november 21, 2023

Pereseiklus Austria Alpides

Saalbachi mägiküla, kus me end nädalaks sisse seame, on talvisel ajal Austria üks suurimaid mäesuusakeskusi. 

Suvel valitseb seal õnnis rahu, loodus on õites ja mägede vahel kohtab üksikuid matkaselle. Meid ootab ligi 400 km matkaradu, mida üheskoos põnevusega avastada. Lastele jagub mängulusti mäetippudel asuvatel seiklusplatsidel ja mõnusas väliujulas. Üllatuseks öö 1752 m kõrgusel mägimajas!

Pereseikluse kirjeldus

Tavaliselt kui Sa lähedki perega koos puhkama, siis teed ju ikka kõik selleks, et Sinu lastel oleks äge? Aga mõtle kui ÄGE oleks see, kui keegi ei peagi millestki loobuma – kõik pereliikmed saavad teha seda, mis neid rõõmsaks teeb! Nii koos kui eraldi.  

Sel reisil on Sinu perekond üks tugev tiim, keda ootab ees 7-päevane seiklus. Seiklus, kus lapsed saavad kogeda, kui äge on liikuda ja trenni teha. Seiklus, mis tuletab Sulle meelde, kuidas liikumist nautida ja rohkem mängida.  

Tegevused on planeeritud nii koos kui eraldi, sest lastel on oma tegevusjuht ja vanematel matkadeks oma mängukaaslane. Oleme reisi üles ehitanud nii, et iga päev ongi seiklus – olgu selleks siis uus matkarada, mida avastada, või mõni muu sportlik tegevus. Kindel on see, et igas päevas veedame maksimaalse aja värskes õhus ja pühendame aktiivsele liikumisele ca 4-5 tundi. Eraldiseisvad lapsevanemate matkapäevad võivad kujuneda ka ajaliselt pikemaks.

Kõige tipuks toimub meie nädalane tegevus maalilise looduse ja imeliste vaadete keskel – mägitõstukid loovad meile võimaluse alustada matkasid kohe mägede tippudest (tõstuk viib meid kuni 2000 m kõrgusele merepinnast). 

Kindlasti arvestame, et ühel päeval jääks teil aega ka koos perega veidi omaette ringi uudistada. Reisi täpne programm selgub kohapeal – tegutseme vastavalt ilmale ja reisipere liikmete soovidele.   

Rohkem infot Saalbachi kohta leiad SIIT.

Aktiivsed tegevused on läbi mõeldud tuginedes sellistele olulistele väärtustele nagu julgus, ausus ja piiritus. Need märksõnad saavad reisi raames kõigi Sinu pereliikmete jaoks sügavama ja selgema tähenduse. Reisipäevad on kombineeritud nii eraldi gruppides matkamise kui ühistegevustega kohalikel Saalbachi matkaradadel. Kindlasti jõuame avastada ka maalilist mägijärvega linnakest Zell am See. 

Terve nädala jooksul on meil võimalus kasutada kodukülas asutavat veeparki Kapt’n Hook Adventure Pool. Seal jagub tegevust ja rõõmu igas vanuses lastele. Lisaks on seal olemas ka 25-meetrine ujumisbassein. 

Veeparki saab külastada kogu reisi jooksul piiramatult lahtiolekuaegade raames. 

Kellele?

Peredele, kes on aktiivse eluviisiga või otsivad ühiselt seda innustavat tõuget. Reisile on oodatud lapsed alates 5ndast eluaastast. Füüsiline ettevalmistus ja spetsiaalne varustus ei ole eelduseks, küll aga innustunud soov liikuda! Varasem perega matkamise kogemus ei ole vajalik – viime Sind eelnevalt kurssi, millega arvestada ja kuidas valmistuda. 

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kädi-Liisile aadressil kadi@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus hotellis The VIEW

Majutus on korraldatud Hinterglemmi keskuses the VIEW hotellis kahekohalistes tubades. Hotell asub kohvikute ja toidupoodide vahetus läheduses, lähim tõstuk jääb kõigest 150 m kaugusele. Hotellis on olemas ka õhtuti mõnulemiseks mägede vaatega saunakeskus. 

Ühe eriti ägeda öö veedame 1752 m kõrgusel Peter Wiechenthaleri mägimajas, kus igaühel on tagatud voodikoht ühistubades. Jagub kuhjaga imelisi vaateid ja elamus, mis kogu perele meelde jääb!

Hommiku- ja õhtusöögid on korraldatud kogu reisi vältel. Lõunasööki naudime mägikohvikutes või haarame ise midagi matkateele kaasa.

ÜLLATUS: ööbimine pilvepiiril!

Ühel matkapäevadest ootab meid ees omamoodi põnev seiklus, kus jääme ööbima Peter Wiechenthaleri mägihütti (1752 m). Hommikul ärkame pilvepiiril ja naudime päikesetõusu täiesti erakordse 360-kraadi vaatega, õhtupoolikul saame  kohalikke radu uudistada ja hubases kohvikus lauamänge mängida. 

See on seiklus, mis jääb pikaks ajaks meelde nii suurtele kui väikestele!

Liikumisrõõm perele

Tänu mägitõstukitele saame üheskoos alustada matku ligi 2000 m kõrguselt ja valida endale sobiva pikkusega raja.

Midagi igaühele

Aeg nii endale kui perele. Koos tegevusjuhtidega saavad kõik peretiimi liikmed teha seda, mis nende hinge rõõmsaks teeb!

Seikluslik matk

Veedame ühe öö 1752 meetri kõrgusel mägimajas. Päikeseloojang ja äratus pilvepiiril!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1625 eurot.

Sama sisuga reisipaketi HIND LAPSELE kuni 16 eluaastat on 1170 eurot. Lisavoodiga lapsepakett (laps lisavoodiga Sinu toas) on 5-6 aastasele 925 eur, 7-13 aastasele 1070 eur, 14-16 aastasele kehtib lapse tavahind 1170 eur. NB! Eripakkumine kehtib vaid lisavoodiga kohtadele. 

Lisakulud: lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumineregistreerimise järgselt edastame broneeringuarve (300 eur/inimene), mis kinnitab Sinu ja Sinu pereliikmete reisikohad. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleb tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

Vanemate mängukaaslane Kädi-Liis Sepp

 Kädi-Liis on särasilmne ja hakkaja reisikaaslane. Tal on ka endal kolme lapseline pere ja ta teab täpselt, kui oluline on kvaliteetaeg iseendaga. Selleks, et ühine aeg saaks olla veelgi toredam ja elamusterohkem!  Kädi on aktiivne mängukaaslane vanematele matkaradadel. Ta on korraldanud terviselaagreid ja spordireise mitmel pool Euroopas ja ise ka jooksu- ja suusamaratonidel kaasa löönud!

Laste tegevusjuht Kertu Aydin

Kertu on justkui laste jaoks loodud! Tema siiras energia, pühendamine ja mängulust ei jäta külmaks ühtegi pisikest matkafänni. Pea poole oma elust on Kertu elanud võõrsil, õppinud Hollandi ülikoolis ja töötanud aastaid Türgi rahvusvahelises koolis laste inglise keele õpetajana. Kertul on kaks imelist tütart, kes on palju inspireerinud teda elus valikuid tegema. Üks tema suur unistus on korraldada reis imekaunisse ja veidi müstilisse Norrasse!

Kohtumiseni mägede tipus!