mai 17, 2021

Marcialonga jooks

Moena asub Val Di Fassa orus ja seda ümbritsevad UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad Dolomiidi Alpid. 

Talvisel ajal on see piirkond üks populaarsemaid Itaalia suusakeskusi, suvel aga tõeline matkajate, ratturite ja jooksusõprade paradiis, kus jagub radasid igale maitsele ja erinevas raskusastmes. 

Reisi kirjeldus

Suurepärane võimalus avastada 2026. aasta taliolümpia võistluspaikasid ja nautida igal jooksusammul imelisi Dolomiidi Alpide vaateid. Oleme reisipaketi koostanud nii, et Sul jääks lisaks jooksule aega ka kohaliku piirkonnaga tutvumiseks ja kindlasti käia ära ka mõne mäe tipus!

Val di Fassa ja Val Di Fiemme org on rahvusvaheliselt tuntud ja teatud piirkond, mida võid ka tihti telekast näha, kui jälgid erinevate spordialade suurvõistlusi. Näiteks toimuvad seal jalgratta suurtuuri Giro d’Italia etapid, murdmaasuusatamise MM ja MK-etapid, samuti rahvaspordiüritustest Marcialonga suusamaraton ja Sella Rondo ski touring. 

Meie peatuspaik Moena on väike 2500 elanikuga linn, mis näeb välja kui pilt muinasjuturaamatus. See asub keset suursuguseid Dolomiidi Alpe, läbi linnakese voolab helesinine Alpi jõgi, majad on madalad, värvilised ja kaunistatud lillevanikutega. Kaks päeva on meil jooksueelselt aklimatiseerumiseks, kuna viibime ca 1200 m kõrgusel merepinnast.

Marcialonga Coop jooks toimub pühapäeva hommikul kell 9.30. Raja esimesed 21 km on iga jooksusõbra unistus, kulgedes kerges languses mööda kergliiklusteid. Nii mõnigi jooksja on seal oma rekordid teinud. See-eest viimased 5 km on korralik väljakutse, rada läheb tõusvas joones mäest üles – seda uhkem on tunne finišijoone ületamisel! Tõusumeetreid on rajal kokku 120 m, enamus rajast on kergliiklusteedel, maastikul vaid 1 km.

Jooksurada läbib kahte olümpiastaadioni Val di Fiemmes, kus 2026. aastal peetakse taliolümpiamängud. Dolomiitide maastik on omapärane ja sealsed UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad mäed on pika ajalooga looduse kunstiteosed. Nende kõige ehedam ilu avaldub õhtupimeduses, kui päikeseloojanguga tekivad kivimägedele roosakas-punased varjude mängud.

Kellele?

Kui Sa oled füüsiliselt aktiivne ja Sulle meeldib joostes imelisi kohti avastada, siis see on Sulle! Vastavalt enda püstitatud eesmärgile, peab Sul olema tahtmine ja võimekus läbida joostes 26 km. Tempo valid endale muidugi Sina ise!

Selleks, et lõpuprotokollis uhkusega oma nime imetleda, tuleb jooksurada läbida vähemalt 3 tunni ja 30 minutiga. 

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kädi-Liisile aadressil kadi@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus hotellis Faloria

Hotell asub Moena keskuses. See on puhas, hubane ja kauniste vaadetega, kus võõrustajaks on lahke pererahvas. Hotell on osaliselt ka äsja renoveeritud. Start Marcialonga jooksule saab alguse põhimõtteliselt hotelli eest. 

Majutus on korraldatud kahestes tubades. Hommikusöögid on hotellis, teised söögikorrad saame vaadata kohapeal. Kuna hotell asub mägilinna keskel, siis on seal läheduses mitmeid mõnusaid kohvikuid. Rohkem infot majutuse kohta leiad siit. 

Imelised Dolomiidid

Jooksurada kaunite vaadete ja pika ajalooga Dolomiitide keskel!

Elamus pilvepiirilt

Jooks, mis lõppeb pilvepiiril! Seda võimsam on tunne mäe tipus käed püsti tõsta.

Ehe Itaalia

Põhja-Itaalia oma täies uhkuses ja eheduses!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 950 eurot.

Varajase liituja hind: registreerudes enne 5. juuli 2021(ka), on paketi hind 885 eurot.

Lisakulud, millega arvestada: lõunasöögid ja õhtusöögid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (100 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 45 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 15 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi on rõõmsameelne ja innustav reisikaaslane, kes on Sulle igal võimalusel abiks. Ta on korraldanud reise ja treeninglaagreid juba mitu aastat, nii mõnelgi jooksu-, ujumise- ja suusavõistlusel on ta ka ise kaasa löönud. Marcialonga jooksumedal ripub juba tema kollektsioonis!  

Kohtumiseni Dolomiitides!