juuni 4, 2021

ReSTART matkaseiklus

Meie avastuspaigaks on Val di Fassa org ja seda ümbritsevad UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad Dolomiidi Alpid, Itaalia suurim mäestik oma kunstiliste kivimassiividega. 

Talvisel ajal on see piirkond üks populaarsemaid Itaalia suusakeskusi, suvel aga tõeline matkajate paradiis, kus jagub matkaradasid igale maitsele.

Matkaseikluse kirjeldus

Sind ootab Itaalia suurima mäestiku, Dolomiitide suursugusus ja rohkem kui 290 miljoni aasta vanune ajalugu. Kui me juba seda imetabast paika avastama lähme, siis võtame sellest kõigest maksimumi. See pole lihtsalt aktiivne matkamine, vaid ka sisemine avastusretk, mille keskmes oled Sina.  

Ole valmis, et koged seal suurt austust iseenda ja oma valikute vastu … ja avastad põnevusega enda ainulaadsust. Nii on kogu see reis loodud ja kokku pandud isikupärastest elamustest. 

Dolomiitide maastik on omapärane ja sealsed UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad mäed on pika ajalooga looduse kunstiteosed. Nende kõige ehedam ilu avaldub õhtupimeduses, kui päikeseloojanguga tekivad kivimägedele roosakas-punased varjude mängud.

Esimesed kolm päeva matkame seljakotiga ühest eritabasest mägihütist järgmiseni. Kohale jõudes seame kohe sammud matkarajale ja veedame esimese öö 2734 meetri kõrgusel asuvas Santerpassi mägihütis, mis paikneb massiivsete kivikaljude vahel. Räägitakse, et selge ilmaga küündib sealne vaade kuni Austria ja Šveitsi Alpideni. Kujuta ette, kui äge tunne see on:  ärgata pilvedest kõrgemal selliste vaadete keskel ja nautida oma auravat hommikukohvi!

Sa mõtled, kuidas see saaks veel ägedamaks minna? Saab ja lähebki! 

Meie järgmine mägihütt asub väikse liustikujärve Antermoia ääres, kus väidetavalt elas kunagi ammu-ammu samanimeline loodusjumalanna. Viimane mägihütt on juba rohkem roheluse keskel, kuid vaated endiselt sama kaugele ulatuvad. Viimased reisipäevad elame paikselt Valacia 4* hotellis ja avastame lähedal asuvaid radasid. 

Igas päevas võtame ette ca 4-5 tunnise matkaringi vastavalt meie ühistele soovidele. Mõnel päeval võivad ilusad vaated kutsuda ka pikematele ringidele. Iga matka alustame pilvepiirilt, kuna mägitõstukid viivad meid kuni 2300 m kõrgusele. 

Viimastel päevadel anname vahelduseks ka jalgadele puhkust ja külastame ühte eritabast rantšot, kus Charlotte on päästnud surmasuust terve hulga väärkoheldud hobuseid. Igal ühel neist on oma sügav ja liigutav lugu.

Charlotte’i abiga on need hobused nüüdseks terved, tugevad ja elujõulised – nii lähmegi me üheskoos nendega mägedesse ratsutama. Ole mureta, isegi kui Sul puudub varasem kogemus või on väike hirm, siis seal arvestatakse igaühega. See on selline “kord elus” ja isegi veidi filmilik kogemus seal mägede taustal. 

Lõõgastumiseks külastame looduslähedast spaa-keskust QC Terme Dolomiti, kus basseinidesse voolab vesi otse mägedest, mineraalide rikkast Alloch allikast. Mõelda vaid, et seda sama allikavett kasutasid kohalikud juba 15. sajandil tervise tugevdamiseks ja enda tervendamiseks. Keskuse esimesel korrusel ootab avastamiseks rikkalik valik saunasid ja nii sise- kui välibasseine. Teisel korrusel on eraldi lõõgastusruumid, kus aknast avaneb vaade imelistele Dolomiitidele. 

Iga kogemus ja paik, mida me reisi jooksul külastame, on oma loo ja isikupäraga. Koos Sinuga muudame ka ühised hetked ainulaadseks! 

Kindlasti jääb Sul selle kõige kõrvalt aega ka ise ringi uudistada ja lihtsalt olla. Reisi täpne ajakava selgub kohapeal – tegutseme vastavalt ilmale ja reisipere liikmete soovidele.

Rohkem infot Val di Fassa piirkonna kohta leiad siit

Kellele?

Kui Sa oled füüsiliselt aktiivne, vastupidav ja tahad veeta enamuse päevast värskes õhus aktiivselt liikudes, siis see on Sulle. Varasem mägedes matkamise kogemus ei ole vajalik – viime Sind eelnevalt kurssi, millega arvestada ja kuidas valmistuda.  

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus

Esimesed kolm ööd veedame 1800-2734 m kõrgusel mägihüttides, kus on olemas kõik eluks vajalik koos elektri ja pesemisvõimalustega. Tagatud on magamiskoht suurtes 6-10 kohalistes tubades narivoodites. Pilte mägihüttidest leiad üleval pool olevast pildigaleriist. 

Kogu Sinu reisielu ei pea mahtuma seljakotti. Saad seljakotiga mägedesse kaasa võtta vaid vajaliku ja jätta eraldi koti soovi korral esimesel päeval hotelli, kuhu hiljem naaseme.  

Viimased kolm ööd veedame Valacia hotellis, kus majutume kahekohalistes tubades. Valikus on nii eraldi vooditega kui ühe suure voodiga toad. Toad on värskelt renoveeritud ja alpipärase puitsisustusega. Õhtuti on meil võimalusel kasutada ka alumisel korrusel asuvat saunakeskust, kus on olemas nii Soome saun kui tervendav infrapunasaun. Hotell asub Pozza di Vassa küla külje all, 500 m kaugusel mägitõstukist ja poodidest, kohvikutest. 

Valacia hotellil on ka oma põnev ajalugu ja kasvamislugu jagada. See on kunagi alguse saanud hobusetallidest, mille Lorenzode perekond oma hoole alla võttis ja samm-sammult omamäoliseks hotelliks ehitas. Sellest teekonnast saame kindlasti lähemalt kuulda kohapeal!

Hommiku- ja õhtusöögid on terve reisi vältel tagatud nii mägimajades kui hotellis. Lõunasöögid võtame kas üheskoos poest matkateele kaasa või einestame mõnes matkateele jäävas mägikohvikus. 

Rohke radade valik

Tänu mägitõstukitele on palju võimalusi radade valikul. Avastamisrõõmu igale maitsele!

Pilvepiiri ööbimised

Kõige kõrgemal veedame öö Santerpassi mägihütis (2734 m). Äratus pilvepiiril ja vaade kuni Austria ja Šveitsi Alpideni.

Unikaalsed hetked

Reis on pandud kokku isikupärastest elamustest, kus kõigil on oma lugu jagada.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1425 eurot.

Varajase liituja hind: registreerudes enne 1. juuni 2021 (sh) on paketi hind 1350 eurot.

Lisakulud, millega arvestada: lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid. 

* Ratsutamine sisaldab ka ratsakiivrit ja eelnevaid juhiseid. Kui Sa tunned, et ratsutamine on Sinu jaoks kohe kindlasti välistatud, siis saad selle asendada rattaringiga (laenutatud kiiver ja mägijalgratas) või iseseisva matkamisega. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (100 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine toimub 35 päeva enne reisi algust. 

Koroonainfo: hetkeseisuga plaanib Itaalia avada turismivõimalused Val di Fassa orus alates 29. maist 2021. Muutuste korral värskendame infot ka siin lehel. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused.

Reisijuht Kristel Laurson

Kristel on rõõmsameelne seikluskaaslane, kes on korraldanud matkaseiklusi ja spordilaagreid nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. Kõige enam on ta avastanud Põhjamaid ja seda juba noorena, kui ta tegeles aktiivselt murdmaasuusatamisega. Tema reisid ei ole lihtsalt ägedad elamused, vaid inspireerivad avastused ka siseseikluste tasandil – Sinu spontaansus ja julgus saavad uutmoodi tähenduse! Loe rohkem siit

Inspireerivate kohtumiseni!