oktoober 4, 2023

Matkaseiklus Assooridel

Lähme seiklema Atlandi ookeani südamesse, üheksast saarest koosneva Assooride saarestiku suurimale saarele, kus päike on mõnusalt paitav ja loodus nagu džunglis. São Miguel on umbes Hiiumaa suurune saar ja seal elab veidi vähem inimesi kui terves Tartu maakonnas kokku. Mõnusalt pisike ja samas nii rikkalik kultuuri, inimeste ja looduse poolest!

Selline tunne on nagu rändaks Steven Spielbergi “Jurrasic Park’i” filmi. Päevad on vaheldusrikkad: võimsate vaadetega rannikualadest lõputute roheliste aasade ja liigirikaste metsade ning vulkaanikraatritesse tekkinud järvedeni.

Matkaseikluse kirjeldus

Iga päev saab olema kui uus üllatus ja rännak erinevate loodusimede vahel!

Meie seiklusel saab olema 5 järjestikust matkapäeva, mille raames saad saare võludest ja kohalikust elust tervikliku ülevaate. Viimastel reisipäevadel on fookus lõõgastumisel kõigi mugavustega hotellis, sest enamasti on ikka nii, et koju minnes paneme kohe igapäeva tempo peale ja ei anna endale vajalikku aega ümberlülitumiseks. Ekstra äge on veel see, et Sinu jaanipäev saab olema sel aastal uutmoodi meeldejääv!

Alustame seiklust São Migueli saare lõunarannikul paiknevast pealinnast Ponta Delgadast. Juba esimesel matkapäeval sõidame saare lääneosas asuva hiiglasliku vuklaanikraatri juurde, et imetleda sinna tekkinud kaksikjärvesid – Lagoa Verde ja Lagoa Azul – ning teha esimene matkatiir just seal. Kuigi järved on omavahel ühendatud, paistab päikeselise ilmaga vaateplatvormilt, et vesi on ühes neist roheline ja teises sinine. 

São Migueli põhjarannik üllatab meid kogu päeva  piiritute ookeanivaadete ja roheliste aasadega. Matkaraja lõpus asub imearmas Mohinose rand, kus saad supelda ja varbad tumedasse vulkaanilisse liiva pista või nautida lihtsalt jahutavaid jooke rannakohvikus. Ühtlasi veedame aega ka Furnase linnas, kus külastame 18. sajandil loodud botaanikaaialikku ja värvikirevat Terra Nostra parki ning ujume rauarikka veega looduslikus kuumaveeallikas.

Meie teele jääb ka vulkaaniliselt aktiivne piirkond, kus kohalikud restoranid valmistavad vaid sellele kohale iseloomulikku liharooga, mida ei küpsetata ühelgi pliidil ega ahjus vaid otse emakese maa rüpes. 

Kaks ööd veedame ka reisijuhi endises „kodulinnas“ Lagoas ja külastame lähedalasuvat Lagoa do Fogo järve, mis on kui looduspuhtuse sümbol. Just seal on ajalooliselt hoitud saareelanike puhta vee varusid ja ka praegu ei ole lubatud mägijärves ujuda. 

Enne lõõgastuspäevi jõuame avastada ka väikeseid külasid rannikuäärsel rajal Lagoast pealinna Ponta Delgadasse. Tempo valime igapäevaselt sellise, et kõigil on hea ja nauditav olla. Jääb mõnusalt aega kulgemiseks ja ümbritseva nautimiseks! 

Kuna matkarajad São Migueli saarel asuvad valdavalt linnadest ja küladest veidi eemal, lopsaka looduse keskel, siis oma lõunasöögid, vee ja vahepalad võtame iga päev kaasa. Teinekord võib meid raja lõpus küll mõni kohvik üllatada, kuid pigem selles just väikesaare võlu seisnebki, et kui oled looduses, siis kõik ongi ehe ja metsik.

Majutus

Kõik majutuspaigad on eriilmelised nagu saare looduski, et saaksid samaaegselt võimalikult autentse ja tervikliku kogemuse. Väikeses Furnase linnas ööbime külalistemajas, pealinnas peatume kesklinna lähedal asuvas kõigi mugavustega hotellis Neat Avendia ja ookeanivaadetega luksust pakub reisi lõpetuseks privaatne villade kompleks Azores Green Villas.

Hommikusöögid on olemas kõigis majutusasutustes, lõunapakid võtame matkateele kaasa või avastame mõnel korral teele jäävate kohvikute võimalusi. Õhtusöögid saad valida vastavalt oma maitsele hotellide lähedal asuvatest söögikohtadest.

Kellele?

Assooride matkaseiklus kuulub meie lihtsamate ja enam-vähem kõigile suunatud seikluste hulka, kus 50% ajast pühendame liikumisele looduses ja teise 50% kohaliku elu-oluga tutvumisele. São Migueli saarel on küll Eestiga võrreldes mägine maastik, aga siiski jääb see madalamaks Austria Alpidest – saare kõrgeim tipp on 1103 m.

Kuivõrd liigume pidevalt ühest kohast teise, et saarest terviklikku ülevaadet saada, siis kogu Sinu suvine reisikraam peaks mahtuma seljakotti. Nendel päevadel, mil peatume kaks järjestikust öös ühes kohas, saab võtta kaasa vaid joogipudeli, lõunasöögi ja soovi korral igaks juhuks ühe lisakihi riideid.

Miks olla kohal?

Oaas keset ookeani

Helesinine meri, värvilised hortensiapõõsad ja rohkelt päikesepaistet. Palju erinevaid loodusimesid ühel saarel!

Aktiivne puhkus

Liigume võimalikult palju jalgsi, et avastada ka väiksemaid nüansse ja tajuda maksimaalselt saare omapära.

Värske energia

Uued perspektiivid ja värske inspiratsioon igas päevas. Vaatame maailma värvilistes toonides!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 2225 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. aprill 2024 (sh) on paketi hind 2050 eurot.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (450 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Kadrin Kahu

Kadrin on ettevõtliku ja positiivse ellusuhtumisega seikluskaaslane. 2023. aasta alguses elas ta kolm kuud koos perega São Miguelil ja külastas selle aja jooksul saarestiku üheksast saarest seitset. Kadrin on pikalt töötanud ajakirjanduses, kuid nüüd töötab ta hoopis Riigikogus nõunikuna ja on reisijuhiks mitmetele matkaseiklustele. Tal on omapärane anne muuta keerulised kontseptsioonid lihtsaks ja arusaadavaks.

Hetkel on vaid viimane vaba koht meesterahvale kahekohalises toas.

Naisterahvana saad soovi korral registreerida ennast järjekorda või valida mõne teise põneva reisi. 

Järjekorras olijatele anname esimesel võimalusel teada, kui mõni koht vabaneb. 

Kirgastavate elamusteni!