veebruar 8, 2021

Bieg Piastow 2021

Maraton toimub Jizera mägedes Poola edela osas, Tšehhi piiri lähedal. 

Võistluskeskus koos stardi- ja finišialaga asub väikelinnas nimega Jakuszyce, mis on maailmas tuntud murdmaasuusakeskus. Seal on 2012. aastal peetud ka murdmaasuusatamise MK-etapp. Kohalik suusakuninganna Justyna Kowalczyk on ka paaril korral käinud maratonirajal kaasa elamas, viimati 2019. aastal. 

Lähim suurlinn Wroclaw jääb 150 km kaugusele.

Suusamaratonist

Bieg Piastow suusamaraton on Poolas üks populaarseimaid talispordisündmusi, nii nagu meie jaoks on Tartu Maraton. Distantsidest on seal võimalik osaleda 43 km või 25 km pikkustel klassikasõitudel ja 30 km vabastiili maratonil.

Esimest korda toimus Bieg Piastow 1976. aastal, mil maratonist võttis osa 518 suusatajat, kuid vaid pooled neist jõudsid finišisse. Suusamaratoni idee sündis inspireerituna Rootsi ja Saksamaa massiüritustest – soovist luua nende eeskujul Poola “oma” armastatud rahvaspordi sündmus. 

Tol ajal ei olnud Poola elanikel võimalik isegi vabalt reisida ja selle ürituse ellukutsumine tundus 70ndatel kui püüdmatu unistus. Tänaseks on see reaalsus ja pakub rõõmu mitte ainult Poola suusasõpradele, vaid inimestele üle kogu maailma. Näiteks 2019. aastal oli osalejaid 31 erinevast riigist (ligi 1600 lõpetajat 50 km põhidistantsil). 

Maratoni raja kirjeldus

Maraton toimub Jizera mäestikus, raja kõrgeim koht on 903 meetri kõrgusel merepinnast. Räägitakse, et selge ilmaga on seal kaunid vaated!

Maratonirada kulgeb valdavalt metsas, kohati meenutab oma reljeefilt Kõrvemaad. Tõusud ja laskumised on lauged ja pikad. Sobib hästi suusatajatele, kes armastavad vahelduvas tehnikas klassika suusatamist. Tavaliselt on seal piirkonnas head lumeolud ka siis, kui mujal Poolas lund napib. 

Kes on käinud läheduses korraldataval Tšehhi Jizerska Padesatka suusamaratonil, siis võrreldes sellega on Poolas toimuva maratoni rajaprofiil tunduvalt lihtsam. 

Kõik sõidud lähevad Worldloppeti arvestusse ja saad kanda need uhkustundega oma Worldloppeti suusapassi. Sama kehtib ka poolmaratoni sõitude kohta, kus 10 maratoni läbimisel omandad Sa maratonimaailmas tunnustatud Worldloppet Master tiitli

     NB! 50 km pikkune rada on sel aastal lühendatud 43 km peale.

Kellele?

Kõikidele suusasõpradele, kellel on vastav ettevalmistus enda poolt valitava distantsi (43, 30 või 25 km) läbimiseks. Kuivõrd Bieg Piastow’l on võimalus osaleda ka 25 ja 30 km distantsidel, siis võib seda soovitada ka tagasihoidlikuma ettevalmistusega harrastajatele.

Majutus hotellis LAS

Hotell LAS*** asub maratoni strardist ja finišist umbes 10 km kaugusel. Hotell on mõnusalt hubane ja puhas, toad on avarad ja hommikusöök rikkalik. Kogu sealviibimise aja vältel on võimalik hotellis kasutada sauna ja väikest SPA-d. 

Miks olla kohal?

Poola imeline loodus

Äge võimalus avastada suuskadel Poola loodust ja tutvuda ühtlasi kohaliku kultuuriga!

Fookuses suusanauding

Reisijuhi eestvedamisel toimuval maratonireisil ei pea Sa mõtlema millelegi muule kui oma heale suusavormile.

Worldloppeti meistriks

Hea võimalus saada Worldloppeti Master passi kirja üks maraton!

PAKETT hinnaga 750 EUR sisaldab:

Kui Sa soovid lisaks ühele paketis sisalduvale maratoni distantsile osaleda veel ka mõnel teisel sõidul, siis lisandub paketi hinnale 50 eur. 

Jüri Marcinkevicz

Pikaaegse reisijuhi kogemusega Jüri osaleb Bieg Piastow suusamaratonil teist korda. Ta teab täpselt, mis rajal olles Sind järgmise kurvi taga ees ootab!

Ühtlasi saab ta selle maratoni eest 70 templi oma Worldloppeti suusapassi.

Poola! Siit me tuleme!