märts 2, 2022

Budapesti jooksumaraton

Budapesti kutsutakse Doonau kuningannaks. See linn pakub ägedaid vaateid juba lennukiga Budapestile lähenedes. Aknast näed lausa üheksat silda, mis ühendavad omavahel Buda ja Pesti linnaosa. Linn on omapärane just seetõttu, et paikneb mõlemal pool Doonaud.

Maraton toimub pühapäeval, nii et Sul jääb piisavalt aega ka Ungari pealinna avastamiseks!

Budapesti maratonist

Budapesti jooksumaraton toimub sel aastal juba 37. korda. Maratonirada kulgeb pea täies ulatuses mööda Doonau kallast, suuremas osas Pesti linnaosa poolel. Rada ületab viiel korral ka Doonau sildasid, möödub mitmetest vaatamisväärsustest, sh Vabaduse sambast ja Parlamendihoonest. Finišis saad tunda end tõelise kangelasena, kuna lõpujoone ületamine toimub just Kangelaste väljakul (Heros Square). 

Maratonipäev on pühapäev, 9. oktoober 2022. Jooksudistansidest on võimalik lisaks maratoni põhidistantsile (42,2 km) läbida samal päeval ka 30 km või võtta koos sõpradega ette teatejooks. Maratoni läbimine teatejooksuna on võimalik kahe- või neljaliikmelise tiimiga. 

Enne seda maratonipäeva jääb Sul piisavalt aega, et külastada ka maratoni messikeskust ehk EXPO’d ja tutvuda linnaga. Budapest on väga mitmekesine linn. Suurema melu ja poodlemise nautijatele sobib rohkem Pesti poolel asuv südalinn. Kes aga tahab rohkem vaikust ja ajaloolisi elamusi, siis tasub avastada vanaaegseid tänavaid Buda poolel. Kogu linna panoraamvaadet saab imetleda ülevalt Gellerti mäe tipust. Ja miks mitte nautida Budapesti päikeseloojangu ajal laevaga Doonaul seilates!

Maratoniraja kirjeldus

Budapesti maratonirada on lauge profiiliga. Enamuse ajast kulgeb rada mööda Doonau kallast ja maratoni distants on jagatud kaheks peaaegu sarnaseks ringiks. Jooksu ajal saad imetleda avaraid vaateid linna Pesti poolele, teele jääb ka näiteks Buda loss ja Euroopa suuruselt kolmas Parlamendihoone.

Maratoni start ja finiš asuvad samas paigas Eötvös Lorand Ülikooli linnaku ees, kesklinna lähistel. Iga 3-4 km tagant on rajal joogipunktid ja rõõmsale meeleolule annavad hoogu raja ääres kohalikud muusikud.

Distantsi läbimise maksimaalne ajalimiit on 5 tundi 30 minutit. Kõik maratoni läbijad saavad maratoni logodega T-särgi ja muidugi kaela vägeva medali. Rajakaardiga saad tutvuda SIIN. 

Kui Sa veel täispikaks maratoniks valmis ei ole, aga tahad saada osa sellest erakordsest melust ja ühisliikumisest, siis 30 km distants on paras proovilepanek! Nii saad liituda maratoni põhidistantsi jooksjatega alates 12,2 km pealt.

Kaheliikmelise tiimiga jaguneb maraton 20,6 km + 21,6 km distantsideks. Koos nelja sõbra, pereliikme või kolleegiga joostes läbite täispika maratoni just järgmise valemiga: 9,9 km + 10,7 km + 7,4 km + 14,2 km. 

** Kasutatud fotod on maratonikorraldaja pildimaterjal ja avalikult kättesaadavad fotod. 

Majutus

Majutus on korraldatud City Motel Matyas. Ajalooline hotell asub Budapesti südames, kuulsast Váci utca tänavast ja selle eksklusiivsetest kauplustest-restoranidest vaid 50 meetri kaugusel. Osadest tubadest avanevad vaated Doonau jõele ja Buda lossile. 

Majutus on korraldatud kahekohalistes mugavates tubades ja hommikusööki pakutakse hotelli restoranis.  Ühistranspordi peatus on ka hotelli vahetus läheduses, ca 50-100 m kaugusel. 

Maratoni stardi- ja finišipaik asub hotellist 2,5 km kaugusel, sinna on mugav hotellist minna ühistranspordiga aga võib ka jalutada. Rohkem infot hotelli kohta leiad SIIT.

Miks olla kohal?

Sügissoe Budapest

Suvehõnguliselt soe ja värvikirev Ungari pealinn. Jooksusammul jõuad avastada palju rohkem!

Mugav korraldus

Reisijuhi eestvedamisel toimuval maratonireisil saad täielikult keskenduda iseendale ja oma nauditavale jooksuelamusele!

Innustav tiim

Üheskoos on lõbusam! Inspireeritud ja hoitud tunne enne starti, ühised muljetamised pärast võidukat finišit.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 885 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 5. juuni 2022 (sh) on paketi hind 835 eurot.

Registreerudes teatejooksudele kehtib igale osalejale paketihinnast -5% soodustus.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (400 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi summa kuulub tasumisele 30 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (sihtriigi sulgemine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused.

 :

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Kohtumiseni Budapestis!