november 16, 2023

Torshaveni maraton Fääri saartel

Fääri saared on Taani koosseisu kuuluv saarestik Põhja- Atlandi ookeanis. See koosneb 18 suuremast saarest, millest 17 on asustatud. Suurim saar on Streymoy, kus asub ka pealinn Tórshavn. Saarte nimed tähendavad  lambasaari. Lammas on Fääri saarte sümbol ja seda on kujutatud ka Fääri saarte vapil.

Kas teadsid, et üle 50% kogu saarestikul kasutatavast elektrist pärineb taastuvatest elektriallikatest. Nr 1. riik maailmas! Nagu ka ühe väikseima rahvastiku arvuga riikide poolest. Fääri saartel elab umbes 51 000 elanikku.

Torshavni jooksureisi kirjeldus

Torshavni maratoni jooksud toimuvad saarestiku pealinnas, mis kannabki Torshavni nime ning on Nuuki ja Reykjaviki kõrval üks põhjapoolsemaid pealinnasid. Jooksuelamus sealse looduse ilu keskel saab olema vägev – kes käinud, teavad rääkida, et ümbruskond rajal on nii võimas ja huvitav, et jooksuraskus ei tule meeldegi! 

Väikese pealinna tänavatelt suubub jooksurada võimsate vaadetega looduse keskele, pikalt kulgeb rada mööda ookeani kallast, teele jäävad hiiglaslikud fjordid, kosed, omapärane kohalik arhitektuur ja kohalike kodud, mille katuseid katavad samblakihid. Linnast väljudes (ca 8ndal kilomeetril) möödub rada sealsest kuulsaimast ja ilusaimast fjordist Kalbak. Vaade võtab hingetuks nii silmailu poolest kui ka fakti tõttu, et see on ka üks väljakutsete rohkemaid rajalõike, kus tõusud on korralikud. Fjordilt tagasi pöörates on rada veidi rahulikum ja kulgeb mööda kitsaid tänavaid, läbi vanima linnaosa. Rada on täies ulatuses asfateeritud. 

Kindel on see, et Sa saad jooksurajalt täiusliku ülevaate linnast ja idüllilisest loodusest. Kohalikke koguneb raja äärde kaasa elama üksjagu, eks see ole ka nende jaoks aasta suursündmus

Tervelt üks reisipäev jääb Fääri saarestikuga tutvumiseks ja kes teab, ehk käime mõnel teisel saarelgi üheskoos ära!

Loe maratoni kohta lisa, tutvu rajakaardi ja -profiiliga SIIN.

Kellele?

Sellel nädalalõpureisil osalemiseks ei pea Sul olema sportlikke eeldusi, tegelikult ei pea Sa üldse olema treenitud.

10 km sörkjooks või kõnd imeliste vaadetega fjordidele on jõukohane igaühele! Väljakutseid jagub küllaga ka neile, kes soovivad enda võimeid sealsel maastikul proovile panna. Tule sõbraga, perega või täitsa üksi! 

Muidugi on ka kaasaelajad meie reisidel teretulnud.

Majutus

Majutume hotellis nimega 62°N Hotel City Center, mis asub täpselt Tórshavn´i südames, kus nii poed, kohalik transport, kultuur ja vaatamisväärsused on kõik jalutuskäigu kaugusel. Hotell on väike ja hubane, seal on kokku vaid 19 tuba, sisustus on modernne ja minimalistlik. 

Tore on ka see, et maratoni start on hotellist kõigest 300 m kaugusel. Hommiksöögid pakutakse hotelli buffet lauas.   

Miks olla kohal?

Ainulaadne loodus

Avastada kogu seda frjordide võimsust ja ainuaaldsust jooksurajalt, vot seda juba igalpool ei kohta!

Terviklik korraldus

Sul pole vaja millelegi pärast muretseda, saad keskenduda iseendale ja oma heale enesetundele!

Äge tiimitunne

Üheskoos on lõbusam! Inspireeritud ja hoitud tunne enne starti, ühised muljetamised pärast võidukat finišit.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1275 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. jaanuar 2024 (sh) on paketi hind 1175 eurot.

Lisakulud: lõuna- ja õhtusöögid, isiklikud ostusoovid.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (300 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleb tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Kohtumiseni Fääri saartel!