märts 4, 2022

Matkaseiklus Lapimaal 2023

Kas suudad ette kujutada seda täielikku puhkust, kui päriselt oledki 6 päeva levist väljas ja tsivilisatsioonist eemal? 

Milline luksus! Lähme üheskoos avastama Kungsledeni (King’s Trail) matkarada, mille National Geographic on nimetanud üheks maailma parimaks. Kogupikkuses on see 440 km, meie võtame ette matkaraja ühe mängulisema osa (ca 110 km). Iga matkapäev üllatab vaikuse helide, omamoodi maastiku ja looduspiltidega.

Matkaseikluse kirjeldus

Tahaksid matkata ei-kusagi-maal, kus tsivilisatsioon ja nutielu jäävad nädalaks puhkusele? Avastada saamide radu ja nende traditsioone? Kogeda looduse ürgsust ja elu lihtsust selle kõige ehedamas tähenduses?

Just sellisele matkaseiklusele kutsume Sind kaasa Lapimaale juba sel sügisel! Võtame kuue päevaga ette 110 km liikumisnaudingut, mille jooksul seikleme Rootsi tuntuimal matkarajal Kungsledenil. Pakime kogu elu seljakotti, matkame mõnusas tempos iga päev ca 15-20 km, elame looduse keskel mägijaamades ja tervitame rajal jalutavaid põhjapõtru. 

Kui loodus meid jätkuvalt üllatada soovib, siis saame tähistaevaga imetleda ka virmaliste mängu ja kohata erinevaid aastaaegu. Olgu selleks siis sügis oma imelistes värvides või matkaraja kõrgematel osadel talve värskus ja puhtus. 

Meie seikluse viimase õhtu mõnuleme Kirunas linnas ja naudime spaamõnusid. Pärast 6 päeva ilma elektri ja telefonilevita teame juba varasematest kogemustest, et see lõõgastus on kui rusikas silmaauku, et saaksid enne koju naasmist sujuvalt tsivilisatsiooniga kohaneda. Küll Sa näed – üllatud isegi, kui kiiresti kohaned elama küünlavalguses ja rõõmustad selle üle, et Sul on soe voodi, kus magada!   

Omaette vaatamisväärsuseks on ka Rootsi kõige põhjapoolsem linn Kiruna, mida Sul jääb aega viimasel päeval avastada. Nimelt on Kiruna üle maailma kuulus ja tuntud kui “linn, mis kolib”. Linn rajati 1900. aastal maailma suurima rauamaagi kaevanduse juurde. Tänaseks on kaevandus jõudnud linnale liiga lähedale ja selleks, et vältida linna sissevajumist nihutatakse seda 3 km edasi. Suuremad ajaloolised hooned kolitakse tükk-tüki haaval uude linnakeskusesse, mis peaks täielikult valmima 2035. aastal. Nii äge võimalus olla osa protsessist ja ajaloost – saad näha juba uut linnakeskust ja kogeda veel vana.    

Kellele?

Aktiivse eluviisiga ja heas füüsilises vormis matkahuviline, kel on valmisolek liikuda keskmiselt 6 tundi päevas,  mõnel päeval ka pikemalt kuni 8 tundi. Seda koos ca 10-15 kg lisaraskusega, kuna kogu Sinu matkaelu on seljakotiga kaasas. 

Eelnev matkakogemus ei ole vajalik, küll aga hea vastupidavus. Registreerunutele edastame ka täpsema nimekirja sobivast riietusest ja matkavarustusest. Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus

Matkaseikluse ajal peatume teele jäävates mägijaamades, kus on tagatud madratsikoht ja soe ruum. Tingimused on lihtsad ja palju mõtlema ei pea – milline lust! Kõigis mägijaamades on olemas ühisköök toidu valmistamiseks. Mõningates peatuspaikades ka väike pood hädavajalike toidu- ja matkatarvetega. 

Eraldi tuleb arvestada, et mägimajades puudub elekter ja voolav veekraan. See tähendab, et puid saeme ahjukütteks üheskoos ja puhta vee toome pangedega mägiojadest. 

Meie reisi viimase päeva veedame tsivilisatsioonis Camp Ripan hotellikeskuses, kus majutume neljakohalistesse mugavustega mägimajakestesse. Majades on kaks eraldi magamistuba ja olemas on ka köök. 

Toitlustus

Hommiku- ja õhtusöögid valmistame ühiselt sooja toiduna mägijaamades. Lõunasöögi teeme matkateel olles koos tervislike snäkipausidega. Toidumenüü on loodud koostöös toitumisnõustaja Kädi-Liis Sepaga, et tagada matkapäevadel Sinu keha parim toetus ja krapsakas enesetunneSaadame menüü Sulle enne reisi ülevaatamiseks ja vajadusel täiendamiseks. Toidukordade pakid jaotame matkamise ajaks grupiliikmete vahel laiali. 

Transport

Täpsed lennuajad Tallinn-Stockholm-Kiruna liinil teatame, kui reisiaeg on lähemal. Tulenevalt lennuaegadest võivad reisi kuupäevad päeva võrra nihkuda. 

Koos lemmikuga matkale

Kui Sa soovid tulla koos oma neljajalgse lemmiku ehk aktiivse koeraga, siis saad rohkem infot lugeda siit

Kirjuta huvi korral kindlasti Kristelile (kristel@sporttravel.ee). Ta jagab Sulle varasemate aastate kogemusi, transpordivõimalusi ja räägib üle, millega on oluline arvestada. 

Hinnatud matkarada

Kungsledenil korraldatakse igal suvel rahvusvahelist matkaüritust Fjällräven Classic Sweden, mis toob kokku matkasõpru üle kogu maailma (48 riiki, 2019).

Ürgne loodus

Sind ootab 110 km jagu puutumata ja metsikut loodust. Põhjapõdrad jalutavad teel, mägiojades voolab mineraalainete rikas joogivesi - loodus elab ja Sina koos sellega.

Mõttepuhkus

Nädal aega ilma levita-elektrita küünlavalguses koos looduse helidega. Värske vaade elule ja palju ruumi uutele ideedele!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1375 eurot.

 

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. jaanuar 2023 (sh) on paketi hind 1275 eurot.

Lisakulud: hotellipäevade lõuna- ja õhtusöögid, isiklikud ostusoovid.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (250 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine toimub kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

* Rootsi Turimisagentuuri (STF) liikmekaart: kui satud hoogu ja plaanid külastada veel ühe aasta sees mõnda matkarada Islandil, Soomes või Norras, siis saad selle kaardiga sooduspakkumisi. Loe rohkem siit.

Reisijuht Kristel Laurson

Kristel on rõõmsameelne seikluskaaslane, kes on korraldanud matkaseiklusi ja spordilaagreid nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. Kõige enam on ta avastanud Põhjamaid ja seda juba noorena, kui ta tegeles aktiivselt murdmaasuusatamisega. Tema reisid ei ole lihtsalt ägedad elamused, vaid inspireerivad avastused ka siseseikluste tasandil – Sinu spontaansus ja julgus saavad uutmoodi tähenduse! Loe rohkem siit

Seiklemisteni Lapimaa ürgsuses!