January 27, 2022

Berliini jooksumaraton

  • Kuupäevad: 23.-26. september 2022
  • Asukoht: Berliin, Saksamaa 
  • Maratoni distants: 42.2 km
  • REGISTREERU >>>

Saksamaa pealinn Berliin on 3,5 miljoni elanikuga Kesk-Euroopa suurim linn ja Euroopa Liidus suuruselt teisel kohal.  Tänavatel jalutades saad kogeda nii linna ajalugu kui avastada moodsat uuema aja arhitektuuri.  

Berliini jooksumaraton on üks linna suurimaid spordisündmusi, kuhu koguneb igal aastal ligi mitukümmend tuhat jooksusõpra (nt 2019. aastal oli kokku 44 000 osalejat). 

Berliini maratonist

BMW Berliini jooksumaratoni peetakse üheks kiireimaks maratonirajaks, kuna seal on püstitatud lausa 11 maailmarekordit. Viimati 2018. aastal, mil Keenia jooksja Eliud Kipchoge võitis maratoni ajaga 2:01:39. 

Nii on ka igati asjakohane maratoni tunnuslause “Become a Berlin legend!”, mille eesmärgiks on inspireerida osalejaid märkama iseenda tugevust ja järjekindlust. Korraldajate sõnul ei ole see lihtsalt jooksumaraton, vaid iga osaleja 42.2 km pikkune võiduring. 

Ühtlasi kuulub Berliini maraton ka maailma kuue mainekama jooksumaratoni hulka. Kõik, kes läbivad World Major Marathon sarja, saavad uhke Kuue Tähe medali. Hetkeseisuga on neid medaliomanikke maailmas vaid 721 inimest (veebruar, 2022).  

Esimene Berliini maraton toimus 1974. aastal, kui kohaliku pagari Horst Milde jooksukirest kasvas välja suurejooneline jooksuüritus, mida täna külastab üle 135 erineva rahvuse üle maailma. Kusjuures maratoni looja kirg käib tänaseni üritusega kaasa – jooksumaratoni peakorraldajaks on tema poeg Mark Milde. 

Sel aastal toimub maraton juba 42. korda. Maratonipäev on pühapäev, 25. september 2022. 

Enne seda jääb Sul piisavalt aega külastada maratoni messi ehk EXPO’d ja uudistada ringi linna peal. Kohalik ühistranspordi võrgustik on väga mugav ja reedest kuni pühapäevani on Sinu võistlusnumber Sinu tasuta ühistranspordipilet. 

Tutvustame Sulle kohapeal võimalusi ja populaarsemaid vaatamisväärsusi. Saad seejärel ise otsustada, kuidas oma maratonieelsed päevad sisustada tahad.

 

Maratoniraja kirjeldus

Berliini rada on maailma jooksumaratonide seas üks lihtsama profiiliga radu – igati sobilik oma jooksurekordite püüdmiseks. Maratoni start ja finiš asuvad Berliini südames, Brandenburgi värava juures. 

Rada on kiire ja vaheldusrikas, läbides erinevaid linnasiseseid piirkondi. Raja ainuke tõusunukike on umbes 27.-28. kilomeetril väike jalakäijate sild. Oma võiduringi lõpujoone saad ületada joostes läbi Bradenburgi värava, mida lisaks Saksamaa ajaloo monumendile peetakse ka Euroopa Liidu rahu ja ühtuse sümboliks. 

Rajal on 14 erinevat tempogruppi, kes sihivad aegu 3 kuni 5 tunni vahemikus. Distantsi läbimise maksimaalne ajalimiit on 6 tundi 15 minutit. Rohkem infot maratoni kohta leiad SIIT. 

** Kasutatud fotod on maratonikorraldaja ametlik pildimaterjal.

Majutus

Majutus on korraldatud the niu Flash hotellis kahekohalistes tubades. Võid julgelt võtta seda kui Superkangelaste hotelli, sest hotelli sisekujunduse inspiratsiooniks on just ajaloolised kangelased ja fantaasiamaailm. Palju pisikesi detaile, millest enim kasutusel välgunool – loodetavasti annab see keskkond ka Sulle jooksurajale lisaenergiat ja särtsu juurde! 

Rikkalik rootsi laua stiilis hommikusöök on korraldatud hotelli restoranis. Maratoni stardi- ja finišipaik asub ca 4 km kaugusel, kuhu on väga lihtne ja mugav minna ühistranspordiga.  Rohkem infot hotelli kohta leiad SIIT. 

Miks olla kohal?

Rekordirada

Jooksumaratoni rajal on tehtud rohkem kui 10 maailmarekordit. Kas see saab olema ka Sinu rekordirada?!

Berliini isikupära

Saksamaa pealinnas kohtuvad ajaloo võlu ja valu. Sinna kõrvale avastamiseks uusarendused, linna elav ja tegus olemus.

Innustav tiim

Üheskoos on lõbusam! Inspireeritud ja hoitud tunne enne starti, ühised muljetamised pärast võidukat finišit.

PAKETT sisaldab:

  • Stardikoht Berliini maratonil
  • Lennukipilet edasi-tagasi Tallinnast
  • Majutus 3 ööd kahekohalises toas
  • Hommikusöögid hotellis
  • Reisijuhi korraldusteenus

Paketi hind 1075 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 6. juuni 2022 (sh) on paketi hind 995 eurot.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 45 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (sihtriigi sulgemine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused.

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi on rõõmsameelne ja innustav reisikaaslane, kes on Sulle igal võimalusel abiks. Ta on korraldanud reise ja treeninglaagreid mitu aastat, nii mõnelgi jooksu-, ujumise- ja suusavõistlusel on ta ka ise kaasa löönud. Lisaks aktiivse eluviisi viljelemisele on Kädi-Liis omandanud Tallinna Ülikoolis ka tervisejuhtimise eriala ja kirjutanud raamatu “Tervislikud vahepalad lastele.” 

Jooksuelamusteni Berliinis!