märts 20, 2023

Anterselva laskesuusa MK-etapi külastusreis

Sa oled seni kirglikult teleka ees laskesuusavõistlustele kaasa elanud, aga kujuta ette, kui võimsad on need kaasahaaravad emotsioonid veel kohapeal! 

Anterselva laskesuusastaadion on iga-aastane suusameka maailma tippudele. 1600 m kõrgusel paiknevat suusakeskust ümbritsevad imeilusad ja majesteetlikud mäed. Kas oled valmis haarama Eesti lipu, oma kõlava hääle ja kogema neid ülevaid võistlushetki telekapildi asemel päris elus?

Tule ela omadele kaasa!

Anterselva maailmakarikaetapp on kohalikele alpiküladele suurejooneline sündmus, mil maailma parimad laskesuusatajad ja ala fännid saavad kokku ühisel spordirahva peol!

Võistlused algavad enamasti lõuna paiku, nii et Sul jääb päeva esimeses pooles aega ka ise liikuda ja avastada kohapealseid murdmaaradu või mäesuusakeskuse võimalusi. Lähimad nõlvad asuvad Kronplatzi mäesuusakeskuses, kus on 119 km ulatuses laskumisrõõmu ja 32 erinevat lifti. Keskus on ühendatud ka tuntud Sella Ronda mäesuusaringiga, kus suuskadel saad liuelda kokku ligi 26 km. 

Soovime, et saaksid ka võistlusi jälgides erinevaid kogemusi – kahel võistluspäeval maailma tippudele kaasa elada raja ääres ja jälgida laskmistäpsust suurelt ekraanilt. See võimaldab Sul olla võistlejatele väga lähedal ja neile peaaegu oma käega hoogu juurde anda! Ühel võistluspäevadest aga saad teada, mis tunne on olla staadioni melu keskel ja kogeda seda ülevat kaasaelajate energiat nii, et kananahk on ihul!

*Tulenevalt võistluskorraldajast võib programm muutuda. Vaata värsket infot siit. 

Elame Dobbiacco linnakeses, mis on Anterselva võistluskeskusest ca 35 km kaugusel. Võistlustele saad liikuda ühise tellitud transfeerbussiga ja nii ka õhtuti ühisel ajal tagasi. Kui Sa tunned, et soovid toimetada omas rütmis, siis Sul on ka see vabadus – suusastaadionilt Olangi linna sõidab suusabuss ja sealt edasi saad juba rongiga otse meie peatuspaika. 

Anterselva org asub Itaalia saksakeelses piirkonnas ja seepärast on ka enamik kohanimed seal saksa keeles. See piirkond on tõesti populaarne laskesuusatamise poolest: sealt pärinevad mitmed ala tipptegijad ja lisaks iga-aastasele MK-karussellile saavad seal toimuma 2026. aastal taliolümpiamängude laskesuusavõistlused. 

*Fotod on ametliku võistluskorraldaja ja IBU pildimaterjal. 

Lisavõimalused

Juhul kui Sa tahad Alpide talvistest oludest maksimumi võtta, siis Sul on sõita meiega koos edasi 150 km kaugusel Val di Fassa orgu ja ühineda sealsete 22.-29. jaanuaril toimuvate talvereisidega. Murdmaasuusa laager toimub koos Sparta treeneri ja endise tippsuusataja Raul Ollega, kes aitab lihvida Sinu suusatehnikat ja saavutada suuskadel uutmoodi mineku! 

Mäesuusareisil on Sinu käsutuses 150 erinevat mäesuusanõlva, 8 lumeparki ja laskumisrõõmu 210 km ulatuses. Piirkonna kõrgeim punkt, kuhu tõstukiga pääseb on 2950 m Passo Pordoi koos piiritute vaadete ja mäetipu kohvikuga. Täiesti uudse tootena ootab Sind ees ka “Skitouring ABC”, mis on justkui talvine matkareis suuskadel. Ülesmäge on suuskadel all nahad, mis peavad ja võimaldavad ilma tagasi libisemata otse üles kõndida. Tippu jõudes võtad nahad alt ja saad nautida alla laskmise rõõmu nagu mäesuuskadel.

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud Dolomiten hotellis kahekohalistes tubades, kus on valikus nii eraldi voodite kui suure voodiga toad. Hommiku- ja õhtusöök on korraldatud hotelli restoranis. Pererahvast eestvedajad Caroline ja Florian loovad oma sooja olekuga igas päevas koduse ja hoitud tunde!

Majutus asub Anterselva staadionist ca 35 km kaugusel, kuhu saad mugavalt hotellist liikuda koos korraldatud transfeerbussiga. Kui Sa soovid mõnel päeval erinevatel aegadel toimetada, siis Sul on ka see vabadus liikuda rongiga. Lähimad murdmaarajad on kõigest 800 m kaugusel Nordic Arenal ja lähim suurem mäesuusakeskus Kronplatz jääb ca 15-20 min rongisõidu kaugusel.

Ülevad emotsioonid

Teleka taga istumise asemel saad kogeda kogu seda võistlusmelu ja energiat nii raja äärest kui otse staadionilt!

Lihtne ja mugav

Toetame Sind korralduslikult igal sammul. Sul pole vaja muretseda kus-mis asub, saad olla hetkes kohal ja kõiki neid kogemusi täiel rinnal nautida!

Oh seda Alpide ilu!

Need postkaardi vaated ja mägede avarus ümbritsevad Sind igal sammul. Elamused 2026. aasta laskesuusatamise olümpiastaadionilt saavad olema võimsad!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 1515 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. oktoober 2023 (sh) on paketi hind 1425 eurot. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (300 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Rain Seepõld

Rain on heatujuline ja innustav reisikaaslane, keda köidavad tihti just need asjad, mis esialgu võimatuna näivad. Talle meeldib proovida uusi asju ja avastada uusi paiku. Uudishimu ja põnevus on just need omadused, mis ta aitab ka Sinus taas ellu äratada! Rain on aktiivselt tegelenud ka ultraspordiga, aga eelkõige meeldib talle lihsalt liikuda ja inspireerida läbi oma tegude ka teisi inimesi!

Võimsate elamusteni!