jaanuar 27, 2022

Berliini jooksumaraton

Saksamaa pealinn Berliin on 3,5 miljoni elanikuga Kesk-Euroopa suurim linn ja Euroopa Liidus suuruselt teisel kohal.  Tänavatel jalutades saad kogeda nii linna ajalugu kui avastada moodsat uuema aja arhitektuuri.  

Berliini jooksumaraton on üks linna suurimaid spordisündmusi, kuhu koguneb igal aastal ligi mitukümmend tuhat jooksusõpra (nt 2019. aastal oli kokku 44 000 osalejat). 

Berliini maratonist

Sel aastal tähistab Berliin maratoni 50 sünnipäeva, seega tuleb eriti pidulik jooks! Maratonipäev on 29. september. 

BMW Berliini jooksumaratoni peetakse üheks kiireimaks maratonirajaks, kuna seal on püstitatud lausa 12 maailmarekordit. Viimati 2022. aastal, mil Keenia jooksja Eliud Kipchoge võitis maratoni ajaga 2:01:09. 

Nii on ka igati asjakohane maratoni tunnuslause “Become a Berlin legend!”, mille eesmärgiks on inspireerida osalejaid märkama iseenda tugevust ja järjekindlust. Korraldajate sõnul ei ole see lihtsalt jooksumaraton, vaid iga osaleja 42.2 km pikkune võiduring. 

Ühtlasi kuulub Berliini maraton ka maailma kuue mainekama jooksumaratoni hulka. Kõik, kes läbivad World Major Marathon sarja, saavad uhke Kuue Tähe medali. Neid medaliomanikke on maailmas vaid 429 inimest (aprill, 2022). 

Esimene Berliini maraton toimus 1974. aastal, kui kohaliku pagari Horst Milde jooksukirest kasvas välja suurejooneline jooksuüritus, mida täna külastab üle 135 erineva rahvuse üle maailma. Kusjuures maratoni looja kirg käib tänaseni üritusega kaasa – jooksumaratoni peakorraldajaks on tema poeg Mark Milde. 

Enne seda jääb Sul piisavalt aega külastada maratoni messi ehk EXPO’d ja uudistada ringi linna peal. Kohalik ühistranspordi võrgustik on väga mugav ja Sinu stardipakett sisaldab ka neljapäevast kuni pühapäevani tasuta ühistranspordipiletit. 

Maratoniraja kirjeldus

Berliini rada on maailma jooksumaratonide seas üks lihtsama profiiliga radu – igati sobilik oma jooksurekordite püüdmiseks. Maratoni start ja finiš asuvad Berliini südames, Brandenburgi värava juures. 

Rada on kiire ja vaheldusrikas, läbides erinevaid linnasiseseid piirkondi. Raja ainuke tõusunukike on umbes 27.-28. kilomeetril väike jalakäijate sild. Oma võiduringi lõpujoone saad ületada joostes läbi Bradenburgi värava, mida lisaks Saksamaa ajaloo monumendile peetakse ka Euroopa Liidu rahu ja ühtuse sümboliks. 

Rajal on 14 erinevat tempogruppi, kes sihivad aegu 3 kuni 5 tunni vahemikus. Distantsi läbimise maksimaalne ajalimiit on 6 tundi 15 minutit. Rohkem infot maratoni kohta leiad SIIT. 

** Kasutatud fotod on maratonikorraldaja ametlik pildimaterjal.

Majutus

Majutus on korraldatud 4* tärni hotellis Hotel Berlin Abba kahekohalistes tubades koos hommikusöökidega. Võistluskeskus asub ca 5 km kaugusel, kuhu on väga lihtne ja mugav minna ühistranspordiga.  

Kohalik partner

Reisipaketi pakkumisel teeme koostööd meie pikaaegse partneriga Rootsis, PWT Travel Sverige, kes vastutab majutuse (koos hommikusöökidega) ja stardikoha organiseerimise eest. Ühtlasi on nad Sulle kohapeal nõu ja jõuga abiks korralduslikes küsimustes.

Saadame registreerunutele konkreetse kontakti paar nädalat enne reisi. 

Miks olla kohal?

Rekordirada

Jooksumaratoni rajal on tehtud rohkem kui 10 maailmarekordit. Kas see saab olema ka Sinu rekordirada?!

Berliini isikupära

Saksamaa pealinnas kohtuvad ajaloo võlu ja valu. Sinna kõrvale avastamiseks uusarendused, linna elav ja tegus olemus.

Innustav tiim

Üheskoos on lõbusam! Inspireeritud ja hoitud tunne enne starti, ühised muljetamised pärast võidukat finišit.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 815 eurot.

Kui Sa soovid ööbida ühekohalises toas, siis lisandub paketihinnale 270 eurot. Palun märgi oma soov registreerimisvormis lisainfo lahtrisse.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (300 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 45 päeva enne reisi algust. 

Grupp on selleks korraks täitunud!

Soovi korral saad ennast registreerida järjekorda või valida mõne teise põneva reisi. 

Järjekorras olijatele anname esimesel võimalusel teada, kui mõni koht vabaneb. 

Jooksuelamusteni Berliinis!