november 17, 2022

Matkaseiklus “Challenge Andorra”

Andorra on Pürenee mäestikus, Hispaania ja Prantsusmaa vahel asuv kääbusriik. Seal elab vähem inimesi kui Tartus ja väidetavalt on ka matkaradasid riigis rohkem kui kogupikkuses autoteid.  

Maastik on ühtlaselt mägine, seal on üle 2000 m kõrguseid mäetippe lausa 65 tükki. Kõrgeim punkt riigis on Coma Pedrosa (2946 m). Kusjuures Andorra pealinn Andorra la Vella on kõige kõrgemal asuv pealinn Euroopas.

Sport-matkaseiklus

Meie kõige lihtsamad ja justkui kõigile suunatud matkaseiklused sisaldavad alati 50% kultuurielamusi ja 50% liikumist, nt “Matkaseiklus Kreeka väikesaartel”. Klassikalised matkaseiklused Alpides, Balkani mägedes ja muudes põnevates kohtades on suurema fookusega liikumisel, kus ca 5-7 tundi päevast veedetakse mägedes. Aktiivsele inimesele on see igati mõnus viis päevade sisustamiseks!

Sport-matkaseiklus on aga täiesti uutmoodi lahendus, kus matkaraja profiil on väljakutsuvam ja enamus päevast, ca 8-10 tundi ollakse liikumises. Tempot reguleerime ja sellega mängime absoluutselt igal matkaseiklusel nii, et kõigil osalistel on hea olla.

Kas oled valmis võtma Andorra väljakutse vastu?

Coronnallacs on 92 km pikkune matkaring, mille raames käid väga lähedal nii Prantsusmaa kui Hispaania riigipiirile. Seda iseloomustatakse kui suursugust rada väikeses riigis. Raja läbimiseks kulub 5 päeva, kus päevane distants jääb 13 kuni 22 km vahele. 

Rada on kõvasti üles-alla mänglev, seda peetakse üheks Püreneede kõige raskemaks rajaks. Nii tõusu- kui langusmeetreid on kogu raja ulatuses kokku 6868 meetrit. See tähendab, et igas päevas saad turnida ca 1300-1400 meetrit ja ka sama palju üle mäetipu järgmisse orgu laskuda. Kõige väljakutsuvam päev on 22 km, kus tõuseme 1904 meetrit ja laskume samal päeval 1604 meetrit. Ajaliselt kulub selleks sõltuvalt tempo valikust 10-12 tundi.

Maastik on väga vaheldusrikkas: meie matkateele jääb rohkem kui 20 järve, sulisevaid ojakesi, kaugeleulatuvaid vaateid orgudele ja külakestele. Majutume looduse keskel mägimajades, mis paiknevad kõrgemal kui 1900 meetrit merepinnast. Ilusad vaated garanteeritud! 

Matkaseljakotti tuleb kaasa vaid hädavajalik, kuna tegemist on suviste ilmadega, siis on kott pigem kergemat sorti. Lisaks saad oma vabaajariided ja muu soovitu jätta matkaringi ajaks meie esimesse ööbimiskohta, nii et see kergendab kandevaeva veelgi. 

 

Lõõgastumine basseiniga villas

Viimased reisipäevad veedame viinamarja istanduste vahel Sitgesi nimelises privaatvillas kogu SportTraveli pereseikluse osalistega. Seal on vaikus, rahu, täiesti omaette olemine ja bassein, kus ennast suvekuumuses jahutada saad. 

Tihti on nii, et peale matka lähme koju ja hüppame ilma endale korralikku taastumisaega andmata kohe igapäeva toimetuste rongile. Need viimased päevad on just puhkamiseks ja aja võtmiseks. Villa asub Sitges kuurortlinnast ca 20 min taksosõidu kaugusel. Nii jääb Sul päeval aega ka seda mereäärset linnakest avastada. 

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus ja toitlustus

Saabudes veedame ühe öö Andorra pealinnas, kust saab alguse ka meie matkaseiklus. Majutus on korraldatud linna keskuses Acta Arthotel 4* hotellis, nii et saad ka õhtul veel pealinnas ringi jalutada ja esmaseid muljeid koguda.  

Matkaringil ööbime tee peale jäävates mägimajades, mis asuvad imeliste vaadetega 1965 kuni 2499 meetri kõrgusel. Tegemist on suuremate ühistubade ja narivooditega. Kohapeal on olemas pesemisvõimalused, ühine puhkeruum ja isegi kohvik või mõnel juhul lausa restoran.

Hommiku- ja õhtusöögid on korraldatud kõigis mägimajades. Hotellides on olemas vaid hommikusöök, et saaksid õhtused valikud sisustada vastavalt oma maitsele. Lõõgastuspäevad veedame Sitgese lähistel väga ehedas hispaaniapärases Can Ramonet privaatvillas

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1665 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. aprill 2024 (sh) on paketi hind 1575 eurot. 

Lisakulud: hotellipäevade lõuna- ja õhtusöögid ja isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Kaupo Tiislar

Liikumine ja loodus on saatnud Kaupot kogu tema teadliku elu. Koolist sai alguse tema kirg sporditegemise vastu ja treeninglaagritest huvi mägedes ringi konnata. Jooksuspordi jõudis Eesti tipu lähedale, matkarajad on teda aga viinud kümnetele või rohkematelegi väge täis tippudele (nt Tatrad, Alpid, Kaukaasia, Kaljumäestik, Pamiir jt). Igapäevaselt töötab Kaupo koolis liikumisõpetajana ja juhendab paaril õhtul nädalas ka harrastusjooksjaid. 

Grupp on selleks korraks täitunud!

Soovi korral saad ennast registreerida järjekorda või valida mõne teise põneva reisi. 

Järjekorras olijatele anname esimesel võimalusel teada, kui mõni koht vabaneb. 

Tippude vallutamisteni!