aprill 24, 2021

Alliansloppet rullsuusamaraton

Alliansloppet on maailma suurim rullsuusamaraton, mis peeti esmakordselt 2013. aastal. Tänaseks on saanud sellest üks Trollhättani sümboleid. 

Trollhättan asub Lääne-Rootsis Göteborgist 55 km põhja pool Göta jõe ääres. See on üks Skandinaavia suurimaid tööstuspiirkondi, kus asuvad Volvo ja Saabi tehased, ühtlasi ka Saabi muuseum. Linn on ka Rootsi suurim filmitööstuse piirkond, mida kutsutakse Trollywoodiks. Heal paigal mitu nime!

Alliansloppeti kirjeldus

Trollhättani linna üks tunnuseid on lüüsid ja kosk. Alliansloppeti suusamaratoni start antakse sillalt, millelt avaneb imeline just see imeline vaade kosele. 

Alliansloppet on tegelikult tervelt nädal aega kestev liikumisfestival, mille raames toimuvad mõõduvõtmised nii meeskondlikel kui individuaalsetel aladel ja nii suurtele kui väikestele. Näiteks on ürituste seas esindatud jooksu- ja maastikuratta võistlused, käsipall ja rannavolle, isegi laskesuusatamine.

Suusamaraton toimub klassika tehnikas ja kavas on lausa kolm distantsi: 16 km, 32 km ja 48 km. Sõidetakse 16 km pikkusel ringil, kus enamus rada on liiklusele suletud autoteedel. Harrastajate start antakse laupäeval, 24. augusti hommikul kell 9:30. 

Eriti äge on see, et Sul on võimalus kaasa elada ka maailma tippudele lausa mitmel võistlusel! Reede on eliidi programmis vabatehnika sprint, laupäeval 48 km ühisstardist klassikasõit ja pühapäeval 15 km individuaalsõidud klassika tehnikas. 

Võistlustingimused näevad ette, et võistelda tohib vaid nr. 2 või aeglasemate rullsuuskadega. Kindlasti on hea teada, et Alliansloppet läheb ka Vasaloppeti seedingu arvestusse. Uus ja põnev suusasõit ka Sinu suvesse!

Majutus

Majutus koos hommikusöögiga on korraldatud kahekohalistes tubades Arena hotellis Vänersborg´is. Linn asub Rootsi suurima järve Vänerni lõunakaldal ja on Trollhättanist 14 km kaugusel.

 

Maailma suurim rullsuusamaraton

Võimalus näha vahetult maailma suusaparemikku rullsuuskadel võistlemas.

Uus eesmärk

Põnev ja arendav väljund Sinu suusatreeningutele suveperioodiks!

Huvitav piirkond

Siit leiad vihjeid Rootsi autotööstusele, filmindusele ja erilisele loodusele.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 485 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. aprill 2024 (sh), on paketi hind 440 eurot. 

Hinnale lisandub maratoni osalustasu vastavalt Sinu valitud distantsile. Oma valiku saad märkida registreerimisvormis. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (250 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Kohtumiseni maailma suurimal suusamaratonil!