November 17, 2022

Pereseiklus Pürenee mäestikus

 • Kuupäevad: 11.-18. august 2023
 • Asukoht: Canillo, Andorra / Barcelona, Hispaania
 • Grupi suurus: kuni 12 last (alates 5a), 14 täiskasvanut
 • Märksõnad: #sisehääl #eneseusaldus
 • REGISTREERU >>>

Kas teadsid, et Andorra keskmine kõrgus on 1996 meetrit? Mõtle vaid, selles väikses riigis on kokku üle 2000 m kõrguseid mäetippe lausa 65 tükki. Nii on ka üldse mitte üllatusena Andorra pealinn Andorra la Vella kõige kõrgemal asuv pealinn Euroopas. 

Pürenee mäestikus, Hispaania ja Prantsusmaa vahel asuvas kääbusriigis elab vähem inimesi kui Tartus ja väidetavalt on ka matkaradasid riigis rohkem kui kogupikkuses autoteid.  

Pereseikluse kirjeldus

Tavaliselt kui Sa lähedki koos perega puhkama, siis teed ju ikka kõik selleks, et Sinu lastel oleks äge? Aga mõtle kui ÄGE oleks see, kui keegi ei peagi millestki loobuma – kõik pereliikmed saavad teha seda, mis neid rõõmsaks teeb! 

Tegevused on planeeritud nii koos kui eraldi, sest lastel on oma tegevusjuht ja vanematel matkadeks oma mängukaaslane. Oleme reisi üles ehitanud nii, et saaksime selles kääbusriigis võimalikult palju näha. Isegi käia lausa üheskoos jalgsi Prantsusmaal ära!

Andorra ühtlaselt mägine maastik sarnaneb rohkem Austria rohetippudega kui Itaalia Dolomiitide järskude kivimägedega. Erinevalt Alpidest on seal palju ojakesi ja järvesid, kus ka päriselt ujuda saab. Veedame igas päevas võimalikult palju aega liikudes ja värskes õhus. Mõned päevad üheskoos, mõned päevad igaüks oma kvaliteetaega veetmas. 

Meie matkateele jääb ka 603 meetri pikkune Tiibeti rippsild, mis paikneb Vall del Riu oru kohal. Huvilistele põnev lisatakistus rajal! Kes tahab veel rohkem põnevuspisikut, siis saab vabal ajal minna avastama ka looduse keskel paiknevaid Ameerika mägesid. Tobotronc on 5,3 km pikkune (ca 20 min) lõbusõit, kus saab sõita nii üksinda kui kahekesi. Sõiduks ei ole vaja muud kui lõbusat tuju ja vähemalt 1,20 pikkusemeetrit. 

Sisemiste seiklusmängude rindel on meid sel korral saatmas eriti põnev teema: kuidas leida oma sisemine hääl? Kuidas usaldada seda vaikset sosinat, kui Sulle oluliste ja kallite inimeste hääl on nii palju tugevam? Avastame seda just siin, kus väike Andorra käib suurriikide Prantsusmaa ja Hispaania vahel julgelt oma rada. 

Kusjuures … kas teadsid, et Andorra on juba aastakümneid olnud maailmas TOP5 riikide seas, kus on oodatav eluiga kõige kõrgem (83 eluaastat, WHO 2022). Nii et meil on palju olulist-põnevat sealt kaasa võtta! 

Kellele?

Peredele, kes on aktiivse eluviisiga või otsivad ühiselt seda innustavat tõuget. Reisile on oodatud lapsed alates 5ndast eluaastast. Hea füüsiline vorm on soovituslik, innustunud soov liikuda aga kohustuslik. Varasem perega matkamise kogemus ei ole vajalik – viime Sind eelnevalt kurssi, millega arvestada ja kuidas valmistuda. 

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Hispaania avastused

Meie lennud on organiseeritud läbi Barcelona, kuna Andorras lennujaam puudub ja see on meie sihtkohale lähim. Nii kasutame võimalust ja avastame reisi lõpus ka Barcelona lähistel paiknevaid rannapärleid. Peatume rannikuäärses Sitges linnakeses, mida peetakse Hispaania Saint Tropeziks. 

Tegevust jagub seal kõigile, nii et saad kujundada just enda perele meelepärased viimased reisipäevad. Meie tegevusjuhid on olemas ja valmis ühisteks tegevusteks nendega, kes seda soovivad. Olgu selleks linnatuur ja romantiliste kohvikute avastamine, matkamine Parc de Garraf rahvuspargis või lihtsalt kuldsel liivarannal olesklemine. Kes tahab Barcelonas ringi uudistada, siis sinna on lihtne liikuda rongiga, mis sõidab ca tund aega.

Majutus ja toitlustus

Peatume Andorra keskel paiknevas Canillo nimelises linnakeses. Õigemini mäenõlval olevas 4* tärni hotellis vaatega sellele linnakesele ja mägedele. Hotell Roc Meler on hiljuti renoveeritud värske olemisega, peresõbralik ja suunatud just aktiivse eluviisiga inimestele. Õhtuti on meil võimalusel kasutada ka alumisel korrusel asuvat saunakeskust koos laste rõõmuks oleva basseiniga. 

Hommiku- ja õhtusöögid on terve reisi vältel tagatud hotelli restoranis. Lõunasöögid võtame kas üheskoos poest matkateele kaasa või einestame mõnes matkateele jäävates kohvikus. 

Sitgesi linnas peatume 4* tärni Calipolis hotellis, mis asub mererannast täpselt üle tee. Hotelli aknast on ilus rannikuvaade näha ja pisemate rõõmuks on hotelli õuealal olemas ka bassein. 

Kolm riiki ühe hooga!

Omamoodi hariv kogemus. Õpime iga riigi kohta ka midagi uut ja põnevat.

Kvaliteetaeg koos ja eraldi

Aeg nii endale kui perele. Koos tegevusjuhtidega saavad kõik peretiimi liikmed teha seda, mis nende hinge rõõmsaks teeb!

Eneseusalduse muskel

Kuidas keerata enda sisehäält valjemaks ja toetada ka oma laste eneseusalduse kasvu? Avastame ja jagame üheskoos!

PAKETT sisaldab:

 • Lennukipiletid edasi-tagasi Tallinnast
 • Lennujaama transfeer ja kohalikud sõidud
 • Majutus 5 ööd Roc Meler 4* hotellis
 • Hommiku- ja õhtusöögid Andorras
 • Hotelli saunakeskuse kasutus
 • Mägitõstukite pilet reisiperioodiks
 • Tiibeti silla ja vaateplatvormi külastus
 • Laste mänguparkide külastuspiletid
 • Majutus 2 ööd Sitges 4* hotellis
 • Väärtuspõhise aktiivsusprogrammi ettevalmistus
 • Reisijuhi ja laste tegevusjuhi teenus

Paketi hind 1525 eurot.

Sama sisuga reisipaketi HIND LAPSELE kuni 16 eluaastat on 1295 eurot. Lisavoodiga lapsepakett 5-6 aastasele 1115 eur, 7-13 aastasele 1185 eur, 14-16 aastasele kehtib tavahind 1295 eur. NB! Eripakkumine kehtib vaid lisavoodiga kohtadele. 

Lisakulud: lõunasöögid, õhtusöögid Sitgesis ja isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumineregistreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu ja Sinu pereliikmete reisikohad. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Kristel Laurson

Kristel on rõõmsameelne seikluskaaslane, kes on korraldanud matkaseiklusi ja spordilaagreid nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. Kõige enam on ta avastanud Põhjamaid ja seda juba noorena, kui ta tegeles aktiivselt murdmaasuusatamisega. Tema reisid ei ole lihtsalt ägedad elamused, vaid inspireerivad kogemused ka siseseikluste rindel. Võid kindel olla, et värsket energiat saad temalt juurde!

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi-Liis on särasilmne ja hakkaja reisikaaslane. Tal on ka endal kolme lapseline pere ja ta teab täpselt, kui oluline on kvaliteetaeg iseendaga. Ta on korraldanud reise ja treeninglaagreid juba mitu aastat ja löönud ka ise nii mõnelgi jooksu-, ujumise- ja suusavõistlusel kaasa. Lisaks aktiivse eluviisi viljelemisele on Kädi-Liis omandanud Tallinna Ülikoolis ka tervisejuhtimise eriala ja kirjutanud oma lastest inspireerituna raamatu “Tervislikud vahepalad lastele.”

Hetkeseisuga on grupis kõik kohad täitunud!

Saad registreerida ennast järjekorda ja anname Sulle koheselt teada, kui mõni koht vabaneb. 

Ühiste mängimisteni!