november 1, 2022

Aktiivne puhkus Rhodosel

Helesinine meri, sillerdav päike, 3 täispäeva kohaliku elu avastamiseks ja üks mõnusalt sportlik jooksupäev! 

Mõtle milline mõnus restart ja värske energia äratus pärast seda hallikat ja pimedat talveperioodi. Rhodose jooksuüritus on kohaliku kogukonna loodud ja edasi kantakse Kreeka kui olümpia sünnimaa traditsioon. Uhke avatseremoonia olümpiatõrviku süütamise  ja kohalike tantsu-lauluga. Kindel energiapomm Sinu kevadesse! 

Reisi kirjeldus

Tervitame varajast suvetunnet ja värsket energiat!

Reisi tipphetkeks on elamusterohke Rhodose jooksumaraton, mis toimub pühapäeval. Enne jooksuüritust ja ka veel pärast jääb piisavalt aega, et nii Rhodose saarel kui ka ca tunniajase praamisõidu kaugusel asuval värvikireval Symi saarel ringi uudistada. Muidugi ka lõõgastuda ja päikesesoojust nautida!

Saabume kohale neljapäeva õhtupoolikul ja reedel külastame maalilist Lindose küla, kus autoteid ei ole, ainult kitsad jalakäijate tänavad. Maratonieelse päeva saad uudistada ringi Rhodose vanalinnas, mis kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimistusse, ja puhata enne maratonipäeva. Kindlasti külastame ka päeva teises pooles maratonikeskust, kus tavapäraselt kõlavad igal aastal ka kohalikud muusikarütmid.

Maratonipäev on pühapäev, 21. aprill. Distantsivalik on jooksumaratonil lai (lastejooksud, 5 km kõnd, erinevas pikkuses jooksud) ja igati oodatud on ka kaasaelajad! Maratoni teeb eriliseks see, et kõigi distantside rajad kulgevad mööda ranniku äärt nii, et Sind saadavad terve jooksu sügavsinised Egeuse mere vaated ja laksuvate lainete heli. Kui Sa seda viimast muidugi kuuled, sest kohalikud on oma pillide ja lauluhäältega raja ääres kaasa heiatamas. 

Pärast elamusrohket maratonipäeva teeme taastava avastusretke ca 1 h praamisõidu kaugusel asuvale Symi väikesaarele, millele on isikupärased värvilised majad ja kohalikud Symi krevetid, mida saab süüa koos koorega.

Jooksumaratonist

Rhodose jooksumaraton toimus esmakordselt üsna hiljuti, 2014. aastal. Maraton sai tuule tiibadesse George Zaraselt, kes Ameerikas elades tahtis anda midagi tagasi oma kodusaarele. Eestvedaja lahkus meie seast ootamatult paar aastat tagasi, aga tema algatatud traditsioon elab paljude kohalike ühisel panusel edasi. 

Jooksuüritusel osaleb igal aastal keskmiselt ligi 4700 jooksusõpra rohkem kui 50 erinevast riigist üle maailma. Maraton on saanud ka ametliku tunnustuse Rahvusvahelise Maratoniliidu (Association of International Marathons) poolt. Nüüd on ka Sinul võimalus lüüa kaasa niivõrd autentsel maratonil ja anda korraldajatele veelgi hoogu juurde! 

Valikus on distantse igaühele: 5 km, 10 km, poolmaraton ja täispikk maraton. Lühematel jooksudistantsidel saavad osaleda ka pere nooremad: 5 km distantsi starti lubatakse alates 12ndast eluaastast, 10 km rajale 15ndast eluaastast. Eraldi on ka veel lühemad lastejooksud, seega põnev üritus kogu perele!

Jooksuraja kirjeldus

Jooksurada on valdavalt lauge, rajal on üks tõusuosa, mida edasi-tagasi liikudes mitmel korral nautida saad. Kogu raja ulatuses saadavad Sind sügavsinised merevaated ja ajaloolised vanalinna müürid. Kõik jooksudistantsid saavad stardipaugu Eleftheriase keskväljakult, mis asub meie hotellist kõigest 350 m kaugusel. Rada on üles ehitatud nii, et ka pealtvaatajad saaksid Sulle mitmel korral kaasa elada! 

Pikematel jooksuringidel on sees ka edasi-tagasi osasid ja täispikal maratonil tuleb läbida kaks poolmaratoni ringi. Ajaline limiit 42.2 km läbimiseks on 6 tundi. Rohkem infot maratoni kohta leiad SIIT. 

Kasutatud fotod on maratonikorraldaja ametlik pildimaterjal. 

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud 4* tärni Acandia City hotel kahekohalistes tubades. Hotell on valgusküllane ja värske sisustusega, õuealal on olemas ka bassein. Pakett sisaldab hommikusööke, lõuna- ja õhtusöögid saad valida vastavalt oma eelistustele.  

Hotell asub Rhodose linna ääres, maratoni stardi- ja finišipaigast 350 m kaugusel. Rhodose vanalinn ja merevaated jäävad samuti ca 10 min jalutuskäigu kaugusele. 

Miks olla kohal?

Päikseline jooksuelamus

Sügavsinine meri ja 360 päeva aastas päike. See rannikurada on kordumatu elamus igale jooksusõbrale!

Innustav tiim

Üheskoos on lõbusam! Inspireeritud ja hoitud tunne enne starti, ühised muljetamised pärast võidukat finišit.

2 erinevat saart

Lisaks Rhodose saarele avastame ka palju väiksemat ja värviliste majadega Symi saart. Täiesti omaette elamus!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1325 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. jaanuar 2024 (sh) on paketi hind 1250 eurot.

Kaasaelaja paketi hind on 1090 eurot. LAPSELE erihind vanuses 2-6 aastat on 945 eur, 7-11 aastat on 995 eur, alates 12ndast eluaastast kehtib täiskasvanu kaasaelaja hind. Lisavoodiga koht lapsele kuni 11-aastat on 825 eur. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Moonika Kitt

Moonika on rõõmsameelne reisikaaslane, kes on ka ise aktiivse eluviisiga ja osaleb nii välismaistel jooksumaratonidel kui triatloni võistlustel. Koos temaga saavad Sinu päevad ägedalt sisustatud ja oma olemusega annab ta kindlasti ka Sinu jooksusammule hoogu juurde! Igapäevaselt toimetab ta turunduse valdkonnas ja kõige rohkem rõõmu pakub alati see, kui näed, et oled suutnud ka oma järeltulijad liikumispisikuga nakatada.

Päikseliste elamusteni Rhodosel!