november 27, 2023

Ultravasa maastikujooksud

Ultravasa maastikujooks kulgeb mööda maailma vanima suusamaratoni Vasaloppeti rada. Maastikujooksu põhidistantsi 90 km start antakse Sälenist ja lõpujoone saad ületada Moras kuulsa võidukaare all. 

Finišikaarel seisab juba alates 1986. aastast Vasaloppeti moto: “Tulevikuvõitude nimel meie esiisade jälgedes” (In our fathers’ tracks for future victories).  

Ultravasa kirjeldus

See on erakordne võimalus ja korralik väljakutse läbida maailma vanima suusamaratoni Vasaloppeti rada joostes.

Ultravasa on Rootsi suurim maastikujooksu üritus, kus huvitaval kombel on stardis rohkem teatemeeskondi kui individuaalstartijaid. Viimati 2019. aastal osales jooksudistantsidel kokku veidi rohkem kui 6000 inimest, kellest 2000 läbis individuaaljookse ja ülejäänud 4000 jooksusõpra osalesid teatejooksudel. 

Ultravasa põhidistants on 90 kmmillest 60 km kulgeb mööda metsateid, 18 km väikestel põllu- ja rabateedel, 6 km kruusatreedel ja 6 km asfaltil. Start antakse varahommikul kell 5.00 ja finiš suletakse õhtul kell 20.00, mis tähendab, et maksimaalselt on Sul distantsi läbimiseks aega kuni 15 tundi. 

Kui Sa tunned, et täispikk distants on Sinu jaoks liiga suur amps, siis on võimalus läbida sama rada ka teatemeeskonnaga või osaleda lühematel distantsidel: 30 km ja 45 km. Radade lõpuosa on kõigil distantsidel ühine, lühemad jooksud saavad stardipaugu Oxbergi lähistelt. 

Jooksud toimuvad laupäeval, 17. augustil 2024. 

Kuninglik ajalugu, põhjamaiselt mitmekesine loodus ja maitsev mustikasupp, mida joogipunktides nii lahkelt jagatakse, muudavad Vasaloppeti raja jooksuürituse omamoodi eritabaseksIga lõpetanud osaleja saab koos sisemise rahulolutundega finišijoonel kaela ka uhke medali. 

Ultravasa maastikujooks toimus esmakordselt 2014. aastal. Nüüdseks tuleb üritusele kokku nii professionaalseid ultrasportlasi kui jooksusõpru üle maailma, viimati 22st eri riigist. 

Teatejooks sõprade, kolleegidega

Ultravasa üks populaarsemaid sündmusi on 90 km läbimine tiimiga, kuhu kuulub 2-10 liiget. Distants on jaotatud kümneks etapiks ja te saate ise jaotada, kui palju etappe ja milliseid igaüks läbib. Kõige lühem etapp on 4,5 km, pikim 15 km. Mõtle kui äge ühine eesmärk: ühest küljest innustav ja teisest ühendav. 

Kui tahad kaasa haarata ka oma pere pisemad, siis teatejooksus on lubatud kaasa lüüa juba alates 8ndast eluaastast. Teatejooksudel osalemiseks palume registreerida ennast meeskonna esindajal. Eelmise aasta osaliste muljeid saad vaadata allolevast videost. 

Vasaloppeti kolmiküritus

Ultravasa maastikujooks on osa Vasaloppeti kolmiküritusest nimega Vasaloppstrippeln, kus ühe aasta jooksul tuleb läbida Vasaloppeti rada kolmel erineval viisil: joostes, rattaga ja suuskadel. Saad ise valida, kas võtad ette iga ürituse 30, 45 või 90 km distantsid. Maastikurattamaratonil on pikim distants lausa 94 km. 

Kõigi kolme ürituse läbimine ühe aasta jooksul on omaette suur saavutus, sest ajaloo jooksul on kõige aktiivsema osalusega aastal selle teoks teinud vaid 297 inimest maailmas.

Kui Sa tahad meiega ühises kambavaimus need kolm üritust kaasa teha, siis anna meile sellest varakult teada aadressil juri@sporttravel.ee. 

Majutus

Majutus on korraldatud põhjamaistes puitmajades, mis asuvad maratoni stardipaigast Sälenist 6,5 km ja finišist ca 95 km kaugusel. Stockholmist on majutuspaika umbes 5 h bussisõitu. Lähim asula koos poodide ja toitlustuskohtadega ongi Sälen. 

Majadesse mahub 3-4 inimest, kus on valikus nii narivoodiga kui laia kaheinimese voodiga toad. Ülevaate tubadest leiad pildigaleriist. 

Toidukordadeks tutvustame Sulle lähedal asuvaid söögikohti, kust saad endale meelepärase valida. Majades on ka olemas täisvarustuses köök, et saaksid iseseisvalt või koos oma majarahvaga endale maitsva söögi valmistada.

Kuninglik rada

Vasaloppeti sünnilugu on inspireeritud Rootsi kuningas Gustav Vasast. Tähenduslik lugu kogu Rootsi rahvale.

Vaheldusrikas maastik

Põhjamaine loodus ja erinevad maastikud: kruusateed, metsarajad, rabajärvede vaated ja kaunid männimetsad.

Valikut igaühele

Saad valida erinevate individuaaldistantside vahel või võtta hoopis koos sõprade või kolleegidega ette ühise eesmärgi!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 610 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. aprill 2024 (sh), on paketi hind 590 eurot. 

Hinnale lisandub maratoni osalustasu vastavalt Sinu valitud distantsile. Oma valiku saad märkida registreerimisvormis. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (250 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Kohtumiseni Vasaloppeti radadel!