märts 20, 2023

Anterselva laskesuusa MK-etapi külastusreis

Sa oled seni kirglikult teleka ees laskesuusavõistlustele kaasa elanud, aga kujuta ette, kui võimsad on need kaasahaaravad emotsioonid veel kohapeal! 

Anterselva laskesuusastaadion on iga-aastane suusameka maailma tippudele. 1600 m kõrgusel paiknevat suusakeskust ümbritsevad imeilusad ja majesteetlikud mäed. Kas oled valmis haarama Eesti lipu, oma kõlava hääle ja kogema neid ülevaid võistlushetki telekapildi asemel päris elus?

Tule ela omadele kaasa!

Anterselva maailmakarikaetapp on kohalikele alpiküladele suurejooneline sündmus, mil maailma parimad laskesuusatajad ja ala fännid saavad kokku ühisel spordirahva peol!

Soovime, et saaksid ka võistlusi jälgides erinevaid kogemusi – kahel võistluspäeval elame maailma tippudele kaasa raja ääres ja jälgime laskmistäpsust suurelt ekraanilt. See võimaldab Sul olla võistlejatele väga lähedal ja neile peaaegu oma käega hoogu juurde anda! Ühel võistluspäevadest aga saad teada, mis tunne on olla staadioni melu keskel ja kogeda seda ülevat kaasaelajate energiat nii, et kananahk on ihul!

Tulenevalt võistluskorraldajast võib programm muutuda. Vaata kõige värskemat infot siit.

Ühiseid võistluste vaatamisi oleme planeerinud kolmele päevale, et Sul oleks võimalus neljapäeva osas ise otsustada, kas soovid ka sel päeval laskesuusatippudele kaasa elada või nautida ühte aktiivse liikumisega päeva iseendale mägede ilu keskel. Kohapeal jagub murdmaaradasid külast-külla ja ka tippsuusastaadionil Nordic Arenal. Lähimad mäesuusakeskused on 3 Zinnen Dolomites ja Kronplatz, kus on 119 km ulatuses laskumisrõõmu ja 32 erinevat lifti. 

Kindlasti on juba vaadete poolest külastamist väärt ka 2050 m kõrgusel asuv Monte-Elmo Ristorante kohvik.  

Elame Dobbiacco linnakeses, mis on Anterselva võistluskeskusest ca 35 km kaugusel. Võistlustele liigume mugavalt rongiga, mis annab vabaduse ja paindlikkuse ise valida, kas tahad ka võistlusjärgsest melust osa saada või varem hotelli poole liikuda. 

Anterselva org asub Itaalia saksakeelses piirkonnas ja seepärast on ka enamik kohanimed seal saksa keeles. See piirkond on tõesti populaarne laskesuusatamise poolest: sealt pärinevad mitmed ala tipptegijad ja lisaks iga-aastasele MK-karussellile saavad seal toimuma 2026. aastal taliolümpiamängude laskesuusavõistlused. 

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud Brunecki ja Dobiacco piirkonnas 3-4 tärni hotellis kahekohalistes tubades. Hommiku- ja õhtusöök on tagatud hotelli restoranis.

Majutus asub Anterselva staadionist umbes 35 km kaugusel, kuhu saad mugavalt liikuda rongiga. Võistluspäevadel kulub ajaliselt staadionile või raja äärde jõudmiseks ligi tund aega, arvestades kaasaelavaid rahvamasse nii sissepääsu väravates kui parklates. Lähimad edasi-tagasi murdmaarajad kulgevad mööda orgu ühest külast teise, suusaringide valikut jagub Dobiacco külje all Nordic Arenal. Lähimad mäesuusakeskused 3 Zinnen Dolomites ja Kronplatz.

Ülevad emotsioonid

Teleka ees istumise asemel saad tunda kogu seda võistlusmelu ja energiat nii raja äärest kui otse staadionil!

Lihtne ja mugav

Toetame Sind korralduslikult igal sammul. Sul pole vaja muretseda kus-mis asub, saad olla hetkes kohal ja kõiki neid kogemusi täiel rinnal nautida!

Oh seda Alpide ilu!

Postkaardi vaated ja mägede avarus ümbritsevad Sind igal sammul. Elamused 2026. aasta laskesuusatamise olümpiastaadionilt saavad olema võimsad!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 1775 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. oktoober 2024 (sh) on paketi hind 1695 eurot. Lastele alla 16-aastat küsi eraldi pakkumist kristel@sporttravel.ee.

Kui Sa soovid kaasa võtta oma murdmaasuusatamise või mäesuusa varustuse, siis transport mööda maad on 25 eur/suund ja lennukiga 50 eur/suund. Kohapeal leidub ka mitmeid rentimisvõimalusi. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Elina Ahtiäinen

Elina omab korralikku kogemustepagasit ürituste korraldamisel: rattaretkedest ja kruiisireisidest kuni Eesti suurimate ettevõtete eraüritusteni välja. Talle meeldib avastada uusi kogemusi ja tundmatuid paiku. Ahjaa! Ta on reisi ajaks lõpetanud terve aasta kestnud ümber maailma reisi – kindlasti on tal põnevaid lugusid ja kogemusi jagada!

Suurte emotsioonideni!