detsember 12, 2021

Kopenhaageni jooksumaraton

Mitmed rahvusvahelised uuringud on näidanud, et taanlased on kõige õnnelikumad inimesed maailmas. Selle põhjustena on toodud nt tolerantset elukeskkonda, hästi toimivat haridus- ja sotsiaalsüsteemi ning ka tasakaalustatud elustiili. Seda erilist energiat ja optimistlikku eluvaadet saad juba ise Taani pealinnas Kopenhaagenis kogeda. 

Maraton toimub pühapäeval, nii et Sul jääb piisavalt aega ka linna peal ringi uudistada. 

Kopenhaageni maratonist

Kopenhaageni jooksumaraton toimub sel aastal juba 43. korda. Maratoni korraldajate üheks eesmärgiks on arendada see maailma parimaks digitaalmaratoni kogemuseks, kus lähedased ja kallid inimesed saavad reaalajas oma inimestele kaasa elada. Näiteks on rajal neli reaalajas foto- ja videopunkti, kus saad lähedastele oma emotsioone rajalt edasi anda – ükskõik, kus maailma otsas nad parasjagu Sulle ka kaasa ei elaks!

Ühtlasi rõõmustab Sind ka finišis personaalne video ja disainitud lõpufoto koos Sinu jooksuajaga. 

Haruldasena on Kopenhaagenis võimalus maratoni joosta juba alates 16. eluaastast. Joogipunkte jagub rajale iga 3-4 km tagant ja jooksusammu muudab kergemaks ligi 20 meelelahutuspunkti, kus kohalikud mängivad muusikat, tantsivad või laulavad. Magusasõbrad saavad jooksujärgselt rõõmustada ka lõpetajatele jagatava toidukoti üle, kuna lisaks tavapärasele sisaldub seal ka kaneelirull ja energiat andvad apelsinid!

Maratonipäev on pühapäev, 15. mai 2022. Enne seda jääb Sul piisavalt aega külastada maratoni messi ehk EXPO’d ja uudistada ringi nii linna peal kui isegi linnast väljas, sest kohalik ühistranspordi võrgustik on väga mugav ja keskjaam meie majutuspaigast vaid 5 min jalutuskäigu kaugusel. 

Kopenhaagen on lisaks arvukatele kanalitele tuntud ka oma aktiivse rattakultuuri poolest. Liiklemine rattaga on tehtud tänu laialdasele teedevõrgustikule väga mugavaks ja saad soovi korral ratta rentida tänavatel asuvatest rattapunktidest. Tutvustame Sulle kohapeal võimalusi ja populaarsemaid vaatamisväärsusi, saad seejärel ise otsustada, kuidas oma maratonieelsed päevad sisustad.

Maratoniraja kirjeldus

Kopenhaageni rada on maailma suurimate jooksumaratonide seas üks laugema ja lihtsama profiiliga radu – igati sobilik oma jooksurekordite püüdmiseks. Maratoni start ja finiš asuvad samas paigas (Islands Brygge), kesklinna lähedal ja kanali kaldal.

Rada on väga vaheldusrikas ja läbib eriilmelisi linnasiseseid piirkondi, sealhulgas rohetav Osterbro, multikultuurne Norrebro, hipilik Vesterbro, sadamapiirkonnad ja ühtlasi ka parlamendihoone Christiansborgi palee. Saad näha vanemat pealinna osa koos ajalooliste hoonete ja kitsaste tänavatega kui ka moodsamaid Taani arhitektuuriga rajoone. 

Rajal on 13 erinevat tempogruppi koos ligi 60 tempomeistriga, kes sihivad aegu 3 kuni 5 tunni vahemikus. Distantsi läbimise maksimaalne ajalimiit on 6 tundi. Interaktiivse rajakaardiga saad tutvuda SIIN.

** Kasutatud fotod on maratonikorraldaja ametlik pildimaterjal. Autoriks Matt March Media ja Camilla Hylleberg Photography.

Majutus

Majutus on korraldatud Kopenhaageni vanalinna lähistel Hotel Oesterportis, mille ajalugu ja juured ulatuvad 1947. aastani. Tänaseks on hotell värske ja uues kuues, viimased suuremad renoveerimistööd tehti 2019. aastal. 

Majutus on korraldatud kahekohalistes mugavates tubades ja rikkalik hommikusöök on tagatud hotelli restoranis. Hotell on väga heas asukohas ja paikneb suuremate vaatamisväärsuste läheduses, nt Taani kuningate residents Amalienborgi loss ja Väikse merineitsi pronkskuju jäävad vaid 15-minuti jalutuskäigu kaugusele. 

Maratoni stardi- ja finišipaik asub 3,8 km kaugusel, kuhu on väga lihtne ja mugav hotellist minna ühistranspordiga. Metroojaam on täpselt hotelli vastas. Rohkem infot hotelli kohta leiad SIIT. 

Miks olla kohal?

Kevadine Kopenhaagen

Kevadiselt roheline ja värvides Taani pealinn. Jooksusammul näed ja avastad palju rohkem! Ka kohti kuhu muidu ei satuks.

Mugav korraldus

Reisijuhi eestvedamisel toimuval maratonireisil saad täielikult keskenduda iseendale ja oma nauditavale jooksuelamusele!

Innustav tiim

Üheskoos on lõbusam! Inspireeritud ja hoitud tunne enne starti, ühised muljetamised pärast võidukat finišit.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 825 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 6. veebruar 2022 (sh) on paketi hind 750 eurot.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 30 päeva enne reisi algust. 

Kõik osalejad, kes registreeruvad enne 28. aprill 2022, saavad nimelise ja oma rahvusega tähistatud maratoninumbri. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (sihtriigi sulgemine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused.

 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Kohtumiseni Kopenhaagenis!