aprill 9, 2021

Matkaseiklus Dolomiidi Alpides

Meie avastuspaigaks on Val di Fassa org ja seda ümbritsevad UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad Dolomiidi Alpid, Itaalia suurim mäestik oma suurejooneliste kivimassiividega. 

Talvisel ajal on see piirkond üks populaarsemaid Itaalia suusakeskusi, suvel aga tõeline matkajate paradiis, kus jagub matkaradasid igale maitsele. Selleks, et kogeda selle piirkonna parimaid vaateid külastame ka autentseid mägimajasid. 

Matkaseikluse kirjeldus

Sind ootab Itaalia suurima mäestiku, Dolomiitide suursugusus ja rohkem kui 290 miljoni aasta vanune ajalugu. Kui me juba seda imetabast paika avastama lähme, siis võtame sellest kõigest maksimumi. See pole lihtsalt aktiivne matkamine, vaid ka sisemine avastusretk, mille keskmes oled Sina.

Ole valmis, et koged seal suurt austust iseenda ja oma valikute vastu … ja avastad põnevusega enda ainulaadsust. Nii on kogu see reis loodud ja kokku pandud isikupärastest elamustest. 

Dolomiitide maastik on omapärane ja sealsed UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad mäed on pika ajalooga looduse kunstiteosed. Nende kõige ehedam ilu avaldub õhtupimeduses kui päikeseloojanguga tekivad kivimägedele roosakas-punased varjude mängud.

Esimesed kolm päeva matkame seljakotiga ühest eritabasest mägihütist järgmiseni. Kohale jõudes seame kohe sammud matkarajale ja veedame esimese öö 2256 meetri kõrgusel asuvas Langkofeli mägihütis, mis paikneb massiivsete kivikaljude vahel. Teel sinna saame teha elamusterohke sõidu ka ajaloolise juba 1972. aastal ehitatud tõstukiga, kuhu mahub korraga vaid kaks inimest.

Sa mõtled, kuidas see saaks veel ägedamaks minna? Saab ja lähebki! 

Meie järgmine mägihütt asub väikse liustikujärve Antermoia ääres, kus väidetavalt elas kunagi ammu-ammu samanimeline loodusjumalanna. Kirsiks tordil on Santerpassi mägimaja, mis asub 2734 m kõrgusel ja selge ilmaga pidavat sealne vaade ulatuma kuni Austria ja Šveitsi Alpideni. Kujuta ette, kui äge tunne see on: ärgata pilvedest kõrgemal selliste vaadete keskel! 

Viimastel reisipäevadel naudime hotellimõnuseid Pozza di Fassa idüllilises külakeses, avastame ümberkaudseid radasid ja kindlasti jääb Sul aega ka uudistada suveniiripoode ja väikseid kohvikuid. 

Igas päevas võtame ette ca 5-6 tunnise matkaringi vastavalt meie ühistele soovidele. Mõnel päeval võivad ilusad vaated kutsuda ka pikematele ringidele. Iga matka alustame pilvepiirilt, kuna mägitõstukid viivad meid kuni 2000 m kõrgusele. 

Lõõgastumiseks külastame looduslähedast spaa-keskust QC Terme Dolomiti, kus basseinidesse voolab vesi otse mägedest, mineraalide rikkast Alloch allikast. Mõelda vaid, et seda sama allikavett kasutasid kohalikud juba 15. sajandil tervise tugevdamiseks ja enda tervendamiseks. Keskuse esimesel korrusel ootab avastamiseks rikkalik valik saunasid ja nii sise- kui välibasseine. Teisel korrusel on eraldi lõõgastusruumid, kus aknast avaneb vaade imelistele Dolomiitidele. 

Iga kogemus ja paik, mida me reisi jooksul külastame, on oma loo ja isikupäraga. Koos Sinuga muudame ka ühised hetked ainulaadseks! 

Kellele?

Kui Sa oled füüsiliselt aktiivne, vastupidav ja tahad veeta enamuse päevast värskes õhus aktiivselt liikudes, siis see on Sulle. Kõigile sobiva tempo leidmine on matkajuhi vastutus ja soovi korral saame ka mängida radade pikkustega. Varasem mägedes matkamise kogemus ei ole vajalik – viime Sind eelnevalt kurssi, millega arvestada ja kuidas valmistuda.  

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus ja toitlustus

Esimesed kolm ööd veedame 1800-2734 m kõrgusel mägihüttides (Langkofel, Antermoia ja Santerpass), kus on olemas kõik eluks vajalik koos elektri ja pesemisvõimalustega. Tagatud on magamiskoht suurtes 4-10 kohalistes tubades narivoodites. 

Kogu Sinu reisielu ei pea mahtuma seljakotti. Saad seljakotiga mägedesse kaasa võtta vaid vajaliku ja jätta eraldi koti esimesel päeval hotelli, kuhu hiljem naaseme. Viimased kolm ööd veedame Villa Meli hotellis, kus majutume kahekohalistes tubades. Valikus on nii eraldi vooditega kui ühe suure voodiga toad. Hotell on värskelt renoveeritud 2022. aastal ja alpipärase puitsisustusega. Majutus asub Predazzo külakeses, kus toimuvad ka 2026. aastal taliolümpiamängude suusahüpete võistlused. Kindlasti lähme ka hüppemäge vaatama. Õhtuti on meil võimalus kasutada ka õuealal asuvaid saunasid. Hotell asub Predazzo külje all, 500 m kaugusel poodidest ja kohvikutest. 

Hommiku- ja õhtusöögid on terve reisi vältel korraldatud. Lõunasöögid võtame kas üheskoos poest matkateele kaasa või einestame mõnes matkateele jäävas mägikohvikus.

Rohke radade valik

Tänu mägitõstukitele on palju võimalusi radade valikul. Avastamisrõõmu igale maitsele!

Pilvepiiri ööbimised

Kõige kõrgemal veedame öö Santerpassi mägihütis (2734 m). Äratus pilvepiiril ja vaade kuni Austria ja Šveitsi Alpideni.

Unikaalsed hetked

Reis on pandud kokku isikupärastest elamustest, kus kõigil on oma lugu jagada. Nii saad põnevusega avastada ka enda ainulaadsust!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1800 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. aprill 2024 (sh) on paketi hind 1720 eurot.

Lisakulud: lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Kaupo Tiislar

Liikumine ja loodus on saatnud Kaupot kogu tema teadliku elu. Koolist sai alguse tema kirg sporditegemise vastu ja treeninglaagritest huvi mägedes ringi konnata. Matkarajad on teda aga viinud kümnetele või rohkematelegi väge täis tippudele (nt Tatrad, Alpid, Kaukaasia, Kaljumäestik, Pamiir jt). Igapäevaselt töötab Kaupo koolis liikumisõpetajana ja juhendab paaril õhtul nädalas ka harrastusjooksjaid. Nii oskab ta arvestada väga personaalselt igaühe soovidega ja anda Sinu liikumisrõõmule veel hoogu juurde!

Inspireerivate kohtumiseni!