March 17, 2022

Ateena jooksumaraton

 • Kuupäevad: 11.-14. november 2022
 • Asukoht: Ateena, Kreeka
 • Distants: 10 km / 42.2 km
 • Grupi suurus: kuni 12 inimest
 • REGISTREERU >>>

Ateena asub Kreeka kaguosas Vahemere ääres. Linn on rajatud Akropolise mäele, mis on ühe maailma kuulsaima monumendi Parthenoni asukoht. Ateena oli Euroopa tähtsaim linn juba eKr, ta on olnud teejuhiks oma kõrgetasemelise kultuuri, filosoofia ja kaubandusega. Sealt on pärit paljud tuntud filosoofid nagu näiteks Aristoteles ja Sokrates. 

Maraton toimub pühapäeval, nii et Sul jääb piisavalt aega ka linna peal ringi uudistamiseks.

Ateena maratonist

Ateena maratoni ametlik nimi on: “Athens Marathon. The Authentic”.  

Autentseks muudab võistluse maratonirada, mis algab linna äärest Marathoni külast ja lõpeb Ateena südames. Esimene kaasaegne maraton peeti Ateenas 1972. aastal. Marathoni külas ehk stardialas asub maailmakuulus Nike ausammas, mis sümboliseerib võidujumalannat. Ateena äärelinnas on isegi Marathoni lahinguväli, millest möödub ka maratonirada. Vahetult pärast starti jooksed paar kilomeetrit lahinguväljaga paralleelselt. Kogu maratonitrassi ümbritsevad lopsakad oliivipuu salud ning kergelt künklik ja omanäoline Kreeka loodus.  

Finiš on Ateenas eriti uhke ja suurejooneline! Marmorist ehitatud Panathenaico staadionil, kus peeti 1896. aastal esimesed nüüdisaegsed olümpiamängud, võtavad lõpetajaid vastu tuhanded kaasaelajad. Seda staadionit peetakse ka spordi pühamuks. 

Ateena maratonile minnes ole valmis linnaekskursiooniks, sest rada möödub mitmetest kuulsatest vaatamisväärsustest! Linna kohal kõrgub ajalooline Akropolis, mis on pidevalt raja lõpuosas nähtav. 

Ateena maraton põhineb müüdil, mille kohaselt jooksis Vana-Kreeka käskjalg Pheidippides Marathoni lahingust Ateenasse, et kuulutada kreeklaste võitu pärslaste üle. Teekonna pikkus oli täpselt 42,2 km.

“Kõige rohkem hinge läheb hoopis Kreeka publik, keda on raja servas ilmselgelt rohkem kui kilomeetriposte. Ma ei mäleta, et ma oleks ühelgi Euroopa maratonil nii palju Kreeka naisi raja ääres näinud … justnimelt sellepärast tasub seal maratonil juba ära käija,” jagas maratonimees Janek Oblikas oma emotsioone. Tema muljeid saad lugeda ka Marathon100 blogist.

Omamoodi vaatamisväärsus on ka Ateena maratoni Expo, mis asub 2004. aasta olümpiamängudeks ehitatud suures hallis.  Kes seda külastanud on räägivad, et Expo oli Ateenas tõeliselt muljetavaldav – meeletult suur, tõenäoliselt üks Euroopa suuremaid.  

Maratoniraja kirjeldus

Ateena maraton on keskmisest raskema rajaprofiiliga. Maratoniraja kõrguste vahe on ca 150-200 meetrit, samas kui Tallinna maratonil on see 20-25 meetrit. Esimesed 10 km rajast on suhteliselt lauged, seejärel tuleb ca kaheksa kilomeetrit vältav tõus ja sealt edasi vahemikus 18-32 km rada ainult tõuseb. Hea uudis on see, et viimased kümme kilomeetrit on mõnusalt allamäge! 

Täispikkuses maraton toimub pühapäeval, 13. novembril. Maraton sobib igaühele, kes armastab jooksmist ja tahab end proovile panna. Arvestada tuleb sellega, et maratoni distantsi läbimiseks on aega maksimaalselt 8 tundi ja osalemiseks peab olema vähemalt 18-aastane.

Eriti mõnusa pikkusega jooksudistants 10 km on võimalik rahvaspordiüritusena läbida laupäeval, 12. novembri õhtul kell 17. Jooks on ajavõtuga ja maksimaalne aeg raja läbimiseks on 90 minutit. Starti on oodatud kõik jooksusõbrad alates 12ndast eluaastast. Rohkem infot maratoni kohta leiad SIIT.

Majutus

Majutus on korraldatud Ateena vanalinna lähistel Evripides Hotellis. Hotellist astud otse vanalinna, Akropolis ja kõige ajaloolisem linnaosas Plaka asuvad kõigest 10 minutilise jalutuskäigu kaugusel. Muide, Plaka on maailma kõige enim pildistatud koht. 

Majutus on korraldatud kahekohalistes hubastes tubades, personal on lahke ja sõbralik. Kreekapärast hommikusööki pakutakse hotelli all olevas restoranis. 

Maratoni finišipaik asub ca 3 km kaugusel, kuhu on väga lihtne ja mugav hotellist minna ühistranspordiga, alati võib ka jalutada. Rohkem infot hotelli kohta leiad SIIT. 

Miks olla kohal?

Olümpiameka

Maratoni ja olümpiamängude ajaloohäll. Ära jäta seda võimsat elamust kasutamata!

Jooksusammul linnatuur

Jooksed nagu oleksid linnaekskursioonil. Raja äärde jäävad Ateena parimad arhitektuursed palad.

Innustav tiim

Üheskoos on lõbusam! Inspireeritud ja hoitud tunne enne starti, ühised muljetamised pärast võidukat finišit.

PAKETT sisaldab:

 • Lennukipilet edasi-tagasi Tallinnast
 • Stardikoht Ateena maratonil
 • Majutus 3 ööd kahekohalises toas
 • Ateena maratoni logodega T-särk
 • Hommikusöögid hotellis
 • Reisijuhi korraldusteenus

Paketi hind 900 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 6. augustit 2022 (sh) on paketi hind 825 eurot.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame esimese osamakse arve, mis on pool reisi maksumusest ja mille tasumine kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine toimub 30 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (sihtriigi sulgemine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused.

 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Kohtumiseni Ateenas!