oktoober 4, 2023

New York City jooksumaraton

New Yorgi maraton on maailma suurim ja populaarseim jooksuüritus, mille lõpetas 2019. aastal veidi rohkem kui 53 000 osalejat. Kujutad ette, see on kõvasti rohkem kui kogu Pärnu linnas elanikke!

Seejuures konkurents stardikohtadele on suur ja soovijaid on igal aastal pea poole rohkem kui kohti (nt 98 247 taotlejat 2017. aastal).  Seda hinnalisem on maratonikogemus ja elamused!

New York City maratonist

TCS New York City maraton on üks iga-aastasi tippsündmusi, mida peetakse juba alates 1970. aastast. Esimese jooksumaratoni start anti Central Parkis, kus stardisirgel oli 127 osalejat, kellest finišijoone ületas uhke tundega 55 meest. 2024. aastal toimub New York City jooksumaraton juba 53. korda. 

See on maailma üks suurima konkurentsiga maraton, kus soovijaid on alati mitu korda rohkem kui stardikohti. Innustunud jooksusõpru jagub aastast-aastasse ja seda saab julgelt pidada jooksumaratonide eliitürituseks.

Ühtlasi kuulub New York City maraton ka maailma kuue mainekama jooksumaratoni hulka. Kõik, kes läbivad World Major Marathon sarja, saavad uhke Kuue Tähe medali. Neid on maailmas kokku veidi rohkem kui 11 000 jooksjat (november 2023).

New York City maraton sündis tegelikult Fred Lebowi lihtsast soovist parandada oma tennisemängu jaoks vastupidavust. Keegi ei osanud ette näha, et sellest saab alguse maailma populaarseim jooksumaraton.  

Maratonipäev on pühapäev, 3. november 2024. Enne seda jääb Sul piisavalt aega külastada maratoni messi ehk EXPO’d ja uudistada ringi linna peal. Maratonile eeneval päeval on võimalus osaleda ka lisatasu eest ingliskeelse giidiga bussituuril, mis sõidab mööda maratonirada ja tutvustab teele jäävaid vaatamisväärsusi. 

Maratoniraja kirjeldus

Maratonirada saab stardipaugu Staten Islandilt kuulsa Verrazano silla lähedalt. Tavapäraselt sõidavad sillal vaid autod, aga ürituse raames on sild avatud ainult jooksjatele. 

Maratoni võib pidada suurepäraseks linnatuuriks, sest 42.2 kilomeetri raames läbivad jooksjad kõiki New Yorgi linnaosasid (Staten Island, Brooklyn, Queens, Bronx, Manhattan). Igaüks neist on omamoodi isikupära ja vaatamisväärsustega. Finišijoone saad uhkustundega ületada Central Parkis.

Oma profiililt on maratonirada suuremas osas tasane, kõige suurem tõus rõõmustab Sind esimesel kilomeetril. Kui see on tehtud, siis edasi on vaid kilomeetrite ja kogu suurlinna kaasaelajate melu nautimine. Rajaprofiiliga saad täpsemalt tutvuda SIIN

Start antakse gruppide kaupa ja distantsi läbimise ajalimiit on 8 tundi.

** Kasutatud fotod on maratonikorraldaja ametlik pildimaterjal.

Majutus

Majutume 8. avenüü ja 51. tänava nurgal asuvas hotellis nimega Romer Hell’s Kitchen. Kahesed toad on kas double või twin vooditega. Hotell paikneb piirkonnas, mis on tuntud oma hubaste restoranide, eklektiliste teatrite ja jazzklubide poolest. Jalutuskäigu kaugusel on nii Hudsoni jõgi kui maailmakuulus Times Square.

Hommikusöögid majutuse hinnas ei sisaldu, saad valida mõne meeldiva kohviku hotelli läheduses. Valikut seal jagub!

Reisi korraldus

Korraldame reisi koostöös Rootsi ettevõtte PWT Traveliga, kellega seob meid pikaajaline koostöö välismaiste spordireiside korraldamisel. Kogu detailse reisiinfo edastame osalejatele, kui reisiaeg on lähemal.

Miks olla kohal?

Maailma suurim maraton

Konkurents kohtadele on suur, stardikohti on alati vähem kui huvilisi. 2019. aastal lõpetas maratoni ligi 53 600 inimest.

Suurlinna tuur

Sul jääb piisavalt aega, et avastada suurlinna ja külastada populaarsemaid vaatamisväärsusi.

Innustav tiim

Üheskoos on lõbusam! Inspireeritud ja hoitud tunne enne starti, ühised muljetamised pärast võidukat finišit.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 2050 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. juuni 2024 (sh) on paketi hind 1950 eurot. Kaasaelaja paketi hind on 1260 eur.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (750 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Kohtumiseni maailma suurimal jooksupeol!