november 1, 2022

Rhodose jooksureis

Sellel Hiiumaast veidi suuremal Kreeka saarel paistab väidetavalt päike 360 päeva aastas. Saar on väga kompaktne: kõige pikem osa on 80 km ja kõige laiem 38 km. Nii et saad vabalt maratonil ühest saare otsast teise joosta! 

Kui suviti kipub seal olema üpris palav, siis kevadine vahemere kliima on seal mõnusalt paras, aprillis on keskmiselt 20 kraadi sooja. Maastik on saarel mitmekesine, kõrgeim mägi on Atavyros (1216 m). 

Reisi kirjeldus

Rhodose jooksumaraton toimus esmakordselt üsna hiljuti, 2014. aastal. Maraton sai tuule tiibadesse George Zaraselt, kes Ameerikas elades tahtis anda midagi tagasi oma kodusaarele. Eestvedaja lahkus meie seast ootamatult eelmisel aastal, aga tema algatatud traditsioon elab paljude kohalike ühisel panusel edasi. 

Jooksuüritusel osaleb igal aastal keskmiselt ligi 4700 jooksusõpra rohkem kui 50 erinevast riigist üle maailma. Maraton on saanud ka ametliku tunnustuse Rahvusvahelise Maratoniliidu (Association of International Marathons) poolt. Nüüd on ka Sinul võimalus lüüa kaasa niivõrd autentsel maratonil ja anda korraldajatele veelgi hoogu juurde! 

Maratonipäev on pühapäev, 30. aprill. Valikus on distantse igaühele: 5 km, 10 km, poolmaraton ja täispikk maraton. Kõigi jooksudistantside rajad kulgevad mööda ranniku äärt nii, et Sind saadavad terve jooksu sügavsinised Egeuse mere vaated ja laksuvate lainete heli. Kui Sa seda viimast muidugi kuuled, sest kohalikud on oma pillide ja lauluhäältega raja ääres kaasa heiatamas. 

Lühematel jooksudistantsidel saavad osaleda ka pere nooremad: 5 km distantsi starti lubatakse alates 12ndast eluaastast, 10 km rajale 15ndast eluaastast. Põnev üritus kogu perele!

Enne maratonipäeva jääb Sul piisavalt aega sel omamoodi saarel ka ringi uudistada. Rhodose vanalinn kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Linna ümbritseb 4 km pikkune müür, mis on tänaseni väga hästi säilinud. 

Kindlasti külastame ka päeva teises pooles maratonikeskust, kus tavapäraselt kõlavad igal aastal ka kohalikud muusikarütmid.

Jooksuraja kirjeldus

Jooksurada on lauge ja seda saadavad kogu jooksu ulatuses sügavsinised merevaated ja ajaloolised vanalinna müürid. Kõik jooksudistantsid saavad stardipaugu Eleftheriase keskväljakult, mis asub meie hotellist kõigest 150 m kaugusel. Rada on üles ehitatud nii, et ka pealtvaatajad saaksid Sulle mitmel korral kaasa elada! 

Pikematel jooksuringidel on sees ka edasi-tagasi osasid ja täispikal maratonil tuleb läbida kaks poolmaratoni ringi. Ajaline limiit 42.2 km läbimiseks on 6 tundi. Rohkem infot maratoni kohta leiad SIIT. 

** Kasutatud fotod on maratonikorraldaja ametlik pildimaterjal. 

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud 4* tärni Castellum hotellis kahekohalistes tubades. Hotell on valgusküllane ja värske sisustusega, õuealal on olemas ka bassein. Pakett sisaldab ka “Kõik hinnas” toitlustust koos hommiku-, lõuna- ja õhtusöökidega. 

Hotell asub Rhodose linna ääres, maratoni stardi- ja finišipaigast 1,2 km kaugusel. Rhodose vanalinn ja merevaated jäävad samuti ca 10-15 min jalutuskäigu kaugusele. 

Miks olla kohal?

Päikseline jooksuelamus

Sügavsinine meri ja 360 päeva aastas päike. See rannikurada on kordumatu elamus igale jooksusõbrale!

Innustav tiim

Üheskoos on lõbusam! Inspireeritud ja hoitud tunne enne starti, ühised muljetamised pärast võidukat finišit.

Vaimupuhkus

Sa ei pea mitte millegi pärast muretsema, saad täielikult keskenduda iseendale ja oma nauditavale jooksuelamusele!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 975 eurot.

Kaasaelaja paketi hind on 885 eurot. Paketihind lapsele vanuses 12-16 aastat on 675 eurot koos majutusega lisavoodis. 

 Lisakulud: isiklikud ostusoovid.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 30 päeva enne reisi algust. Kui registreerumishetkel on reisini jäänud vähem kui 30 päeva, siis toimub kogu reisipaketi tasumine tervikuna. 

 **Kohti on kuniks lennukipileteid jagub. 

Reisijuht Kristel Laurson

Kristel on rõõmsameelne seikluskaaslane, kes on korraldanud matkaseiklusi ja spordilaagreid nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. Kõige enam on ta avastanud Põhjamaid ja seda juba noorena, kui ta tegeles aktiivselt murdmaasuusatamisega. Tema reisid ei ole lihtsalt ägedad elamused, vaid inspireerivad kogemused ka siseseikluste rindel. Loe rohkem siit. 

Päikseliste elamusteni Rhodosel!