august 11, 2020

Matkaseiklus lemmikuga

Rootsi on väga loomasõbralik riik ja oma lemmikutega matkamas käimine on seal üsna tavapärane nähtus. Nii ka Kungsledeni rajal, kuhu meie oma seiklusel sammud seame.

Ühine matkaseiklus on lausa unistuste retk Sinu sõbrale – veeta tunde looduses, joosta ja mängida ning magada täitsa lubatult peremehe või -naise kaisus.

Enne matkale tulekut palume Sul teha oma neljajalgse sõbraga tiimikoosoleku ja hinnata üheskoos füüsilist valmisolekut liikuda päevas ca 15-20 km ja nii kuus päeva järjest. Arvesse tuleks võtta, et maastik ja pinnased on Kungsledeni rajal vaheldusrikkad: mõningates kohtades on vaja ületada ka sildasid ja läbida kivisemaid rajaosasid. Kõrgematel rajalõikudel, Kebnekaise jalamil on üsna tõenäoline, et ka käpad võivad saada lumiseks, ja kindlasti tuleb vaim valmis panna põhjapõtradega kohtumisteks. Avastamisrõõmu ja liikumisvabadust jagub küllaga!

Kui kindlameelne “JAH, lähme seiklema!” on sündinud, siis polegi muud, kui mõned ettevalmistused ja kohtumegi juba varsti Lapimaal!

Millega arvestada?

Omaniku vastutusel saavad koerad matkarajal liikuda vabalt, kuid traksid või rihm peaksid kindlasti kaasas olema. Ainuke osa, kus rihma kandmine on kohustuslik, on 15 km Abikso rahvuspargi alal.

Puhas joogivesi on matkarajal kenasti kättesaadav nii mägijõgedes kui järvedes. Reisipäevade toiduvarud aga lisanduvad Sinu seljakotti. Kui Sinu neljajalgne sõber on valmis omalt poolt kaasa aitama, siis on loomapoodides müügil ka spetsiaalseid seljakotte. Kindlasti arvesta ka erinevate ilmastikuoludega ja mõtle läbi, kas ja kuidas on tarvis looma vihmase ilma korral toetada.

Enne tulekut soovitame konsulteerida ka loomaarstiga, et Sinu sõbra parim tervis ja vajalikud ettevalmistused oleksid tagatud. 

Kogu reisi korralduses oleme arvestanud igas detailis lemmikloomaga – nii on valitud sobivad majutuskohad, kus loom saab alati Sinuga koos olla. Matkarajale liikuv rong ja buss tervitavad samuti koeri rõõmuga!

Kui Sul on veel küsimusi, siis kirjuta kindlasti Kristelile, kes jagab Sulle eelmise aasta kogemusi: kristel@sporttravel.ee.