november 9, 2023

Sügisene rännak Santiago de Compostelasse 2024

Oled kuulnud kuulsast Camino de Santiago palverännnuteest ja unistanud seal rändamisest? Või tunned lihtsalt, et vajad  erilist aega iseendale ja soovid tervitada uut suve kõndides Portugali piirilt Hispaania pühasse linna Santiago de Compostelasse?

Nüüd on see hetk kätte jõudnud! Sa ei pea ise millegi pärast muretsema – seljakott selga ja ole valmis nautima tõelist kvaliteetaega iseendaga. Varasem matkakogemus ei ole vajalik, tule nii kuidas oled! Avastame põnevaid paiku nii rajal kui iseenda sees. Meie teele jääb palju looduskauneid kohti Tui linnast kuni Santiago de Compostelani. 

Rännaku kirjeldus

Me matkame, kuigi õigem oleks isegi öelda kõnnime, tuntud Camino de Santiago palverännnuteel, kus on käidud sadu aastaid, peamiselt eneseleidmise ja usu eesmärgil. Nii kannab ka meie rännak pealkirja “Vaikuse hääl”

See saab olema eelkõige rännak iseendaga, iseendasse vaatamise retk. Soovitame võtta igas päevas vähemalt 3 tundi vaikuses liikumiseks, et saaksid talvele vastu minna selguse, rahu ja uue energiaga. Vaikuses kõndimine on täielik puhkus. Nii annad ka endale võimaluse märgata, kes Sa oled ja mis Sind tegelikult rõõmsaks teeb. Kõiki neid põnevaid avastusi saadavad looduskaunid paigad ning kataloonia väikelinnad ja külad. 

Lendame Tallinnast Portugali linna Portosse, kust sõidame edasi piirilinna Tui. Sealt saab alguse meie rännak. Kuue rännupäevaga läbime jalgsi umbes 125 km. Igal päeval ootab meid ees 16-25 kilomeetrine teekond. Meie tee viib läbi Hispaania väikelinnade: Porrino, Redondela, Pontevedra, Caldas de Reis ja Padron – sihiks muidugi Santiago de Compostela. Sealt  liigume ühistranspordiga tagasi Portosse, et asuda uue energiaga laetuna koduteele. Eesti keeles on teekond tuntud kui Püha Jaakobuse tee. Legendi kohaselt hoitakse Hispaania kaitsepühaku Püha Jaakobuse säilmeid Santiago de Compostelas.

Camino de Santiago palverännutee kõige pikem rada on Prantsuse tee  – 830 km, mis algab Saint-Jean-Pied-de-Portist ja lõpeb Santiagos. Selle läbimiseks kulub umbes 32 päeva. Meie avastame ühe osa Portugali teest, mis on tegelikult umbes 210 km ja saab alguse Portost. 

Lisaks põnevatele märkamistele iseendas, saad tunda rõõmu ja uhkust Santiago katedraali ees, kui Sulle antakse teekonna läbimise eest uhke palveränduri sertifikaat. Selle mälestuse saab iga rändaja, kes läbib teekonnast jalgsi vähemalt 100 km või jalgrattal 200 km. 

Selle reisi eesmärk ei ole näidata, kes kui palju kilomeetreid kogub või kui kaugele jõuab. Oluline on olla iseenda jaoks kohal ja liikuda just endale sobivas tempos. Samuti nautida Galicia maapiirkonna ja väikelinnade võlu, kohtuda teele jäävates kohvikutes teiste ränduritega, saada osa kohalike lahkusest ning udustest Hispaania sügishommikutest ja lihtsalt kulgeda. 

Alahinnata ei tasu ka sealse piirkonna värsket toitu, veine ja ühiseid õhtusööke, kus üksteisega rännutee kogemusi jagatakse. Kes käinud, on öelnud, et need õhtused jutuajamised, on üks parim osa reisilt. 

Kellele?

Kui Sa tahad veeta enamuse päevast värskes õhus kõndides (keskmiselt 20 km päevas), siis on see retk Sinule sobilik. Rada on profiililt suhteliselt lihtne ja lauge, liigume peamiselt kergliiklusteedel, metsa- ja põlluradadel. Spetsiaalne ettevalmistus ja erivarustus ei ole vajalik.

Arvestada tuleb asjaoluga, et kogu Sinu nädalane reisikraam (isiklikud asjad) peaks mahtuma seljakotti, mida rännakul ise kannad. Ilmad on suvised ja voodiriided, majutuspaikades olemas, seega paki ka kott pigem kerge (soovituslik 5-8 kg). Kogu vajaliku info, mida kaasa võtta ja kuidas oma kotti pakkida, saadame reisile registreerunutele.

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kädi-Liisile aadressil kadi@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus

Rännuteel olles ööbime hotellides ja külalistemajades. Kuni kaks ööd veedame Albergue’des, mis on Santiago de Compostela rännuteel peatuspaikadeks palveränduritele. Mõned lausa ütlevad, et kui sa pole Albergue´s ööbinud, siis ei ole sa ka õige palverändur. Kõik ööbimised on hoolikalt valitud, igaüks elamus omaette. 

Hotellid on keskmiselt kolme tärni tasemega, lihtsad,  puhtad ja maitsekad, kus olemas kõik vajalik Sinu magusaks uneks. Pooltes majutustes on ka hommikusöögid hinnas. 

Toidukorrad valime üheskoos, need saavad olema hotelli restoranides ja teele jäävates kohvikutes. 

Lihtne maastik

Rada on valdavalt lauge ja saad täiel rinnal liikumisrõõmu kogeda!

Vaikuse hääl

Nii põnev-nii põnev, Sinu vaikuses ja rahus peitub palju selgust ja uut energiat!

Hispaania püha paigad

Kuna liigume külast külla ja linnast linna, siis jääb teele nii mõndagi põnevat.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1575 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. jaanuar 2024 (sh) on paketi hind 1475 eurot.

Lisakulud, millega arvestada: söögikorrad ja isiklikud ostusoovid.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (400 eur), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumise saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda ühe maksega 30 päeva enne reisi algust või kahes osas, kus 50% maksumusest tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Kadrin Kahu

Kadrin on ettevõtliku ja positiivse ellusuhtumisega seikluskaaslane. Ta on juba kaks korda matkanud Camino de Santiago radadel, kuid ikka kutsub hing sinna tagasi. Kadrin on pikalt töötanud ajakirjanduses, kuid nüüd töötab ta hoopis Riigikogus nõunikuna ja on reisijuhiks mitmetele matkaseiklustele. Temaga koos on võimalik avastada Austria Alpe, Prantsuse väikelinnasid ja Assooride saarestiku suurimat saart. Tal on omapärane anne muuta keerulised kontseptsioonid lihtsaks ja arusaadavaks

Grupp on selleks korraks täitunud!

Soovi korral saad ennast registreerida järjekorda või valida mõne teise põneva reisi. 

Järjekorras olijatele anname esimesel võimalusel teada, kui mõni koht vabaneb. 

Põnevate avastamisteni!