november 7, 2023

Toscana jooksu- ja kõnnireis

Chianti Classico liikumispidu toimub Itaalias Toscana idüllilistel maastikel. Kindlasti oled imetlenud neid piltkauneid vaateid filmis “Toscana päikese all” või näinud kuulsate kunstnike maalidel. Tule ja avasta, päriselus on see kõik veelgi ilusam! Lisaks liikumise elamustele, toome Sinuni kõige romantilisemad Toscana väikelinnad nagu näiteks San Gimignano ja külastame ka päris ehedat Chianti veinimõisa. 

Kuna jooksumenüüs on ka 10 km pikkune jooksu/kõnni distants, siis sobib see reis ideaalselt igaühele, isegi siis kui tunned, et Sa pole supervormis! 

Reisi kirjeldus

Chianti piirkond Toscanas on tuntud ennekõike kvaliteetse punase veini poolest, millele on iseloomulik hapukus ja intensiivne maitse. Seda imetlevad veinikollektsionäärid ja investorid üle kogu maa. Lisaks pärineb sellest piirkonnast ka hinnatud ekstra neitsioliiviõli. Toscanasse tullakse ikka selleks, et saada osa itaallaste ehedast toidu- ja veinikultuurist, maalilisest maastikuvaadetest, ilusaimatest päikeseloojangutest, Michelangelo loominguga kaunistatud väikelinnadest ja mõisakultuurist. Seda kõike me Toscanasse kogema lähemegi.

Lisaks sellele on meie reisi lahutamatu osa muidugi liikumine ja seda Chianti Classico jooksu- ja kõnni üritusel. 

Esimesed Chianti jooksud toimusid 1970ndatel, mil punt kohalikke jooksusõpru selle ürituse oma lõbuks korraldasid. Vahepealsetel aastatel jäi jooksutraditsioon Chiantis soiku, aga nüüd on see taas alates 2015. aastast kohalike poolt ellu äratatud. Nad ise ütlevad, et kutsuvad inimesed endale külla liikuma ja jooksma, kuna nii saavad nad oma maa ümbritsevat ilu ka teistega jagada! 

Chianti Classico jooksupidu leiab aset pühapäeval, 12. mail. Stardid eri distantsidele antakse hommikul umbes tunniste vahedega Mercatale Val di Pesa imearmsast külakeskusest. Valikus on 10 km, ise valid kas jooksed või kõnnid, ning 21 km ja 45,6 km pikkused maastikujooksud.

Rada on Toscana maastikule iseloomulikult huvitav ja vaheldusrikas, kindlasti ka väljakutseid pakkuv. Lauget maastikku radadel peaaegu et ei olegi. Kogu teekond on ülikaunis, kulgeb läbi viinamarja- ja oliivi istanduste, üle moonipõldude ja läbib ka traditsioonilisi Toscana külakesi. Kõigil jooksudel (21/45 km) osalejad saavad mälestuseks Chianti logoga medali ja kõikide stardimaterjalide hulgas on Chianti Classico logoga spordisärk ja kohaliku kvaliteedimärgisega Chianti veini. 

Reisil olles avastame üheskoos Toscanas Chianti piirkonnas keskaegseid väikelinnu (Castellina in Chainti, Radda in Chianti jm), samuti külastame San Gimignanot ja/või Siennat. Õhtuti õhtustame Toscana parimates restoranides ja huvilistele korraldame ka ühise veinimõisa külastuse. Samuti jätame endale aega basseinis mõnulemiseks ja päikese käes lebamiseks.  

Kellele?

Sellel pikal Toscana nädalalõpureisil osalemiseks ei pea Sul olema sportlikke eeldusi, tegelikult ei pea Sa üldse olema treenitud. 10 km sörkjooksu või kõndi imeliste vaadetega Itaalia kuppelmaastikul on jõukohane igaühele!

Muidugi jagub väljakutseid ka neile, kes sooviad enda võimeid Toscana maastikul proovile panna. Tule sõbraga, perega või täitsa üksi, nagunii saad endale uusi sõpru! Ja muidugi on kaasaelajad alati meie reisidel teretulnud!

Leia oma lemmik distants!

Majutus

Podere MezzaStada majutuskompleks on osa endisest Santa Maria Novella lossist. Tegemist on ehtsa itaaliapärase arhitektuuriehitisega! Igal nurgal avanevad vaated Toscana maastikele, oliivi- ja viinamarjaistandustele. 

Majutus on apartment-tüüpi hotellis kahestes tubades. Toad on väga korralikult, maitsekalt sisustatud ja üsna värskelt renoveeritud. Hotellis on basseiniala koos lamatsitega, kus on mõnus lõõgastuda, päikest võtta ja jooksumuljeid vahetada. Majades on olemas ka kööginurgad, mis on varustatud kõikide vajalike tarvikutega. Rohkem infot majutuse kohta leiad SIIT

Miks olla kohal?

Sport + kultuur!

Lisaks sportlikule väljakutsele toome Sinuni Toscana parimad palad - linnad ja veinimõisad!

Ehe Itaalia!

Igal nurgal hingematvad vaated Toscana maastikele! Ehe ja puhas Itaalia loodus.

Äge majutus!

Väga mõnus basseiniga eht itaaliapärane majutus, kus saad otse basseinist Toscana vaateid nautida.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1275 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. jaanuar 2024 (sh) on paketi hind 1175 eurot.

Lisakulud: söögikorrad ja isiklikud ostusoovid.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (300 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi-Liis on lõbus ja abivalmis reisikaaslane. Ta on korraldanud aktiivseid reise mitu aastat ja löönud ka ise kaasa mitmetel jooksu,- suusa ja ujumisvõistlustel. Nii entusiastliku osalejana kui nautinud ka täiel rinnal võistlusmelu omadele raja ääres kaasa elades.

Kädi-Liis on kirjutanud ka oma kolmest lapsest inspireerituna raamatu “Tervislikud vahepalad lastele” ja omandanud Tallinna Ülikoolis tervisejuhtimise eriala.

 

Grupp on selleks korraks täitunud!

Soovi korral saad ennast registreerida järjekorda või valida mõne teise põneva reisi. 

Järjekorras olijatele anname esimesel võimalusel teada, kui mõni koht vabaneb. 

Kohtumiseni Toscana päikese all!