aprill 24, 2021

Tour Lakeland Lahti

Soome on tuntud tuhande järve maana ja nii korraldatakse sel aastal esmaskordselt kahepäevane maanteerattasõit Tour Lakeland.  Võistluskeskus asub Lahtis, mis on Helsingist 110 km kaugusel.

Sõidu marsruut on loodud eesmärgiga tutvustada Soome loodust, kaasates võimalikult palju erinevaid järvevaatega teid.

Tour Lakeland kirjeldus

Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) korraldab Gran Fondo ürituste sarja, kuhu kuulub 29 maanteesõitu üle maailma. Tour Lakeland on esimene UCI Gran Fondo sarja kuuluv rattavõistlus Soomes ja toimub sel aastal esimest korda. See on ka Sinu võimalus ajaloolisest märgist osa saada! 

Laupäeval, 24. juulil on plaanis grupisõidud, kus valikus on kaks erinevat distantsi: 100 km ja 145 km. Sõidu marsruut on loodud eesmärgiga tutvustada Soome loodust, kaasates võimalikult palju erinevaid järvevaatega teid. Ühtlasi asub Lahti piirkond Salpausselkä moreeni maastikul, mis on omanäoliselt kaunis ja vahelduva pinnamoega. Sealsed moreeni harjad võivad kohati olla lausa kuni 80 meetrit kõrged. 

Võistluse korraldajad usuvad mõtteviisi “Cycling for all”, mistõttu võib rajal kohata nii professionaalseid sportlasi kui harrastajaid. Maastik sobib kindlasti ratturitele, kes naudivad tõusude sõitmist. 

Kui Sa soovid, siis reedel, 23. juulil on võimalus osaleda ka 30 km eraldistardist sõidus. 

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud kahekohalistes tubades 3* hotellis GreenStar Hotel, mis asub täpselt Lahti kesklinnas ja tuntud spordikeskusest 3 km kaugusel. Perehotelli keskmes on keskkonnasõbralikkus ja igas detailis võimalikult looduslähedane tegutsemisviis. Toad on hubased ja valgusküllased, kogu hotell on 2019. aastal värskelt renoveeritud. 

Hommikusööki pakutakse hotelli restoranis rikkalikus valikus Rootsi laua stiilis. Lõuna- ja õhtusöögid on võimalik vastavalt oma soovidele tellida hotellis restoranis või lähedal asuvates söögikohtades. 

Hotelli kohta leiad rohkem infot siit

Ajalooline 1. kord

Tour Lakeland toimub sel aastal esimest korda. Ühtlasi on see esimene UCI Gran Fondo võistlus Soomes.

Tuhande järve maa

Soomes on rikkalikult järvesid - 187 888 järve. Suurim järv Saimaa on Euroopas suuruselt neljas.

Uued tutvustused

Lisaks sellele, et saad rattal avastada Soome ilusat loodust ja järvesid, on põnev kohtuda ka uute rattasõpradega!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 490 eurot.

Varajase liituja hind: registreerudes enne 5. juuni 2021 (sh), on paketi hind 440 eurot.

Kui Sa soovid osaleda ka 30 km eraldistardist sõidus, siis lisandub paketihinnale 25 eurot. Oma soovi saad märkida registreerimisvormis. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (100 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine 30 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi. 

Ühiste sõitudeni!