes sadulas istub ja rattale hoogu lükkab, on superoluline! Nii keskendume ka toitumisele teadlikult ja teeme selle keerulise teema lihtsaks. Oleme koostöös toitumisnõustaja Kädi-Liis Sepaga koostanud kiire, lihtsa ja toitaineterikka menüü, mille sobivuse kinnitame kõigi osalejatega enne laagrit üle. Varume kõik vajalikud asjad kaasa ja igas majas on olemas täisvarustuses köök, et saaksite oma majarahvaga üheskoos endale mugavalt söögid valmistada.

Ära muretse … kokanduse vallas me meistrivõistlusi ei korralda, need vägevad teod jäävad rattaringidele! Igaks päevaks on Sulle rattasõidule kaasa ka MySnacki poolt tervislikud ja kerged snäkid. 

PAKETT hinnaga 845 EUR sisaldab:

Laagripaketi hind on 845 EUR. 

Kui Sa soovid tulla lennukiga, siis palun küsi eraldi hinnapakkumist aadressil juri@sporttravel.ee ja edastame selle Sulle personaalselt. 

Pereliikmetele -10% paketihinnast. See kehtib kaaslastele ja lastele, kes soovivad laagrisse kaasa tulla, aga igapäevases treeningprogrammis ei osale. Tutvustame kohapeal võimalusi, mis seal ümbruskonnas teha ja iseseisvalt avastada. 

** Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused

Juhendaja Eike Sild

Eike on ise aktiivne rattasportlane, jagades oma kogemusi ja juhendades juba teist aastat Tallinnas ka harrastusrattureid. Seda on kaugelt näha, et ta armastab seda, mida ta teeb – isegi kui akna taga on kõrged lumehanged, on Eike ikka ratta seljas. Nii on ta rattaga läbi sõitnud pea terve Euroopa. Aastas väntab ca 10 000 km ja jõuab ka Sinuga Rootsi, et anda üheskoos hooajale vägev stardipauk!

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120  välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, kuid Alpid ja Põhjamaadest Rootsi on jäänud tema vaieldamatuteks lemmikuteks. 

Anname rattahooajale vägeva stardipaugu!