november 17, 2022

Pereseiklus Pürenee mäestikus

Kas teadsid, et Andorra keskmine kõrgus on 1996 meetrit? Mõtle vaid, selles väikses riigis on kokku üle 2000 m kõrguseid mäetippe lausa 65 tükki. Nii on ka üldse mitte üllatusena Andorra pealinn Andorra la Vella kõige kõrgemal asuv pealinn Euroopas. 

Pürenee mäestikus, Hispaania ja Prantsusmaa vahel asuvas kääbusriigis elab vähem inimesi kui Tartus ja väidetavalt on ka matkaradasid riigis rohkem kui kogupikkuses autoteid.  

Pereseikluse kirjeldus

Tavaliselt kui Sa lähedki koos perega puhkama, siis teed ju ikka kõik selleks, et Sinu lastel oleks äge? Aga mõtle kui ÄGE oleks see, kui keegi ei peagi millestki loobuma – kõik pereliikmed saavad teha seda, mis neid rõõmsaks teeb! 

Tegevused on planeeritud nii koos kui eraldi, sest lastel on oma tegevusjuht ja vanematel matkadeks oma mängukaaslane. Oleme reisi üles ehitanud nii, et saaksime selles kääbusriigis võimalikult palju näha. Isegi käia täiskasvanute matkal lausa üheskoos jalgsi Prantsusmaal ära!

Andorra ühtlaselt mägine maastik sarnaneb rohkem Austria rohetippudega kui Itaalia Dolomiitide järskude kivimägedega. Erinevalt Alpidest on seal palju ojakesi ja järvesid, kus ka päriselt ujuda saab. Veedame igas päevas võimalikult palju aega liikudes ja värskes õhus. Mõned päevad üheskoos, mõned päevad igaüks oma kvaliteetaega veetmas. 

Meie matkateele jääb ka 603 meetri pikkune Tiibeti rippsild, mis paikneb Vall del Riu oru kohal. Huvilistele põnev lisatakistus rajal! Kes tahab veel rohkem põnevuspisikut, siis saab vabal ajal minna avastama ka looduse keskel paiknevaid Ameerika mägesid. Tobotronc on 5,3 km pikkune (ca 20 min) lõbusõit, kus saab sõita nii üksinda kui kahekesi. Sõiduks ei ole vaja muud kui lõbusat tuju ja vähemalt 1,20 pikkusemeetrit. 

Sisemiste seiklusmängude rindel on meid sel korral saatmas eriti põnev teema: kuidas leida oma sisemine hääl? Kuidas usaldada seda vaikset sosinat, kui Sulle oluliste ja kallite inimeste hääl on nii palju tugevam? Avastame seda just siin, kus väike Andorra käib suurriikide Prantsusmaa ja Hispaania vahel julgelt oma rada. 

Kusjuures … kas teadsid, et Andorra on juba aastakümneid olnud maailmas TOP5 riikide seas, kus on oodatav eluiga kõige kõrgem (83 eluaastat, WHO 2022). Nii et meil on palju olulist-põnevat sealt kaasa võtta! 

Kellele?

Peredele, kes on aktiivse eluviisiga või otsivad ühiselt seda innustavat tõuget. Reisile on oodatud lapsed alates 5ndast eluaastast. Hea füüsiline vorm on soovituslik, innustunud soov liikuda aga kohustuslik. Varasem perega matkamise kogemus ei ole vajalik – viime Sind eelnevalt kurssi, millega arvestada ja kuidas valmistuda. 

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kadi@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Hispaania avastused

Meie lennud on organiseeritud läbi Barcelona, kuna Andorras lennujaam puudub ja see on meie sihtkohale lähim. Nii kasutame võimalust ja avastame reisi lõpus ka Barcelona lähistel paiknevaid rannapärleid. Peatume rannikuäärse linnakese Sitgesi lähistel (ca 7 km linnast), mida peetakse Hispaania Saint Tropeziks. 

Tegevust jagub seal kõigile, nii et saad kujundada just enda perele meelepärased viimased reisipäevad. Meie tegevusjuhid on olemas ja valmis ühisteks tegevusteks nendega, kes seda soovivad. Olgu selleks linnatuur ja romantiliste kohvikute avastamine, matkamine Parc de Garraf rahvuspargis või lihtsalt kuldsel liivarannal olesklemine. Kes tahab Barcelonas ringi uudistada, siis sinna on lihtne liikuda rongiga, mis sõidab ca tund aega.

Majutus ja toitlustus

Peatume Andorra keskel paiknevas Canillo nimelises linnakeses. Õigemini mäenõlval olevas 4* tärni hotellis vaatega sellele linnakesele ja mägedele. Hotell Roc Meler on hiljuti renoveeritud värske olemisega, peresõbralik ja suunatud just aktiivse eluviisiga inimestele. Õhtuti on meil võimalusel kasutada ka alumisel korrusel asuvat saunakeskust koos laste rõõmuks oleva basseiniga. 

Hommiku- ja õhtusöögid on Andorras olles tagatud hotelli restoranis. Lõunasöögid võtame kas üheskoos poest matkateele kaasa või einestame mõnes matkateele jäävates kohvikus. 

Hispaanias olles on meil Sitgesi linna lähedal päris oma basseiniga oma villa Can Ramonet. Tõeline hispaaniapärane ehedus keset viinamarjapõlde ja oliiviistandusi, saatmas mägede vaated ja taustal kõlamas vaid laste kilked basseini rõõmudest.

Kolm riiki ühe hooga!

Omamoodi hariv kogemus. Õpime iga riigi kohta ka midagi uut ja põnevat.

Kvaliteetaeg koos ja eraldi

Aeg nii endale kui perele. Koos tegevusjuhtidega saavad kõik peretiimi liikmed teha seda, mis nende hinge rõõmsaks teeb!

Eneseusalduse muskel

Kuidas keerata enda sisehäält valjemaks ja toetada ka oma laste eneseusalduse kasvu? Avastame ja jagame üheskoos!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1525 eurot.

Sama sisuga reisipaketi HIND LAPSELE kuni 16 eluaastat on 1295 eurot. Lisavoodiga lapsepakett 5-6 aastasele 1115 eur, 7-13 aastasele 1185 eur, 14-16 aastasele kehtib tavahind 1295 eur. NB! Eripakkumine kehtib vaid lisavoodiga kohtadele. 

Lisakulud: lõunasöögid, õhtusöögid Sitgesis ja isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumineregistreerimise järgselt edastame broneeringuarve (250 eur/inimene), mis kinnitab Sinu ja Sinu pereliikmete reisikohad. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Kertu Aydin

Kertu on justkui laste jaoks loodud! Tema siiras energia, pühendamine ja mängulust ei jäta külmaks ühtegi pisikest matkafänni. Pea poole oma elust on Kertu elanud võõrsil, õppinud Hollandi ülikoolis ja töötanud aastaid Türgi rahvusvahelises koolis laste inglise keele õpetajana. Kertul on kaks imelist tütart, kes on palju inspireerinud teda elus valikuid tegema. Üks tema suur unistus on korraldada reis imekaunisse ja veidi müstilisse Norrasse!

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi-Liis on särasilmne ja hakkaja reisikaaslane. Tal on ka endal kolme lapseline pere ja ta teab täpselt, kui oluline on kvaliteetaeg iseendaga. Ta on korraldanud reise ja treeninglaagreid juba mitu aastat ja löönud ka ise nii mõnelgi jooksu-, ujumise- ja suusavõistlusel kaasa. Lisaks aktiivse eluviisi viljelemisele on Kädi-Liis omandanud Tallinna Ülikoolis ka tervisejuhtimise eriala ja kirjutanud oma lastest inspireerituna raamatu “Tervislikud vahepalad lastele.”

Grupp on selleks korraks täitunud!

Soovi korral saad ennast registreerida järjekorda või valida mõne teise põneva reisi. 

Järjekorras olijatele anname esimesel võimalusel teada, kui mõni koht vabaneb. 

Ühiste mängimisteni!