november 2, 2022

Matkaseiklus Kreeka väikesaartel

Täiesti uutmoodi matkaseiklus ja kohe tõeline päikesepomm Sinu suve lõpetamiseks! 

Tegemist on matkaga, mille fookuses on kulgemine – liikumine on mõnusas tasakaalus kohalike linnakeste, kohvikute ja rannakeste avastamisega.

Kas teadsid, et Kreekas on kokku ligi 6000 saart, millest 227 on asustusega? Meie külastame neist nelja, mis on kõik omamoodi ja oma looga. 

Matkaseikluse kirjeldus

Kreeklased armastavad ja hindavad elu. Seda on tunda, kui kuuled neid kirglikult rääkimas oma tegemistest, koged nende külalislahkust või märkad kui sügavalt nad hindavad oma pere traditsioone. Eks sellele rõõmsates värvides maailmavaatele annab hoogu juurde kindlasti enamus aastast paistev päike. Ole valmis … meiegi kirgastame sellel matkaseiklusel oma mõttelaadi!

Meie matkaseiklus saab alguse Rhodose saarelt, kust liigume kohe pärast maandumist väikesele Symi saarele. See on eelkõige tuntud oma köögikultuuri poolest – seal saab maitsta omapäraseid Symi krevette, mida saab süüa terviklikult ehk ka koorik on söödav. Kindlasti ronime oma matkade käigus nautima ka vaadet Koli Strata otsa, kuhu viib mööda väikseid tänavaid väidetavalt 500 trepiastet. Symi saarel jääb meie matkateele ka Panormitise klooster, kus on väidetavalt maailma suurim barokkstiilis kellatorn. See on populaarne palverännakute koht ja meelitab ligi paljusid pühendunuid üle kogu maailma.

Järgmised kaks ööd veedame juba tuntumal ja suuremal saarel nimega Kos. Mägine maastik pakub meile palju ilusaid matkaradasid Egeuse mere vaadetega. Kindlasti külastame ka Plaka metsapiirkonda, kus paabulinnud elavad täitsa vabalt kohe perekondade viisi ja on ka inimestega sõbrustamisega juba harjunud. Peatuspunktide hulka kuulub ka Kosi saarel sündinud Vana-Kreeka arsti Hippokratese puu, kus ta väidetavalt oma õpilastega kokku sai ja neile tarkusi jagas. 

Järgmiseks viib praam meid valitud saartest kõige väiksemale vulkaanilisele Nisyrose saarele, kus saare ühest otsast teise on kõigest 14 km. Saare keskmes asuv vulkaan on aktiivne ja purskas viimati 1888. aastal. Saame selle saare põnevaimad paigad kõik läbi vaadata – ka loodus on siin tulenevalt vulkaanist teistsugune, kivisem. Saarel kokku 4 küla, kus eriti värvikad ja põnevad on pealinna Mandraki linnatänavate labürindid. 

Meie matkaseiklus lõpeb Rhodose saarel, kus saad vanalinna uudistada. Matka käigus külastame ühiselt Lindose küla, kus on vaid jalakäijate tänavad, autodega sinna sisse ei pääse – kui siis võib tänavatel kohata vaid ringi jalutavaid eesleid. Lindos on Rhodose üks peamisi vaatamisväärsusi oma valgete vahemere-stiilis majade, hubaste kohvikute ning lokkava suveniirikaubandusega. Üllatuste hulka planeerime ka mägede tipust vaatega päikeseloojangu matka.

Matkapäevad on loodud nii, et igas päevas oleks piisavalt liikumist ning õhtul jääks ka aega saaremelu ja kreeka köögi nautimiseks. Aktiivses liikumises veedame ca 5-7 tundi päevast, mõnusas kulgemise tempos, külastades looduskauneid või ajaloolise tähtsusega kohti.  

September on mõnus aeg Kreeka saarte külastuseks. Nimelt on siis merevesi mõnususalt soe, temperatuurid ei ole enam liialt palavad ja inimesi liigub saartel vähe. Päevasel ajal on seal keskmiselt 25 soojakraadi.

 

Praamisõidud

Suureks boonuseks on see, et oleme keerulise logistika Sinu jaoks muutnud lihtsaks ja mugavaks. Mõtle kui kihvt, et saad iga saare kohta kaasa mälupildi nii mere poolt vaadates kui saare pealt. Praamisõidud on ajaliselt vahemikus 45 minutit kuni 1,5 tundi. 

Majutus

Võid seda julgelt võtta kui luksuslikku matkaseiklust, sest majutused on korraldatud enamus päevadel 4* tärni hotellis. Kõik hotellid on kaasaegsed koos basseini ja läheduses paikneva merega. Kosi saarel veedame kaks ööd väga ilusa vaatega Astir Odysseus Resort & Spa hotellis, kus on ainukesena tagatud ka õhtusöögid. Ülejäänud peatuspaikades kasutame võimalust külastada erinevaid kohalikke toidupärleid. 

Rhodose saarel peatume Horizon City hotellis, mis paikneb vanalinna vahetus läheduses. Rhodose vanalinna ümbritseb 4 km pikkune müür, mis on tänaseni väga hästi säilinud ja kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. 

Symi saarel majutume Symi Opera House hotellis. Saame meie poolt külastavatest saartest kõige pisemalt ka kõige autentsema kogemuse. Hommikusöögid on tagatud kõigis majutusasutustes ja jaguneme kahekohalistesse eraldi vooditega tubadesse.

Kellele?

Sobib hästi ka vähem aktiivsele inimesele, kuna radade pikkused on reguleeritavad vastavalt enesetundele. Mõnel päeval jääb teele ka mägisemaid kohti, mis on küll veidi suuremad kui Munamägi, aga oluliselt väiksemad kui Alpide mäed. Kõige kõrgem on Rhodose saare mäetipp 1216 m merepinnast. 

Väikesaarte matkaseiklus kuulub meie kõige lihtsamate ja justkui kõigile suunatud seikluste hulka, mis sisaldavad 50% liikumist, 50% kultuurielamusi. Tempo on mõnus kulgemine ja nautlemine. Samasse seeriasse kuulub ka veel “Kevadine matkaseiklus Prantsuse väikelinnades“. 

Kuivõrd liigume ühest kohast teise, siis tuleb arvestada, et oma suvine reisikraam tuleb seljakotiga kaasas kanda. Nendel päevadel, mil peatume ühel saarel mitu ööd järjest, saab võtta kaasa vaid joogipudeli, maitsva vahepala ja soovi korral sooja andev jakike.

Miks olla kohal?

Päikesepomm suve lõppu!

Sügavsinine meri ja 360 päeva aastas päike. Täpselt see, mis enne pimeda sügise ja talve tulekut ära kulub!

Neli saart, üks reis

Keeruline logistka lihtsaks tehtud! Saad avastada erinevate saarte omapära ja võlu.

Vaimuerksus

Uued perspektiivid ja värske inspiratsioon igas päevas. Vaatame maailma värvilistes toonides!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1575 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. juuli 2024 (sh) on paketi hind 1485 eurot.

Lisakulud: lõuna- ja õhtusöögid, isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumineregistreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu ja Sinu pereliikmete reisikohad. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleb tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

 Kädi-Liis on särasilmne ja hakkaja reisikaaslane. Kädi on korraldanud terviselaagreid ja liikumisreise mitmel pool Euroopas ja ise ka jooksu- ja suusamaratonidel kaasa löönud!

Südamelähedane on talle kõik tervisega seonduv, ta on lõpetanud Tallinna Ülikoolis tervisejuhi õpingud ja suurest armastusest laste ja toitumise vastu kirjutanud ka ühe raamatu “Tervislikud vahepalad lastele”.

Grupp on selleks korraks täitunud!

Soovi korral saad ennast registreerida järjekorda või valida mõne teise põneva reisi. 

Järjekorras olijatele anname esimesel võimalusel teada, kui mõni koht vabaneb. 

Kirgastavate elamusteni!