juuni 3, 2021

Rattamatk Lõuna-Eestis

Rattamatk saab stardipaugu Viljandist, kust liigume erinevates tempogruppides mööda looklevaid kruusa- ja metsateid ümber Võrtsjärve. Külastame Viljandimaad, Valgamaad ja Tartumaad. 

Avastame tee peale jäävaid vaatamisväärsusi ja võtame aega, et nautida ka kauneid loodusvaateid. 

Rattamatka kirjeldus

Kas teadsid, et Võrtsjärve suurim sügavus on 6 meetrit? Või, et sinna voolab 18 jõge ja oja, millest suurim on Väike Emajõgi? Kuidas tekkis Võrtsjärv või kes on sealne tuntuim asukas?

Tule veeda meiega koos mõnusalt lõõgastav ja sportlik rattamatk, kus saad ka vastused nendele põnevatele küsimustele. 

Sel korral seikleme maastikuratastel kolm päeva mööda Viljandimaa, Valgamaa ja Tartumaa väiksemaid kruusa- ja metsateid, mille raames teeme ringi peale meie suurimale siseveekogule Võrtsjärvele. Peatume looduskaunites paikades, võtame hetki vaadete nautimiseks ja suure tõenäosusega ei jää ka ujumistiirud tegemata. 

Igal päeval läbime ratastel ca 50 km. Oma matkavarustust ratastel kaasas kandma ei pea – meiega reisib kaasa saatebuss, kuhu saad pakkida kõik vajaliku, mis Sa soovid matkale kaasa võtta. Osalejatele saadame enne matka algust ka soovitusliku nimekirja varustusest. 

Kellele?

Kui Sul on valmisolek läbida endale sobivas tempos päeva jooksul ca 50 km, siis hüppa sadulasse ja kohtume matkal! Oodatud on ka lapsed, kellele on vastav päevane distants jõukohane. 

Sobiva sõidutempo valime kohapeal üheskoos vastavalt osalejate sõidukiirustele, vajadusel moodustame mitu tempogruppi.

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Jürile aadressil juri@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus ja toitlustus

Majutused on korraldatud tee peale jäävates turismitaludes või looduslähedastes kämpingutes, kus on olemas kõik esmavajalik. Majutused on lihtsad ja mugavad koos pesemisvõimaluse ja hubase toaga. Majutume kahe- kuni kolmekohalistes tubades. Oleme arvestanud vajadusega, et vihmase ilma korral on alati võimalus saunaruumis riideid kuivatada.

Hommiku- ja õhtusööke naudime vastava päeva majutuspaikades, lõunasöögid pakime ühiselt matkapäevale kaasa või külastame tee peale jäävaid kohvikuid. 

Transport

Alustame teekonda Tallinna rongijaamast ja sõidame kuni Viljandi peatuseni. Täpsed väljumisajad edastame osalejatele hiljemalt 3 nädalat enne matka algust. Saad vastavale rongiliinile hüpata üle Eesti just Sulle sobivast peatusest. 

Tagasitee rattamatkalt toimub samal liinil Viljandi-Tallinn. Matkavarustust ei ole vaja kaasas kanda, meid saadab saatebuss.

Avastusretk ratastel

Mõnusalt sportlik nädavahetus ühendatud puhkusega. Nelja päeva peale kokku ca 200 km.

Vaheldusrikas loodus

Liigume suuremas osas mööda kruusateid ja metsaradasid, kus saad kogeda erinevaid loodusmaastikke.

Uued tutvused

Uute kohtade kõrval on põnev avastada ka uusi inimesi! Neid, keda on köitnud see sama rattarõõm, mis Sindki!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 350 eurot.

Lisakulud, millega arvestada: isiklikud ostusoovid ja matkasnäkid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (50 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine 30 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused

Grupijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Kohtumiseni rattamatkal!