aprill 22, 2021

Rattamatk Eestis-Lätis

Rattamatk saab stardipaugu Viljandist, kust liigume erinevates tempogruppides mööda looklevaid kruusa- ja metsateid. Meie teekonna suuremateks sihtpunktideks on Valmiera, Cesis ja Sigulda. 

Külastame tee peale jäävaid vaatamisväärsusi ja võtame aega, et nautida ka kauneid loodusvaateid. Tagasi Eestisse naaseme väikeste kõrvalepõigetega algsesse stardipunkti Valgas. 

Rattamatka kirjeldus

Mõnusalt lõõgastav ja piisavalt sportlik rattamatk kaunil kodumaal ja üllatusi täis naaberriigis Lätis. 

Sel korral seikleme maastikuratastel kolm päeva mööda Põhja-Läti matkaradasid, mis kulgevad läbi metsade ja üle põldude. Peatume looduskaunites paikades, võtame hetki vaadete nautimiseks ja suure tõenäosusega leiame ka mõne järve, kus karastav ujumispaus teha. 

Meie teekond kulgeb mööda Metžaka rada (Forest Trail), mis ühendab Eesti Leeduga. See rada pole lihtsalt ilus matkarada, vaid teekond, mida on avastatud juba põlvkondi. 

Igal päeval läbime ratastel ca 50-60 km. Oma matkavarustust ratastel kaasas kandma ei pea – meiega reisib kaasa saatebuss, kuhu saad pakkida kõik vajaliku, mis Sa soovid matkale kaasa võtta. Osalejatele saadame enne matka algust ka soovitusliku nimekirja varustusest. 

Maastik on väga mitmekülgne ja vaheldusrikas. Oleme teekonna kokku pannud lähtuvalt sellest, et saaksid kogeda võimalikult palju erinevaid maastikke ja loodusvaateid. Saad nautida kruusa- ja põlluteid, väiksemaid radasid erinevates metsades ja isegi põnevaid laudteid soisemates alades. 

Üksikutes kohtades on vajalik ka ratas käe kõrvale või turjale võtta ja treppidest üles ronida. Samuti üllatavad mõned metsateed Sind ka tehnilisemate osadega, kus võib rajal ette tulla suuremaid puujuurikaid.

Meie rattateele jäävad sellised põnevad looduslikud vaatamisväärsused nagu Läti kõrgemad liivakaljud Sietiniezis ja Erglu, mis paeluvad suursuguste vaadetega. 

Siguldasse jõudes külastame ka keskaegset Turaida piiskopilinnust, mille arhitektuurimälestised räägivad lugusid rohkem kui 1000 aastat tagasi toimunud sündmustest. Lossialalt avaneb imeilus vaade samanimelisele Läti pikimale jõele ja vanimale rahvuspargile – Gauja. Lossi ümber asub ka Rahvalaulu park, kuhu on püsitatud Läti rahvalaulude teemalised skulptuurid, Turaida kirik ja ajaloolised mõisahooned. 

Teistmoodi põnevust ja seikluslikkust lisab meie rattamatkale Sigulda bobikelgurada. See on maailmas üks vähestest bobisõiduradadest, mis on avatud kõikidele huvilistele – nii professionaalsetele sportlastele kui uudishimulikele külastajatele. Vaatame selle uhke spordirajatise oma silmaga üle ja kes tahab, saab ka ühe kiire bobisõidu ette võtta! 

Sigulda bobikelgurada on 1420 m pikk koos 16 pöördega ja ajaloo jooksul on maksimaalseks kiiruseks saavutatud 125 km/h. Suvisel ajal on rada lühendatud 13le pöördele ja kiirused võivad küündida kuni 85 km/h. 

Kellele?

Kui Sul on valmisolek läbida endale sobivas tempos päeva jooksul ca 50-60 km, siis hüppa sadulasse ja kohtume matkal! Oodatud on ka lapsed, kellele on vastav päevane distants jõukohane. 

Sobiva sõidutempo valime kohapeal üheskoos vastavalt osalejate sõidukiirustele, vajadusel moodustame mitu tempogruppi.

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Jürile aadressil juri@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus ja toitlustus

Majutused on korraldatud tee peale jäävates turismitaludes või looduslähedastes kämpingutes, kus on olemas kõik esmavajalik. Majutused on lihtsad ja mugavad koos pesemisvõimaluse ja hubase toaga. Majutume kahe- kuni kolmekohalistes tubades. Oleme arvestanud vajadusega, et vihmase ilma korral on alati võimalus saunaruumis riideid kuivatada.

Hommiku- ja õhtusööke naudime vastava päeva majutuspaikades, lõunasöögid pakime ühiselt matkapäevale kaasa või külastame tee peale jäävaid kohvikuid. 

Transport

Alustame teekonda Tallinna rongijaamast ja sõidame kuni Valga peatuseni. Täpsed väljumisajad edastame osalejatele hiljemalt 3 nädalat enne matka algust. Saad vastavale rongiliinile hüpata üle Eesti just Sulle sobivast peatusest. 

Tagasitee rattamatkalt toimub samal liinil Valga-Tallinn. Matkavarustust ei ole vaja kaasas kanda, meid saadab saatebuss.

Avastusretk ratastel

Mõnusalt sportlik nädavahetus ühendatud puhkusega. Nelja päeva peale kokku ca 220 km.

Vaheldusrikas loodus

Liigume mööda matkaradasid ja väiksemaid teid, kus saad kogeda erinevaid loodusmaastikke.

Uued tutvused

Uute kohtade kõrval on põnev avastada ka uusi inimesi! Neid, keda on köitnud see sama rattaseiklus, mis Sindki!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 350 eurot.

Lisakulud, millega arvestada: isiklikud ostusoovid ja matkasnäkid. Kui soovid teha Sigulda bobikelgurajal sõidu, siis üks sõit 2-3kohalises kelgus maksab 10 eurot.  

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (50 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine 30 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused

Grupijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Kohtumiseni rattamatkal!