November 1, 2022

Rhodose jooksureis

 • Kuupäevad: 27. aprill - 1. mai 2023
 • Asukoht: Rhodose saar, Kreeka 
 • Distantsid: 5 km / 10 km / 21.5 km / 42.2 km
 • Grupi suurus: kuni 12 inimest
 • REGISTREERU >>>

Sellel Hiiumaast veidi suuremal Kreeka saarel paistab väidetavalt päike 360 päeva aastas. Saar on väga kompaktne: kõige pikem osa on 80 km ja kõige laiem 38 km. Nii et saad vabalt maratonil ühest saare otsast teise joosta! 

Kui suviti kipub seal olema üpris palav, siis kevadine vahemere kliima on seal mõnusalt paras, aprillis on keskmiselt 20 kraadi sooja. Maastik on saarel mitmekesine, kõrgeim mägi on Atavyros (1216 m). 

Reisi kirjeldus

Rhodose jooksumaraton toimus esmakordselt üsna hiljuti, 2014. aastal. Maraton sai tuule tiibadesse George Zaraselt, kes Ameerikas elades tahtis anda midagi tagasi oma kodusaarele. Eestvedaja lahkus meie seast ootamatult eelmisel aastal, aga tema algatatud traditsioon elab paljude kohalike ühisel panusel edasi. 

Jooksuüritusel osaleb igal aastal keskmiselt ligi 4700 jooksusõpra rohkem kui 50 erinevast riigist üle maailma. Maraton on saanud ka ametliku tunnustuse Rahvusvahelise Maratoniliidu (Association of International Marathons) poolt. Nüüd on ka Sinul võimalus lüüa kaasa niivõrd autentsel maratonil ja anda korraldajatele veelgi hoogu juurde! 

Maratonipäev on pühapäev, 30. aprill. Valikus on distantse igaühele: 5 km, 10 km, poolmaraton ja täispikk maraton. Kõigi jooksudistantside rajad kulgevad mööda ranniku äärt nii, et Sind saadavad terve jooksu sügavsinised Egeuse mere vaated ja laksuvate lainete heli. Kui Sa seda viimast muidugi kuuled, sest kohalikud on oma pillide ja lauluhäältega raja ääres kaasa heiatamas. 

Enne maratonipäeva jääb Sul piisavalt aega sel omamoodi saarel ka ringi uudistada. Saabumispäeva järgsel päeval, 28. aprillil oleme planeerinud külastada ühiselt Lindose küla, mis asub meie majutuspaigast ja maratoni keskusest 50 km kaugusel. Selles külas on vaid jalakäijate tänavad, autodega sisse ei pääse – kui siis võib tänavatel kohata vaid ringi jalutavaid eesleid. Lindos on Rhodose üks peamisi vaatamisväärsusi oma valgete vahemere-stiilis majade, hubaste kohvikute ning lokkava suveniirikaubandusega. Ühtlasi näed seal ka merevaatega templi varemeid ja kuldseid liivarandu.

Laupäeval, 29. aprillil saad päeva esimeses pooles avastada Rhodose vanalinna, mis kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Linna ümbritseb 4 km pikkune müür, mis on tänaseni väga hästi säilinud. Päeva teises pooles külastame maratonikeskust, kus tavapäraselt kõlavad igal aastal ka kohalikud muusikarütmid.

Jooksuraja kirjeldus

Jooksurada on lauge ja seda saadavad kogu jooksu ulatuses sügavsinised merevaated ja ajaloolised vanalinna müürid. Kõik jooksudistantsid saavad stardipaugu Eleftheriase keskväljakult, mis asub meie hotellist kõigest 150 m kaugusel. Rada on üles ehitatud nii, et ka pealtvaatajad saaksid Sulle mitmel korral kaasa elada! 

Pikematel jooksuringidel on sees ka edasi-tagasi osasid ja täispikal maratonil tuleb läbida kaks poolmaratoni ringi. Ajaline limiit 42.2 km läbimiseks on 6 tundi. Rohkem infot maratoni kohta leiad SIIT. 

** Kasutatud fotod on maratonikorraldaja ametlik pildimaterjal. 

Majutus

Majutus on korraldatud 4* tärni hotellis Rhodos Horizon City kahekohalistes eraldi vooditega tubades. Hotell on valgusküllane ja värske sisustusega, õuealal on olemas ka bassein. Rikkalik hommikusöök on tagatud hotelli restoranis. Lõuna- ja õhtusöögi saad valida lähedal asuvatest söögikohtadest või hotelli restoranist. Kindla peale saad maitsta palju värskeid kohalikke saadusi!

Hotell on suurepärases asukohas, kõik vajalik on läheduses. Maratoni stardi- ja finišipaik paistab lausa hotelli aknast ja jääb vaid 150 m kaugusele. Mereranda on 300 m jalutuskäiku ja Rhodose vanalinn koos kõigi imeliste vaatamisväärsustega on sealsamas lähitänavatel.

Miks olla kohal?

Päikseline jooksuelamus

Sügavsinine meri ja 360 päeva aastas päike. See rannikurada on kordumatu elamus igale jooksusõbrale!

Innustav tiim

Üheskoos on lõbusam! Inspireeritud ja hoitud tunne enne starti, ühised muljetamised pärast võidukat finišit.

Vaimupuhkus

Sa ei pea mitte millegi pärast muretsema, saad täielikult keskenduda iseendale ja oma nauditavale jooksuelamusele!

PAKETT sisaldab:

 • Lennukipilet edasi-tagasi Tallinnast
 • Lennujaama transfeer
 • Majutus 4 ööd kahekohalises toas
 • Hommikusöögid hotellis
 • Stardikoht Sinu valitud distantsil
 • Lindose külatuur koos transfeeriga
 • Reisijuhi korraldusteenus

Paketi hind 1115 eurot.

Kaasaelaja paketi hind on 1070 eurot. 

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 5. veebruar 2023 (sh) on paketi hind 975 eurot.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 30 päeva enne reisi algust.

 

Reisijuht Kristel Laurson

Kristel on rõõmsameelne seikluskaaslane, kes on korraldanud matkaseiklusi ja spordilaagreid nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. Kõige enam on ta avastanud Põhjamaid ja seda juba noorena, kui ta tegeles aktiivselt murdmaasuusatamisega. Tema reisid ei ole lihtsalt ägedad elamused, vaid inspireerivad kogemused ka siseseikluste rindel. Loe rohkem siit. 

Päikseliste elamusteni Rhodosel!