jaanuar 24, 2022

Lidingöloppet maastikujooks

TCS Lidingöloppet on osavõtjate arvult üks suurimaid ja populaarsemaid maastikujooksu võistlusi terves maailmas.  Spordiürituse muudavad eriliseks ka pikaajalised traditsioonid, nimelt korraldatakse võistlust juba alates 1965. aastast.

Maastikujooks toimub Lidingö saarel, mis on Stockholmi kesklinnast ca 8-9 km kaugusel.  Aastast aastasse osaleb nädalavahetuse üritusel kokku ligi 30 000 jooksusõpra. 

TCS Lidingöloppet maastikujooks

Lidingöloppeti maastikujooksu põhidistants on 30 km. Rada on vaheldusrikas ja üles-alla mänglev, saad kogeda erinevaid maastikke, loodusvaateid (metsarajad, kruusateed, mereäärne piirkond) ja kindlasti jooksusammul mõnda huvitavat tõusu!

Start antakse võistluspäeva, 23. septembri jooksul gruppides. Võistlus on hästi korraldatud: seal on rohkesti joogipunkte ja rajal on isegi võimalik kasutada massaaži teenust. Samuti saavad kõik finišeerujad sooja jooki ja sööki ning loomulikult rahulolu tundega medali. Kohe kindlasti ei jää ühelgi Rootsi spordiüritusel maitsmata soe mustikasupp!

Tule ja saa osa maailma suurimast maastikujooksu üritusest koos alati meeldiva Stockholmi laevakruiisiga! Mõtle vaid, eraldi ööbimist ei olegi tarvis, saad otse laevast mõnusalt starti! 

Lidingöloppeti 30 km jooks on ühtlasi üks osavõistlustest Svensk Klassikeri võistlussarjas, kuhu kuuluvad veel Vansbrosimningen ujumine 3 km, Vasaloppeti suusamaraton 90 km ja Vätternrundani maanteeratta sõit 315 km. Seda võib võrrelda meie Tartu Maratoni Klassikuga, kus ühe aasta jooksul saad osaleda mitmel erineval spordiüritusel. Sportlik ja inspeeriv eesmärk lausa terveks aastaringiks! 

Lidingöloppeti rajakaardiga saad põhjalikumalt tutvuda SIIN. 

**Kasutatud fotod on ametliku võistluskorraldaja pildimaterjal.

Reisikava

Reedel, 22. septembri õhtul väljub laev Tallinnast Stockholmi.

Võistluspäeva hommikul saad nautida rikkalikku toiduvalikut laeva buffet-lauas. Sadamasse jõuame kella 10 paiku, mil liigume korraldajate bussidega stardipaika (ca 8-9 km). Ongi aeg nautida jooksukilomeetreid ja kogeda taaskord seda, et Sa oled tugevam kui Sa arvasid!

Pärast jooksuelamusi koguneme finišipaigas ja liigume meie poolt organiseeritud bussiga taas sadamasse. Naudime saunamõnusid ja jagame muljeid!

Tagasi Tallinnasse jõuame pühapäeva, 24. septembri hommikul kella 10 paiku. 

Miks olla kohal?

Populaarne maastikujooks

Lidingöloppet on osavõtjate arvult üks suurimaid maastikujooksu võistlusi maailmas. Ligi 30 000 osalejat.

Vaheldusrikas rada

Saad kogeda nii metsaradasid kui mereäärseid teid, looklevaid langusi ja liivaseid tõuse. Põnev-põnev!

Innustav tiim

Üheskoos on lõbusam! Toetatud ja hoitud tunne enne starti, ühised muljetamised pärast võidukat finišit.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 350 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 30. aprilli 2023 (sh) on paketi hind 300 eurot. 

Kaasaelaja reisipakett on 220 eurot. Kui Sa soovid laevas ka õhtusööki, siis saad oma soovi märkida registreerimisvormis. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (100 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 30 päeva enne reisi algust.  

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Ühiste jooksuelamusteni!