December 12, 2021

Matkaseiklus Balkani mägedes

 • Kuupäevad: 20.-28. juuni 2022
 • Asukoht: Albaania, Montenegro, Kosovo
 • Grupi suurus: kuni 12 inimest
 • REGISTREERU >>>

Peaks of the Balkans on 192 km pikkune matkarada, mis läbib kolme erinevat riiki: Montenegro, Albaania ja Kosovo. Rada avati laiemale üldsusele 2012. aastal ja loodi koostöös Saksamaa turimisarenduse organisatsiooniga. Suur panus nii mitmelt riigilt kui paljudelt kohalikelt!

See on erakordne võimalus kogeda veel avastamata ja metsikut mägede maastikku ning saada osa kohalike soojusest, lahkusest ja ehedusest. 

Matkaseikluse kirjeldus

Seljakott selga ja tähistame jaanipäeva aktiivselt Balkani mägedes! 

Matkaseikluse märksõnadeks on ehedus ja ausus. Kosovo, Albaania ja Montenegro kuuluvad küll majandusliku käekäigu poolest TOP10 Euroopa vaesemate riikide hulka, aga meie lähme avastama hoopis teistmoodi rikkuseid: looduse küllust ja kohalike siirust. 

Ühest küljest on meie reis justkui rännak ajas tagasi, teisest küljest oluline meeldetuletus väärtuste kohta, mis tegelikult on olulised. 

Balkani tippude matkarada on 192 km pikkune ring, mis algab ja lõpeb samas punktis. Meie võtame 6 päevaga ette ca 105 km pikkuse teekonna, millest suurem osa on Albaania ja Montenegro mägedes (49 km Albaanias, 47 km Montenegros ja 9 km Kosovos). Liigume kogu reisi ühest punktist teise ja pakime kogu vajaliku reisielu seljakotti. Suvistes tingimustes on seljakott kergem ja sinna lähevad vaid Sinu riided ja isiklikud tarbed. Magamiskotti, sööke ja muud spetsiifilisemat matkavarustust kaasa võtta ei ole tarvis. 

Matkarada kulgeb mööda lambakarjuste radasid, mägiteid ja vähemal määral ka orus paiknevaid kruusateid. Meie teele jäävad imeilusad vaated mägede harjadelt, kristallselge veega järved ja jõed ning ühtlasi väikesed kohalikud külad, kus ka ennast majutame. Kohalikke külalistemajasid valides oli absoluutselt igaühe tagasisides ülivõrdes kiidetud just kohalike soojust, siirust ja abivalmidust. Sinna juurde kuulub ka kohalik rahvusköök, mille rikkalikkust me pea igal õhtul kogeda saame! 

Esimesed kuus päeva veedame matkarajal seigeldes, viimase päeva lõõgastume ja naudime hotellimõnusid Montenegro pealinnas Podgoricos. Jaanipäeva tähistame imeväikses külas mägede vahel ja saame tutvustada eestlaste lõkketegemise traditsioone ka kohalikele. 

Ühe matkapäeva pikkus on keskmiselt 18 km, ca 7-8 tundi. Rada kulgeb iga päev üles-alla, peamiselt liigume 1000-2000 m kõrgusel merepinnast. Matkaraja kõrgeim punkt 2290 m jääb meil Kosovast võtmata, kuid selle asemel vallutame raja läheduses paikneva kõrgema Three Borders Peak tipu (2366 m), kus saavad kokku kõigi kolme riigi piirid.  

Selleks, et võtta igalt matkaseikluselt enda jaoks maksimum kaasa, jagab matkajuht reisi jooksul ka just sellesse keskkonda sobivaid inspireerivaid kogemuslugusid ja näiteid, mis aitavad ka Sinul olla aus ja ehe ka kõige ebamugavana tunduvates olukordades. 

Erilised hetked

Üks neist on kindlasti juba mainitud kolme riigi mäetipp. Ühtlasi jääb meie teele Hridi mägijärv, mis asub 1972 m kõrgusel ja on piisavalt sügav selleks, et julgemad matkasellid saavad teha ka karastava ujumissulpsu. Kusjuures kohalikel käib sinna juurde ka uskumus, et kes sinna vette ennast kastab, on õnnistatud õnneliku abieluga. Sina saad oma õnneuskumuse valida täpselt sellise, mis Sulle sobib!

Meie teekonnal majutume ka Thethi nimelises külakeses, mida peetakse Balkanimaades kõige maalilisemaks ja see on ka Albaania riigi ajaloolise kaitse all. 

Eriliseks loodusvaateks peetakse ka Valbona orgu, mis itaaliapärases tõlkes tähendab “Head orgu” (The Good Valley). Tule kohale ja vaatame, kas tunned ka selles vaates seda head ja piiritut energiat!

Kellele?

Kui Sa oled füüsiliselt aktiivne, vastupidav ja tahad veeta enamuse päevast (ca 8 tunnised matkapäevad) värskes õhus aktiivselt liikudes, siis see on Sulle. Varasem mägedes matkamise kogemus ei ole vajalik – viime Sind eelnevalt kurssi, millega arvestada ja kuidas valmistuda. Lisaks saadame enne reisi ka registreerunutele täpsema nimekirja asjadest, mida kaasa võtta. 

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Matkaraja läbimiseks on vajalik ka viisade taotlemine kohalikelt ametiasutustelt. Sina selle protsessi pärast muretsema ei pea, saada vaid meile õigeaegselt vajalikud dokumendid ja korraldame selle ise ära. Viisade taotlemiseks tuleb arvestada vähemalt 3 nädalaga. 

Majutus

Majutus ja toitlustus on korraldatud matkateele jäävates külades, kus on enamasti väiksemat sorti peremajutused. Majad on lihtsad ja tubade jaotus erinev, mõnes kohas võib juhtuda, et oleme kogu grupiga ühes suures toas. Sinu jaoks on tagatud soe voodikoht koos teki, padja ja pehme madratsiga. Igas külalistemajas on olemas pesemisvõimalused. 

Pererahvas pakub nii hommiku- kui õhtusööki enamasti kohalikust toorainest otse põllult. Lõunasöögi võileivad saab vastavalt isiklikule soovile ka majutuskohtadest kaasa tellida või ka Eestist kergema kaaluga toitvad vahepalad kaasa võtta. 

Viimase päeva veedame Montenegro pealinnas Boschovich Boutique hotellis, kus majutume kahekohalistes tubades. Hotell asub kesklinnas ja suuremate vaatamisväärsuste vahetus läheduses.

Miks olla kohal?

Kolm riiki korraga

Saad nädalase reisi jooksul avastada kolme Balkani riiki ja kindlasti õpime igas keeles selgeks ka mõned uued sõnad!

Vaheldusrikas rada

Igas päevas saab mägesid vallutada, juhhei! Kõige kõrgem tipp 2366 m, suurem osa liikumist 1000-2000 m kõrgusel merepinnast.

Inspireeriv kogemus

Matkaseikluse juurde kuulub alati ka põnev siseseiklus ja uus värske inspiratsioon! Reisi fookuses sel korral ehedus ja ausus igas hetkes.

PAKETT sisaldab:

 • Igapäevane mentaalne häälestus ja tööteemad
 • Lennukipiletid edasi-tagasi Tallinnast
 • Lennujaama transfeer ja kohalikud sõidud
 • Viisa dokumendid ja nende korraldus
 • Majutus 7 ööd külalistemajades matkateel
 • Majutus 1 öö Boscovich Boutique Hotel
 • Hommiku- ja õhtusöögid
 • 30-päevane FitAdventure jõuharjutuste programm
 • Reisi korraldusteenus ja inspireeriv matkajuht

Paketi hind 1250 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 15. märts 2022 (sh) on paketi hind 1185 eurot. 

Lisakulud: lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused.

Reisijuht Kristel Laurson

Kristel on rõõmsameelne seikluskaaslane, kes on korraldanud matkaseiklusi ja spordilaagreid nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. Kõige enam on ta avastanud Põhjamaid ja seda juba noorena, kui ta tegeles aktiivselt murdmaasuusatamisega. Tema reisid ei ole lihtsalt ägedad elamused, vaid inspireerivad avastused ka siseseikluste tasandil – Sinu spontaansus ja julgus saavad uutmoodi tähenduse! Loe rohkem siit

Hetkeseisuga on 2022. aasta kohad täitunud! 

Saad registreerida ennast järjekorda ja anname Sulle koheselt teada, kui mõni koht vabaneb. 

Ehedate elamusteni!